Айфон или андроид смартфон да се ползва в кола като ФМ трансмитер?

AMOUN

Well-Known Member
Има ли програма за айфон или андроид смартфон която да позволява ползването му като FM transmmiter?

За да си пускам музика на него и да я прихващам с радиото?
Вместо да ползвам за целта китайско подобно за 15 лева?
 
От: Айфон или андроид смартфон да се ползва в кола като ФМ трансмитер?

Как телефонът ще излъчва радиовълните, които се очаква да хване радиото на колата? Възможно ли е това въобще, без някакви допълнителни устройства?
 
Re: От: Айфон или андроид смартфон да се ползва в кола като ФМ трансмитер?

Как телефонът ще излъчва радиовълните, които се очаква да хване радиото на колата? Възможно ли е това въобще, без някакви допълнителни устройства?

Ами технологията е евтина, щом цената е 2-3 долара на подобно устройство. Защо да не го вкарат и в телефона, при положение че може да бъде излъчвател на уай фай телефона и на блутут, защо да не може и да е ФМ? :)
 
От: Re: От: Айфон или андроид смартфон да се ползва в кола като ФМ трансмитер?

Ами технологията е евтина, щом цената е 2-3 долара на подобно устройство. Защо да не го вкарат и в телефона, при положение че може да бъде излъчвател на уай фай телефона и на блутут, защо да не може и да е ФМ? :)

Тя технологията е евтина, но не мисля че телефоните го имат вградено. Може и да стане, но с някоя допълнителна джаджа, което малко обезсмисля цялата работа. Обикновено телефоните могат да приемат радио вълните, защото имат вграден FM тунер, но не вярвам да могат да правят обратното. Може и да има някои специални модели, но едва ли става с всички.

Там е работата, че ти търсиш софтуер за телефона, а за тази цел по-скоро трябва хардуер.
 
От: Айфон или андроид смартфон да се ползва в кола като ФМ трансмитер?

Значи има още да се усъвършенстват смартфовоните да станат умни
 
От: Айфон или андроид смартфон да се ползва в кола като ФМ трансмитер?

Мисля че няма такова нещо за телефони
 
От: Айфон или андроид смартфон да се ползва в кола като ФМ трансмитер?

Абе Амоне ти ретро радио ли имаш в колата или си прайш ташак, ако имаш usb на радиото за какво ти е този пиниз
 
От: Айфон или андроид смартфон да се ползва в кола като ФМ трансмитер?

Напротив, има такова нещо вградено отдавна. Сещам се за Nokia N78. Имаше и още някакъв техен, относително масов модел, но за него не си спомням кой е.
Няма как с програма да стане, ако телефонът няма хардуера за това. Възможно е и някои от новите да го имат, трябва да се търси.
 
iphone5, sony xperia Z ultra, samsung някакъв имам и нокия Ц3

Четох нещо че сони го има, но не намирам.
http://www.compare-cellphones.org/Sony-Xperia-Z-Ultra-vs-Samsung-Galaxy-S-4

тук е чекнато че го има, но доколко е вярно?

А до колата, аз не съм по колите.
стара ми е колата и вградената уредба няма, ходих дами слагат нещо усилватели, но не е европейска и вътре са някакви различни глупостите, та голяма разправия, а не ми се занимава с дискове.
 
От: Айфон или андроид смартфон да се ползва в кола като ФМ трансмитер?

Първо трябва да имаш хардуерното устрйство на телефона - фм трасмитер и чак тогава да търсиш софт-а. Предполагам, че нямаш хардуера защото иначе щеше да имаш вграден софа в телефона.

Колкото до слушането с трансмитер в колата - качестовто е ужасно. Много по-добръ вариант е да си изкараш АУКС и пак да пускаш през телефона.
 
От: От: Айфон или андроид смартфон да се ползва в кола като ФМ трансмитер?

Първо трябва да имаш хардуерното устрйство на телефона - фм трасмитер и чак тогава да търсиш софт-а. Предполагам, че нямаш хардуера защото иначе щеше да имаш вграден софа в телефона.

Колкото до слушането с трансмитер в колата - качестовто е ужасно. Много по-добръ вариант е да си изкараш АУКС и пак да пускаш през телефона.

Глупости. Имал съм FM транзмитър и се чува доста добре. Говоря за бас и чистота на звука защото колонките са ми доста добри и няма да седна да слушам MONO звук.
Иначе съм съгласен. Ако имаш АУКС изход ще е най-добре по тоя начин.
 
От: От: Айфон или андроид смартфон да се ползва в кола като ФМ трансмитер?

Глупости. Имал съм FM транзмитър и се чува доста добре. Говоря за бас и чистота на звука защото колонките са ми доста добри и няма да седна да слушам MONO звук.
Иначе съм съгласен. Ако имаш АУКС изход ще е най-добре по тоя начин.

Явно си попаднал на хубав трасмитер, аз не бих си го причинил :)
 
От: Айфон или андроид смартфон да се ползва в кола като ФМ трансмитер?

Ползвал съм няколко трансмитера и мога да кажа, че е за последно. Сега си изкарах един аукс и със айпод 3ка всичко е страхотно.
 

Горе