Ами честито на "демокрацията"

От: Ами честито на "демокрацията"

Съгласно новия от /2007г май беше/ ДОПК данъчните служители получават 25 % премия към заплатата си от стойността на всеки написан акт, като парите се разпределят между екипа и началниците.
Това е законен рекет и поради тази причина всички се бутат да правят проверки, да следят и да пишат актове.
Иди обяснявай, че нямаш сестра, дето се казва.
Икономистите могат да го потвърдят.
 
От: Ами честито на "демокрацията"

При всички "цивилизовани и демократични" държави го има това - навсякъде се пазят логове. И тенденцията е да се доближаваме все повече до 1984.

Tака е бате, всички мисля, че сме съгласни с теб. НО, има едно но. Там хората, които ще имат достъп до тази информация не са корумпета и не взимат колкото един пич добре развил сайтовете си. А се познаваме много добре като нация, че нема да търпи някой "по-никой" от него да взима повече, защото е учил.

Бастунско е и да минаваш с оправдания, че така ще контролираш престъпността онлайн, като и офлайн им куца. Аз просто се чудя от къде им хрумна тази гениална идея, след като не са си изчистили лайната по принцип. ;)

@brad1985, тези събират по принцип и за гибсови корита, така, че след като теглят чертата не са много на кяр. :)

@Лошият, тук сме единидушни, че VPN-а трябва да е стабилен и номер 1, задължително платен. Ще проуча въпроса по-обстойно, като ще искам и да видя какво друго може да се измисли върху това, като градене на стратегия. ;)

@gangster, май така ще е. Много хора, на които не им е работа ще имат достъп. Там е голата драма. А тези, които искат - ще си го заплатят. ;)

@vitohol, такива се бутат да ни оправляват. И за това 2 мил. са в чужбина, защото е тегавичко тук и тенденцяита е на долу. :clap:
 
От: Ами честито на "демокрацията"

Хахахаха абе сега се сетих какво ли ще стане ако някой с по-специални компютърни способности влезе в тази мрежа :D:D Според мен ще стане доста забавно :)
 
От: Ами честито на "демокрацията"

Отсега си представям какво ще е догодина:

Купи два пакета с лични данни от старшина Дядо Кольо и получаваш трети - подарък (Коледна примоция).:lol:
 
Последно редактирано:
От: Ами честито на "демокрацията"

тъжно е око се осъществи безконтролното следене в интернет и
милиционерите да могат по всяко време да бъркат в данните ......

:(
преди една година нали си бяха написали това за следенето в наредба и съдът отмени текстовете ...сега пак
така или иначе противоречи на конституцията

Чл. 34.
(1) Свободата и тайната на кореспонденцията и на другите съобщения са неприкосновени.
(2) Изключения от това правило се допускат само с разрешение на съдебната власт, когато това се налага за разкриване или предотвратяване на тежки престъпления.
 
Последно редактирано:
От: Ами честито на "демокрацията"

тъжно е око се осъществи безконтролното следене в интернет и
милиционерите да могат по всяко време да бъркат в данните ......

:(
преди една година нали си бяха написали това за следенето в наредба и съдът отмени текстовете ...сега пак
така или иначе противоречи на конституцията

Еми те в това и миналите няколко правителства са само противоричиви личности, който се чудят какво да гласуват. Всякащ другото, което го имат се прави като хората. ;)

А това само тук го има, да напишеш закон, който да е против конституцията. :) Поредното нелогично нещо, което може да се измисли.

Тук малко си побългариха думата демокрация. И това са само поседиците.....
 
От: От: Ами честито на "демокрацията"

Еми те в това и миналите няколко правителства са само противоричиви личности, който се чудят какво да гласуват. Всякащ другото, което го имат се прави като хората. ;)

А това само тук го има, да напишеш закон, който да е против конституцията. :) Поредното нелогично нещо, което може да се измисли.

Тук малко си побългариха думата демокрация. И това са само поседиците.....

Ами вече не знам що за политика и политици са тези нашите ....
Да може би наистина противоречиви и то уникално :) .... а последиците сякаш не ги мислят много много .

