IT индустрията ни закъсва за кадри...

RealMoney

Well-Known Member
640x.jpg
 
От: IT индустрията ни закъсва за кадри...

Проблема с липсите на кадри в ИТ сферата е същия както и с липсата на кадри например в Туризма или други ниши.
Иначе казано тук дават в пъти по-малко пари отколкото на запад :)
 
От: IT индустрията ни закъсва за кадри...

Проблема с липсите на кадри в ИТ сферата е същия както и с липсата на кадри например в Туризма или други ниши.
Иначе казано тук дават в пъти по-малко пари отколкото на запад

абе не е баш така май
 
От: От: IT индустрията ни закъсва за кадри...

И като гледам за поред път нищо не се споменава за 3D сферата.
 
От: IT индустрията ни закъсва за кадри...

Само дават списъци, а в специалностите за програмиране по университетите ми слагат химия и физика, разбирам да уча за произвеждане на платки - ок, трябва ми химия и физика, ама за програмиране ... изгарят ти часовете за практика, предава се материала по най-сухия начин и после къде са кадрите ?! Другото, което е, че станеш добър (не от университетите и училищата) искаш да почнеш във фирма и после ти се гаврят със малко пари, а те карат да си пилиш мозъка и очите по цял ден. Знам, че такава е работата нали, но искам да кажа, че .. хем искат кадри, хем не им дават кой знай колко пари и после 'що бягали в чужбина хаха :D (Лично мнение - не е нужно да се съгласяваш)
 
Последно редактирано:
От: IT индустрията ни закъсва за кадри...

Само дават списъци, а в специалностите за програмиране по университетите ми слагат химия и физика, разбирам да уча за произвеждане на платки - ок, трябва ми химия и физика, ама за програмиране ... изгарят ти часовете за практика, предава се материала по най-сухия начин и после къде са кадрите ?! Другото, което е, че станеш добър (не от университетите и училищата) искаш да почнеш във фирма и после ти се гаврят със малко пари, а те карат да си пилиш мозъка и очите по цял ден. Говоря от личен опит, знам, че такава е работата нали, но искам да кажа, че .. хем искат кадри, хем не им дават кой знай колко пари и после 'що бягали в чужбина хаха :D (Лично мнение - не е нужно да се съгласяваш)

Ами, във фирмите дават малко, като начало, за да се научиш. А ти като гледам от портфолиото ти, бая имаш да учиш още.
 
От: IT индустрията ни закъсва за кадри...

Добра инфо графика, ама щеше да е добре да сложат и средната заплата на тези позиции в германия/англия например
 
От: IT индустрията ни закъсва за кадри...

Добра инфо графика, ама щеше да е добре да сложат и средната заплата на тези позиции в германия/англия например

ми те заплатите са според стандарта, ако си локализиран в офис. за бг са добре заплатите що годе. въпреки че, ако си малко по-кадърен, бачкаш фрииланс и си докарваш доста по-добър доход. та трябва да се търси баланса, ама пазара рано или късно ще си го намести.
 
От: IT индустрията ни закъсва за кадри...

Нямало кадри, а безработицата расте ли, расте...
 
От: IT индустрията ни закъсва за кадри...

Добра инфо графика, ама щеше да е добре да сложат и средната заплата на тези позиции в германия/англия например
Колега, само да спомена че това на инфорграфиката можеш да го вземеш ако препоръчаш приятел да работи в тази фирма, а съответните заплати са долу в списъка.

Статистиката върху ИТ сектора е доста интересна
http://stackoverflow.com/research/developer-survey-2015
наистина е много интересна, на коефин го докарвам :)
 
От: IT индустрията ни закъсва за кадри...

Добре бе, а за това QA как може да се придобие... С програмирането е по лесно, показваш свой проекти или къде си бачкал правиш тестова задача и готово, но с тестването ми е много интересно как стой въпроса. Понеже бачках във фирма в която пишехме наш си софтуер и нямахме QA та тая работа с тестовете си я вършехме ние. Да може да запиша някакъв идиотски курс дето да ми даде начално ниво, но като погледна какво преподават за 40 часа аз това съм го научил преди доста време и то с 2 клипа от тубата. Но не съм виждал много обяви дето да търсят QA в начално ниво.

Не знам тая професия ми е много мъглява и изобщо каква е процедурата при нея :D
 
От: IT индустрията ни закъсва за кадри...

Проблема с липсите на кадри в ИТ сферата е същия както и с липсата на кадри например в Туризма или други ниши.
Иначе казано тук дават в пъти по-малко пари отколкото на запад :)
Първо, тук животът е по-евтин, отколото на Запад. Второ, парите са долу горе еднакви.
 
От: IT индустрията ни закъсва за кадри...

Хубаво де тези софтуеарни университети който се навъдиха напоследък не изкарват ли някакви способни кадри?
Не съм запознат но като гледам интереса към тях е голям.
 
От: IT индустрията ни закъсва за кадри...

изкарват кадри, но търсенето е много по-голямо, освен това като изкарат кадър, той е на доста ниско - базово ниво, така че му трябват още няколко години практика за да се развие. Както се вика, сееш днес, жънеш след 3-4 години.
 
От: IT индустрията ни закъсва за кадри...

При 500 милиона души пазар на работна ръка - каква ли може да е причината ИТ индустрията да е закъсала за кадри?
 

Горе