Аз ще гласувам вместо теб

stoineff

Well-Known Member
Вчера вечерта турих надписи на една снимка и гледам доста усмивки и дебати предизвика във фейсбук. Та викам да кажете какви асоциаци извиква у вас :)
Ние-ще-гласуваме-а-ти.jpg
 

Прикачени файлове

  • %u002525D0%259D%25D0%25B8%25D0%25B5-%25D1%2589%25D0%25B5-%25D0%25B3%25D0%25BB%25D0%25B0%25D1%258.jpg
    %u002525D0%259D%25D0%25B8%25D0%25B5-%25D1%2589%25D0%25B5-%25D0%25B3%25D0%25BB%25D0%25B0%25D1%258.jpg
    86.5 KB · Преглеждания: 4
От: Аз ще гласувам вместо теб

Всяка година...
всяка... година...

знаеш ли кво ми изпъква в главата като я вида... "ми гласувай е мангал"
не може в корумпирана държава изборите да са и читави...
Още малко ми трябва да се стабилизирам... самолета и айде.
 
От: Аз ще гласувам вместо теб

Всяка година...
всяка... година...

знаеш ли кво ми изпъква в главата като я вида... "ми гласувай е мангал"
не може в корумпирана държава изборите да са и читави...
Още малко ми трябва да се стабилизирам... самолета и айде.

Лошо ... не ме устройва твоята асоциация... Въпреки, че е доста вярна!
 
От: Аз ще гласувам вместо теб

Нормално е само те да гласуват защото "държавата" е тяхна и "законите" са писани за тях.

Ние Българите нямаме нищо общо с тази Руска комунистическа Колония и за това няма да гласуваме, работим и плащаме данъци
 
От: Аз ще гласувам вместо теб

Нормално е само те да гласуват защото "държавата" е тяхна и "законите" са писани за тях.

Ние Българите нямаме нищо общо с тази Руска комунистическа Колония и за това няма да гласуваме, работим и плащаме данъци

Най лошото е, ги храним, което значи, че плащаме осигуровки, такси, данъци и дори и да твърдиш обратното и ти плащаш пряко, или косвено. Копувайки един продукт върху, който се начислява ДДС - плащаш 20% от всяка покупка направена от теб :) % от които отиват в социалното министерство, а именно за помощи на братята цигани и децата им.
 
От: Аз ще гласувам вместо теб

Проблемът не е в тях, а във вътрешните противоречия на политическата система на либералната демокрация.

Препоръчвам на всеки, който се интересува от темата да прочете тази статия.

По-важното от нея:

Демокрацията работи чрез информиран и отговорен избор на свободни хора. Прилагателните „информиран” и „отговорен” предполагат образователен и имуществен ценз.
Човекът който прави избор трябва да бъде достатъчно грамотен и адекватен за да си дава сметка за разликата между възможностите които избира.
Човекът, който прави избор трябва да е отговорен за нещо значимо: за семейство, за бизнес, за собственост – да храни някакви свидни за него гърла, за да може избирайки да има съзнанието, че изборът му ще има пряко отражение върху съдбата на свидните за него гърла и собственост.

Днешната либерална демокрация постулира, че за да решаваш съдбата на нацията е предостатъчно да си биологично жив представител на вида Homo sapiens. Това значи, че всеки напълно неграмотен алкохолизиран и безимотен Homo sapiens, препитаващ се от кражби има точно толкова тежест, колкото всеки образован и отговорен човек, който разбира за какво гласува, плаща данъци и храни семейство. Ако напълно неграмотните алкохолизирани и безимотни Homo sapiens, препитаващи се от кражби са 2 броя, а образованият и отговорен човек, който разбира за какво гласува, плаща данъци и дава хляб на други хора – 1 брой, то при демокрация първите двама избират как да живеят всичките трима.

Когато оставиш на напълно неграмотни алкохолизирани и безимотни Homo sapiens, препитаващи се от кражби да избират властта, логично е, че те ще изберат някаква идиотия. И колкото по-голям е броя на неграмотните алкохолизирани и безимотниHomo sapiens, препитаващи се от кражби, толкова по-голяма идиотия ще ражда демокрацията във властта.

Падането на комунизма завари едно затворено, изолирано, но общо взето грамотно или поне писмовно общество, в което имаше критична маса хора, които пожелаха промяна и повярваха, че от тях нещо зависи.

Начинът, по който протекоха 20-те години демокрация и свободна пазарна икономика деградираха това общество неимоверно. Консуматорската разюзданост унищожи и замести всяка ценностна система и размекна мозъка на онази критична маса хора. Днес тези хора четат безумни вестници и гледат безумни шоута, пускат sms-и за безумни каузи. От ентусиасти на демокрацията огромно количество хора се превърнаха в парии на бананова република, лумпени, живеещи ден за ден, оцеляващи в страх и гняв.

