Абе знаеш ли какво се сетих

waldes

Well-Known Member
Горе на германския манастир на една поляна си бях опънал черга, качих се с велосипед, малко боклуци събрах (разни консерви, шишета от бира, мастика и такива мизерии).
Та викам, ако всеки започне да си чисти, след себе си, дали ще има готини поляни
 
Та викам, ако всеки започне да си чисти, след себе си, дали ще има готини поляни
АКО.
Аз например няма да отида да чистя на някого мизерията, за да е чисто. Смятам, че всеки трябва да чисти зад себе си, а който си хвърля боклуците където му падне - Налагане на глоба. Да видим ще продължава ли. :)
 
АКО.
Аз например няма да отида да чистя на някого мизерията, за да е чисто. Смятам, че всеки трябва да чисти зад себе си, а който си хвърля боклуците където му падне - Налагане на глоба. Да видим ще продължава ли. :)
Просто почисти, след него, без да искаш нищо. Толкова ли е трудно.
 
Така ти показваш, че си над него, ти помагаш на Планетата, няма нужда някой да знае за това, ти знаеш.
 
Просто почисти, след него, без да искаш нищо. Толкова ли е трудно.
Ако изметеш пред вас, и дойде една групичка със семки, фъстъци и т.н. и седнат пред вас на пейката, изядат си нещата, които са купили и си изхвърлят опаковките точно там, където си измел ще ти бъде ли приятно? И не да го направят веднъж, а редовно? Просто не е правилно едни да се правят на "Висши", над закона, че могат да хвърлят каквото и където си поискат, а ние съпричастните хора да чистим след тях.
 
Ако изметеш пред вас, и дойде една групичка със семки, фъстъци и т.н. и седнат пред вас на пейката, изядат си нещата, които са купили и си изхвърлят опаковките точно там, където си измел ще ти бъде ли приятно? И не да го направят веднъж, а редовно? Просто не е правилно едни да се правят на "Висши", над закона, че могат да хвърлят каквото и където си поискат, а ние съпричастните хора да чистим след тях.
В такъв случай, трябва да седнеш там и даим поговориш, да им обясниш, че семките утре или други ден трябва да бъдат изметени.
 
Говори с тях човешки, не пускай егото ти да говори
 
Тия дни, ако ми послушашш съвета, сподели какво е станало.
 
В такъв случай, трябва да седнеш там и даим поговориш, да им обясниш, че семките утре или други ден трябва да бъдат изметени.
Разбирам какво искаш да кажеш. В днешно време е по-добре да се разбираш с хората човешки, а не физически. Но нали знаеш, че не всеки мисли като мен, теб и много други? Бил съм свидетел, за това говоря. Възрастен мъж беше казал на някакво момче да си изхвърли боклука в коша, който е на около 5 метра от него. Момчето отговори на стареца - К'во ти пука? Точно това исках да кажа, че не всеки разбира.
 
Разбирам какво искаш да кажеш. В днешно време е по-добре да се разбираш с хората човешки, а не физически. Но нали знаеш, че не всеки мисли като мен, теб и много други? Бил съм свидетел, за това говоря. Възрастен мъж беше казал на някакво момче да си изхвърли боклука в коша, който е на около 5 метра от него. Момчето отговори на стареца - К'во ти пука? Точно това исках да кажа, че не всеки разбира.
Твоята задача е да вразумиш момчето, имаш мисия
 
Прасни един тупаник на келемето и ще разбере. Иначе и да му се говори все тая. Ако става въпрос за момче над 11 г. възраст, трябва да се има предвид, че амфетите и тревата не прощават. Тоя народ трябва да се научи на "Arbeit und Ordnung" и всичко ще си дойде на мястото.
 
Всичко идва от тия дето им позволяват да правят така. Както казах, ако имаше глоби, или наказание да изчисти цялото място надали щеше да хвърли 2-ри път, но...
 
Има два типа хора. Първите са такива, които се страхуват от себе си. Те се стараят да постъпват винаги правилно, иначе страдат. Най-гадното е, че са под постоянен self надзор и на съвестта си. Другите се страхуват от назиданието на други хора. Ако не бъдат ощетени от другите и не ги види никой, правят каквото си искат. Те са превъзмогнали себе си и съвестта си. Затова трябва да се дава оценка кой какъв е. Дори при едни и същи грешки, трябва да се назидават различно. Първите с по-облекчени санкции, защото ще изпитат угризение и отговорност. Вторите ако ги санкционираш леко, ще си помислят "А, можело и така да се живее". Така мисля аз.
 
Просто почисти, след него, без да искаш нищо. Толкова ли е трудно.
- Циганин харесва това.

Предполагам и почистваш, когато видиш цигани да са ровили в контейнера и след това оставили всичко отвън? А почистваш ли и когато са отворили чувал с дрехи (изхвърлен) и са си пробвали дрехите на поляната, след което - непривлекателните за тях остават на поляната?
 
Да живеят всички цивилизации преди, сега и в бъдеще
 
Хората по природа сме имперфектни. Колкото повече отпуснеш каишите на един човек (поне в повечето случаи), толкова повече простотии ще направи. Престъпленията и лошите деяния са резултат от тъмната страна на природата ни, но за всяко нещо си има лек. Човешкото естество е такова, щото най-много се страхуваме от изолацията и несигурността. Психологически сме привлечени от сигурното и познатото поради, което имаме дълбоко заложен уклон някой да ни каже "къде ни е мястото". Ето защо здравият обществен ред е важен, а прекомерната индивидуална свободия вредна (тя поставя хората пред въпроси и избори, на които повечето от тях не могат да дадат правилен отговор или решение). Страхът от остракизация е може би една от най-силните мотивации за "добро поведение". Демек строги закони, тежки наказания и стабилни обществени ценности, които да се приемат от цялата нация и по този начин да създават предпоставка за социална остракизация на всички нездрави елементи.
 
Хората по природа сме имперфектни. Колкото повече отпуснеш каишите на един човек (поне в повечето случаи), толкова повече простотии ще направи. Престъпленията и лошите деяния са резултат от тъмната страна на природата ни, но за всяко нещо си има лек. Човешкото естество е такова, щото най-много се страхуваме от изолацията и несигурността. Психологически сме привлечени от сигурното и познатото поради, което имаме дълбоко заложен уклон някой да ни каже "къде ни е мястото". Ето защо здравият обществен ред е важен, а прекомерната индивидуална свободия вредна (тя поставя хората пред въпроси и избори, на които повечето от тях не могат да дадат правилен отговор или решение). Страхът от остракизация е може би една от най-силните мотивации за "добро поведение". Демек строги закони, тежки наказания и стабилни обществени ценности, които да се приемат от цялата нация и по този начин да създават предпоставка за социална остракизация на всички нездрави елементи.
Добре, други да пуснат словесни диарии:) Или ви е шубе...?
 
Трябва да се оправи причината, а не следствието. Ако някой тръгне да убива хора наред, ти ще отидеш ли да прибираш труповете или е по-добре да го гръмнеш, за да спасиш останалите?
 

Горе