Здравейте, имам няколко въпроса.

foolonthehill

New Member
Здрасти , искам да питам няколко въпроса ,ако не е тук мястото - съжелявам.Искам да започна да се занимавам с програмиране.Почнах да гледам уроци ,но трудно схващам.Искам да мога да правя сайтове и приложения за iOS i Android.И още нещо.Казах на родителите ми ,че ако сега започна да се уча ще съм много добре по-напред в живота ,а те ми отговориха ,че трябвало много математик ,че като съм имап 3-ки и 4-ки никъде нямало да ме вземат да уча , и че по-добре да гледам как се карат камиони ,че друго нямало да стане от мен.Истина ли е ,че математиката трябва да ти е много добра? Благодаря .
 
От: Здравейте, имам няколко въпроса.

Не е истина. Ако имаш желание ще се научиш да програмираш.
 
От: Здравейте, имам няколко въпроса.

Истина е, трябва да разбираш от математика.
 
От: Здравейте, имам няколко въпроса.

Трябва да имаш логическа мисъл. Това е. Математиката я развива безкрайно много, особено по-дискретните(дискретен != потаен в случая) теории. Това е. Другото което ти трябва е много ама много упоритост. Ако си мислиш че знаеш html и си голям програмист лъжеш се. Трябва да знаеш как работят нещата по-отдолу.
 
Здравей и добре дошъл. Как си успял да хванеш една отрицателна репутация в рамките на едно мнение....това е друга тема явно.

Колкото до програмирането, ще споделя скромния си опит. Винаги учиш нови и нови неща, никога няма да спреш да се учиш. Това е сигурно. Просто няма спирка, почнеш ли, няма спиране. Математиката е важна да, но алгоритмичното мислене, още повече. Има много логика в програмирането. Ако го имаш, реално имаш доста силна основа.

Гледам искаш сайтове и приложения да правиш. Това, което ти трябва е: HTML, CSS, JavaScript, PHP, SQL, Java, Objectiv-C, но по-добре Swift. Не позволявай на родителите ти да ти обясняват какво трябва и какво не, случай хората, които се занимават с това.
 
От: Re: Здравейте, имам няколко въпроса.

С коя трябва да се почне ?
Мерси за отговора.
 
Re: От: Re: Здравейте, имам няколко въпроса.

С коя трябва да се почне ?
Мерси за отговора.

Въпросът води въпрос след себе си - Какво искаш да правиш в началото. Трудно е всичко на веднъж да се учи, изключвайки моментите, в които трябва да се комбинират някои неща, като например HTML, CSS и JS, както и PHP и SQL. Ако искаш почни с нещо базово като книжки с Въведение в програмирането, нещо което поне да те настрои какво следва. Както като почнеш да учиш чужд език се иска да знаеш азбуката му. И така. Това я моя съвет. Но виж с кое ти се занимава първо.
 
От: Здравейте, имам няколко въпроса.

Щом искаш мобилни, сайт и да е модерен сайт ----> HTML CSS и много добри знания по Javascript. След като го имаш тези знания си избираш framework -- > Meteor (с него може да правиш всичко) , Angular2/ionic , React.js/react native или Телеришкия NativeScript чувам добри отзиви. Аз цъкам на метеор щото ми прилича на Rails другите са ми малко омазани.
 
От: Здравейте, имам няколко въпроса.

1. Тея родители, които ти обясняват да гледаш " как се карат камиони " ми ги дай насам... ( но това е друга тема )
2. Почни с PHP, а може и някой друга CMS да научиш за начало и да експериментираш върху нея да правиш разни неща, а после сайт от нулата.
3. Не искам да те обезверявам, но ако не знаеш английски и не искаш да го научиш, си за никъде - ако го знаеш, то чети уроци и гледай видеа в чуждестранни сайтове
 
От: Здравейте, имам няколко въпроса.

1. Тея родители, които ти обясняват да гледаш " как се карат камиони " ми ги дай насам... ( но това е друга тема )
2. Почни с PHP, а може и някой друга CMS да научиш за начало и да експериментираш върху нея да правиш разни неща, а после сайт от нулата.
3. Не искам да те обезверявам, но ако не знаеш английски и не искаш да го научиш, си за никъде - ако го знаеш, то чети уроци и гледай видеа в чуждестранни сайтове
Английски знам почти перфектно , много благдаря за отговора.
 
От: Здравейте, имам няколко въпроса.

You Don't Have to Be Good at Math to Learn to Code
In most cases you can see that the hard maths (the physical and geometry) is either done by a computer or has been done by someone else. While the calculations do happen and are essential to the successful running of the program, the programmer does not need to know how they are done.
 

Горе