Ние се провалихме в опита да направим функционираща демокрация базирана на информиран и отговорен избор. Постигнахме либерална демокрация, в която избират биологични индивиди по силата на изначални права, без оглед на информираност и отговорност.

Комбинацията от всеобщо избирателно право и безконтролно контролирано изпростяване в условията на пълна липса на национален елит не е демокрация, а диктатура на пролетариата,упражнявана посредством инструмента „демократичен избор”. От историята знаем, че диктатурата на пролетариата е най-злата от всички диктатури.
 
От: Аз ще гласувам вместо теб

Посланието е силно и за съжаление вярно.
Ако с тази картинка целиш да предизвикаш повече хора да гласуват, то може би ще има ефект върху по-будните, а другите ще си кажат нещо от рода "ами то и до сега е било така, аз какво мога да направя/променя?".

Иначе е много оригинално, браво.
 
От: От: Аз ще гласувам вместо теб

Проблемът не е в тях, а във вътрешните противоречия на политическата система на либералната демокрация.

Препоръчвам на всеки, който се интересува от темата да прочете тази статия.

По-важното от нея:

Далеч съм още от идеята циганите и неграмотните да нямат право на глас, или гласа им да бъде по - малко глас от моя, но искам всеки българин да гласува ЗА . Да си намери в някоя програма, или кандидат, нещо което харесва, или подкрепя и Да гласува, с което надявам се отговарям и на alexer
user-online.png
 
От: Аз ще гласувам вместо теб

Лошо ... не ме устройва твоята асоциация... Въпреки, че е доста вярна!
Братле, мен също не ме устройва... но предпочитам да направя избора докато съм още млад, а не да стоя тука и да им плащам на тях...
Англия. Идвам.
 
От: Аз ще гласувам вместо теб

Най лошото е, ги храним, което значи, че плащаме осигуровки, такси, данъци и дори и да твърдиш обратното и ти плащаш пряко, или косвено. Копувайки един продукт върху, който се начислява ДДС - плащаш 20% от всяка покупка направена от теб :) % от които отиват в социалното министерство, а именно за помощи на братята цигани и децата им.

Това е вярно, но ако всички Българи сведат своите задължения към "държавата" само до ДДС върху покупките ще я бастисаме за отрицателно време барабар с гладните цигани които ще емигрират или обратно в Индия или в някоя все още не обезкостена страна
 
От: От: Аз ще гласувам вместо теб

Далеч съм още от идеята циганите и неграмотните да нямат право на глас, или гласа им да бъде по - малко глас от моя, но искам всеки българин да гласува ЗА . Да си намери в някоя програма, или кандидат, нещо което харесва, или подкрепя и Да гласува, с което надявам се отговарям и на alexer
user-online.png
Напротив, точно тук бъркаш. Колкото и хора да излязат да гласуват, накрая пак купения и неграмотния вот (който се припокрива, защото един минимално интелигентен човек не би си продал гласа за една бира) ще определи кой ще ни управлява. И сега грамотните сме повече, а какво ще е след 30 години, когато вероятно ще станем по-малко? В статията никъде не пише "циганите да не гласуват", става въпрос за друго. Не мислиш ли, че наистина не е нормално гласът на един човек, който не може да си напише името, да е равен на твоя глас - човек с образование, с фирма, плащащ данъци. Не става въпрос за делене по етнически признак, а за елементарни изисквания, които човек трябва да изпълни, за да е пълноправен член на обществото. Защото в противен случай излиза, че според либералната демокрация, социалните търтеи са равни на хората, благодарение на които системата живее. Точно това трябва да се промени, не се ли, не виждам разлика в това, дали ще се гласува или не.
 
