Ако ни спрат нета, като в Египет?

rak

Active Member
Тази сутрин чух в новините, че в Египет са спрели всички интернет провайдъри и в цялата страна в момента няма нет. Гугъл са пуснали няколко телефонни номера, на които може да се изпрати съобщение с текст, който веднага се появява в Туитър, за да помогнат на информацията да се публикува в световната мрежа. Египет е далече, но представете си, че утре това стане тука. Изведнъж нета в цялата държава угасне и го няма. Опитах се да си го представя. Значи, почти всичките ми снимки се съхраняват в интернет, предимно във Flickr. Други файлове, които са ми ценни също се съхраняват из нета на различни места. Сайтовете няма да ги мисля, да кажем че те ще си стоят на мястото и ще си работят. Интернет банкиране, пей пал и други там подобни също ще са недостъпни. И какво правим тогава???
 
От: Ако ни спрат нета, като в Египет?

Аз затуй вчера си взех един 2TB диск. ;)

Ами какво да правим, аз на 2-та терабайта ще си дръпна сайтовете които най често посещавам и като няма нет ще си ги браузвам оффлайн, нещо като локален нет ще имам, даже може да пръскам и на комшиите малко срещу двайсе лева на месец... :lol:
 
От: Ако ни спрат нета, като в Египет?

Рак такива ограничения по света не са от вчера интересно защо това ти хрумна сега а не например преди няколко години да не би да намекваш че нашето скъпо правителство е способно да прибегне до подобни мерки
 
От: Ако ни спрат нета, като в Египет?

И какво правим тогава???
Хващаме пътя...и оставяме тук да почнат от АБВ и откирването на огъня. Доста ще пострада бизнеса, но в Египет не са го помислили това и сега ще берат гриши. Не виждам съществуването на нормален, съвременен бизнес без мрежата. То реално кореспонденцията през интернет е най-важното звено, от което ще се лиши бизнеса, да не говорим за рекламата и другите съпътстващи го предимства.

Това не знам как са си го позволили тия шебеци там - да забранят интернета. Както и да се погледне това е крачка назад във всеки един аспект. Не знам как икономически ще могат да се възтановят, ако това остане така в бъдеще. Социалното не го броим, там все някак може да се стиска зъби. Вижте какво правят хора без работа и грижи, мислят само глупости. Няма значение какво са измислили като причина, но не мисля, че това е адекватно решение на нещата. Въпрос на време е да го пуснат, според мен, иначе ще е голяма затъвация там. :)
 
От: Ако ни спрат нета, като в Египет?

... 'ше се 'фанем да работим ...


ЩЕ ПРАВИМ ДЕЦА:)

ДОКАТО НИЕ ВИСИМ У ФЕЙСБУКА КИТАЙЦИТЕ СЕ РАЗМНОЖАВАТ :)

ЩО ИМА НАЙ-МНОГО ЗОДИЯ ДЕВА?
ЩОТО ПО НОВА ГОДИНА СКУКА И ПИЯНСТВО И АЙДЕЕЕ.....

След три дни започва голямото китайско новогодишно поебвание...
сега милиони бачкатори се прибират при жените си за 2 седмица...
и ще ги блъскат като животни, за да си наваксат за месеците ръкоблудство...
и след девет месеца.... ще видите едно рязко покачване в населението на планетата...



аве темата за какво беше?
 
От: Ако ни спрат нета, като в Египет?

Че се събереме у най-близката социална кръчма и ше прайме СЕО, СЕО, СЕО... (Сипи Е'Оттаая).

[video=youtube;mPA36rfs4kc]http://www.youtube.com/watch?v=mPA36rfs4kc[/video]
 
първо бг е в ес а не в някаква диктатура

иначе за да се включа в темата вие сте забравили как беше интернета едно време с Dial up :) Дори най новите работни лаптопи си имат модем щото не се знае какво може да потрябва... може да набирате някои доставчик в чужбина които още поддържа такъв нет или ако имате някоя приятелче на запад ако е достатъчно адванс може да го накарате да да ви шерне нет като наберете домашния му телефон :)
 
От: Ако ни спрат нета, като в Египет?

Нема как да стане тази работа да спрат нета, както каза coolice не сме в някаква диктатура. Ако го направят няма да е хич законно и ще ни надупят от Брюксел. :wink:

Ако допуснем, че го спрат има 2 вариянта:

1. В Румъния и Гърция има нет
2. Ще дадем пари на депутат да ни го пуснат. То хората закони си купуват, ние нет ли няма да си купим :lol:
 
От: От: Ако ни спрат нета, като в Египет?

2. Ще дадем пари на депутат да ни го пуснат. То хората закони си купуват, ние нет ли няма да си купим :lol:

:D:D:D:D:D:D:D това ме разби няма нет ли да си купим :Д:Д:Д:Д
 
От: Ако ни спрат нета, като в Египет?

Каквото и да си говорим, без интернет сме живи загинали. А на тези хора в Египет са им спрели и телефоните. Представете си пълно информационно затъмнение. Все едно сме във средните векове. Синът ми, като чете "Червено и черно" на Стендал, не можеше да приеме как може да се комуникира с писма, които пътуват седмици. Ако това се случи в днешно време, мисля че ще сме неспособни за адаптация. Дано да не се случва никога. Само фондовата борса и правителството в Египет имали интернет, ами обикновените потребители, които играят на форекс например, да духат супата, в пълно неведение какво се случва с парите им.
 
От: Ако ни спрат нета, като в Египет?

rak, и без ток сме били, така че и без нет можем да бъдем.
Ще се оправим някак си, но дано наистина не се докарваме до там.

Пазя един стар модем де :)
Даже скоро се чудих защо не съм го изхвърлила още.
 
Последно редактирано:
От: От: Ако ни спрат нета, като в Египет?

Аз затова съм настроил PayPal да ми плаща хостинга всеки месец. Не се знае кога няма да имам възможност да си го подновя.

първо бг е в ес а не в някаква диктатура

За сега. Или поне така си мислим.

Нема как да стане тази работа да спрат нета, както каза coolice не сме в някаква диктатура. Ако го направят няма да е хич законно и ще ни надупят от Брюксел. :wink:

Европейският съюз върви бодро от социализъм към комунизъм. Въпрос на време е (ако тенденцията се запази) да се случат и подобни неща.

иначе за да се включа в темата вие сте забравили как беше интернета едно време с Dial up :)

И аз това се чудя - какво им пречи да си ползват Dial Up към номера в чужбина? Все още има такива безплатни услуги. Трудно се филтрира това. Но не е невъзможно. Обаче съвременното телекомуникационо оборудване не вярвам, че различава сигнал на факс, сигнал на Dial Up Интернет връзка и обикновен разговор. Не че не може да се направи, но не вярвам да я има тази функционалност в нормалното телекомуникационно оборудване.
 

Горе