Re: От: От: Re: Първи блог...
Естествено!!!
има и други,които се интересуват от блога и темата е полезна!
@BullBlogger
3. избери правилния таг за да категоризираш публикацията (примерно прогнози, катаклизми или каквото там катастрофично ти дойде на ум)-какво имаш напредвид и как се правии?
6. като правиш линкове се постарай анкора да е оная ключова фраза
имаш предвид-дефицит на прясна вода
-и още нещо - помисли за собствен домейн а не за този безплатния от блогър
блогера не те ли откриват и индексират по=лесно
таговете - важи за всички блогове - много хора бият всякакви тагове към публикацията примерно този с водата може да наръга "вода, 2025, недостиг, катастрофа, предсказания, катаклизъм" и всякакви подобни. Те обаче не носят никакъв смисъл и никаква практическа полезност. Логиката на таговете е да помогнат на навигацията. На прост език казано един таг се използва за да обедини няколко подобни поста. В примера - едва ли ще имам много постове на тема 2025, а постовете с таг "вода" може да касаят практически всичко. Таговете трябва да допълват основната навигация (обикновено категориите). Тъй като в блогър категории няма, таговете трябва да се използват още по-внимателно. Няколко общи препоръки при избора на тагове:
- тагът да е приложим за повече от един пост (една от основните му функции е да преведе посетителя до други подобни публикации и дефакто да го задържи на сайта)
- тагът да е кратък - в общи линии то се подразбира от първото, но все пак - аз лично използвам тагове от максимум три думи (рядко - обикновено една или две)
- тагът може да е long tail на основна кл дума за сайта и честно казано предпочитам да използвам такъв род тагове
- не прекалявай с таговете - по принцип на една публикация аз не бих сложил повече от 2-3 тага. Освен чистото объркване в някои цмс това води до дублирано съдържание
- общия брой на таговете в сайта трябва да е някакво обозримо количество - често се виждат сайтове с няколко хиляди тага. това е безмислено за потребителите и абсолютно безполезно за навигацията. от гл точка на seo може дори да бъде вредно (дублирано съдържание, опит за черно seo с стъфинг на кл думи)
6. да, в случая дефицит на прясна вода
собствен домейн - блогър се индексира много бързо дори да използваш собствен домейн. има доста блогове, които използват платформата на блогспот, но са на собствен домейн. предимствата са доста (изброени неизчерпателно) - практически 100% ъптайм хостинг, рискът от хакерска атака е практически нулев, няма лимит на трафика, няма разходи за хостинг, бърза индексация. Естествено си има и минуси - блогър е блог платформа а не пълноценна цмс, няма опции за пхп или други програмни езици, съобразяваш се с политиката на блогспот за съдържанието. Ако в някакъв момент не ти допаднат минусите винаги можеш да преместиш блога си на уордпрес, джумла или друга платформа, за целта обаче трябва да имаш собствен домейн