От: От: От: Аз ще гласувам вместо теб

Напротив, точно тук бъркаш. Колкото и хора да излязат да гласуват, накрая пак купения и неграмотния вот (който се припокрива, защото един минимално интелигентен човек не би си продал гласа за една бира) ще определи кой ще ни управлява. И сега грамотните сме повече, а какво ще е след 30 години, когато вероятно ще станем по-малко? В статията никъде не пише "циганите да не гласуват", става въпрос за друго. Не мислиш ли, че наистина не е нормално гласът на един човек, който не може да си напише името, да е равен на твоя глас - човек с образование, с фирма, плащащ данъци. Не става въпрос за делене по етнически признак, а за елементарни изисквания, които човек трябва да изпълни, за да е пълноправен член на обществото. Защото в противен случай излиза, че според либералната демокрация, социалните търтеи са равни на хората, благодарение на които системата живее. Точно това трябва да се промени, не се ли, не виждам разлика в това, дали ще се гласува или не.
Вкарваш ме в принципен спор, който честно да ти кажа ще се отдалечи от позицията ми. Да предположим, че господин, или госпожа Х е инвалид, или с увреждане което не му е позволило да се ограмоти (ДЦП, инсулти, парези итн. да не влизаме в подробности) - това е човек, който също ще пострада макар и неграмотен имаш нужди равни на моите - значи и гласа му трябва да бъде равен на моя. От тази гледна точка ограничението за едни (които са неграмотни по желание), ще е в ущърб и ще наруши правата на други (които имат нужда да ги упражняват наравно с нас). Иначе ако има начин да се измисли ДА! Иначе гласът на избралият доброволно да бъде неграмотен не може да бъде равен на моя. :) 100% си прав
 
От: Аз ще гласувам вместо теб

Даваш за пример някакъв много частен случай, за който съм сигурен, че не можеш да дадеш пример от реалния живот. Защото аз имам незрящи роднини, които въпреки недъга си са се ограмотили и са нормални граждани. В същото време здрави и прави хора, стоят на примитивно ниво и наравно с теб определят съдбата на държавата. Не става въпрос за нуждите им, а за това дали такива хора са в състояние да направят информиран избор, който дефакто е същността демократичния избор. Дали са подвластни на манипулации и продажба на душите си за едно кебапче. И между другото, основното образование е задължително по конституция, което значи, че всеки който няма 8-и клас до 16 годишна възраст съзнателно е нарушил конституцията.

Просто системата е недъгава. Ако се направи тази съвсем лека промяна в законодателството, картинката ти ще загуби своята актуалност :)
 
От: Аз ще гласувам вместо теб

Баце, може ли да я постна на няколко места, ако нямаш нищо против?
 
От: Аз ще гласувам вместо теб

Не гласувайте ... те пак гласовете ви ще бъдат сметнати за когото е удобно :) НО аз лично ще гласувам и така няма как да ми сложат гласа където искат!
 
От: Аз ще гласувам вместо теб

Точно заради такива "будни избиратели" съм на мнение, че трябва да се въведе задължителен образователен ценз за гласуване или задължително гласуване, както е в Люксембург, Гърция и няколко други държави.
 
От: Аз ще гласувам вместо теб

Само им играете по свирката, аз да ви кажа. Като не могат да ви предложат нищо добро почват да ви стресират с пропаганди:

Гласувайте вашият глас е чок важен! - Да бе, да!
Гласувайте щото циганите щели да изберат вместо вас. - То други начини за манипулиране не изборите няма, нали?
Гласувайте да не спечели ДПС, Сергей, Костов, Бойко и не знам си кой. - Този, за който ще гласувате сигурно ще краде по-малко?
и т.н.

Баламосват ви и им играете по свирка. Гласуването е важно в бяла държава, в БГ е все тая.

 
  • Like
Реакции: kpan
От: Аз ще гласувам вместо теб

Даваш за пример някакъв много частен случай, за който съм сигурен, че не можеш да дадеш пример от реалния живот. Защото аз имам незрящи роднини, които въпреки недъга си са се ограмотили и са нормални граждани. В същото време здрави и прави хора, стоят на примитивно ниво и наравно с теб определят съдбата на държавата. Не става въпрос за нуждите им, а за това дали такива хора са в състояние да направят информиран избор, който дефакто е същността демократичния избор. Дали са подвластни на манипулации и продажба на душите си за едно кебапче. И между другото, основното образование е задължително по конституция, което значи, че всеки който няма 8-и клас до 16 годишна възраст съзнателно е нарушил конституцията.

Просто системата е недъгава. Ако се направи тази съвсем лека промяна в законодателството, картинката ти ще загуби своята актуалност :)

Имам конкретен пример. Но пак повтарям - не ми се влиза в подробности.
@zack
Нямам нищо против. Снимката обаче не знам с чии права е само надписа аз съм го турил :)
 
От: Аз ще гласувам вместо теб

Още постерен матрЯл:

Първо така:

cigani2.jpg


А после така:
cigani3.jpg
 
Последно редактирано:
От: Аз ще гласувам вместо теб

Баш ме боли за кой, как и защо ще гласуваш, както и дали ще е вместо мене ! Всичко е пунта-мара и кал по гърба..в тяхните очи ние сме нищо повече от консуматори и ЦИЦИ !! Да цици! Яки големи цици, малки цици, секви цици...
 

Горе