Не се ли сещат, че и за тях и за техните семейства и поколения се отнася това което гласуват сега за закона ... и тях ще ги интерфейснат един ден след като са го дали като възможност ...

Та общо де взето постоянно се прави нещо от тяхна страна, което да ни усложнява живота. :(
 
Последно редактирано:
От: Ами честито на "демокрацията"

тъжно е око се осъществи безконтролното следене в интернет и
милиционерите да могат по всяко време да бъркат в данните ......

:(
преди една година нали си бяха написали това за следенето в наредба и съдът отмени текстовете ...сега пак
така или иначе противоречи на конституцията

Тъжно но е факт това е управление на "стара школа" прие да може да контролира всеки е да ама няма да стане който знае да си криптирва данните и мрежата.
А скоро очаквам и протести от интернет потребителите в които ще се включа.

То добре криптиране, но защо си мислите, че това ще затрудни т.нар. служби по сигурността.
Може да затрудни някой младши инспектор, който така и така се чуди защо на "интернета" пише едно голямо синьо "E", а не "I", но вероятно следенето ще се осъществи от специализираните отдели в цифровите комуникации, а там едва ли ще ги затрудни.

Ооо ще ги затрудни вервай ми,който знае нека си криптирва.

Не мога да разбера вместо да следят големите дето продават оръжия и наркотици те тръгнали интернет потребителите да следят.А де къде е логиката.
 
От: Ами честито на "демокрацията"

И пак ние ще плащаме за съхранението на данните. Този беден народ се чудят какво още да го обират. Ако държавата даде парите на доставчиците то ще идва от нашите данъци, ако ли не ще ни повишат таксата.

А нямало пари казаха за контрол на храните, или с две думи яште боклуци и се разболявяйте. За следене ще заделим там няма как !!!
 
От: Ами честито на "демокрацията"

Демек, бате, ние ще плащаме, за да ни клатят. Така ли да го разбирам? Каква изненада. Аз се чудя, защо не гласуват нещо, което да облекчи всички потребители и в частност народа. Ама не...пиш ми яжката. :)

Каквто и да изпишем тук в този форум едно ще си остане, никога по никакъв начин няма да получим подкрепа от тези в парламента, защото там се събират хора, които не знаят какво правят и не могат да помогнат на народа. Действат по някакви учебничи и правила, които както се наблюдава нямат нищо общо с нуждите на човечеството. За това и следващия път избирателната активност ще е по-малка, раздаемостта още по-ниска и всички други отрицателни показатели ще са на лице.

Искам да кажа, да не се търси логика при нито едно тяхно решение. Имате примера за десете лева на стотинки - голямата противокорупционна идея на някои не толкова умен. Май е редно да направим един списък с идиотщините, които се гласуват и предлагат и на края след, като теглиме чертата да се види какъв смех може да падне. :)
 
От: Ами честито на "демокрацията"

Предлагам да ми следят и какво си пиша в скайп с абонатите ми, каква музика слушам,откъде я свалям, кога си включвам компютъра, колко време стоя пред него, в колко сайта влизам, защо точно в тези сайтове влизам, дали някой роднина ползва интернет и т.н.
 
От: От: Ами честито на "демокрацията"

Гледайте какво правят германците, хич не се церемонят:
[url]http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=2642531[/URL]

Бастуни бате. Германия, където е светована сила ще бъде съдена за това. А ние тук големите терикати, където просят пари от ляво и дясно ще си останат така. Ама нека ни осъдят и нас, големия проблем е, че тъпунгерите ще ги вземат от нас, за да платят глобата. ;)

Абе абсурд е тук и така ще продължи, докато продължва да ни идват в парламента какви ли не. :)
 
От: От: Ами честито на "демокрацията"

Гледайте какво правят германците, хич не се церемонят:
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=2642531

Само мога да кажа едно голямо БРАВО.

Blinky каза:
докато продължва да ни идват в парламента какви ли не.

Ем те като ги гледам в нашия парламент все едно гледам някви 15 годишни фарфалаци :lol:
Днес гледам Волен Сидеров вика за Яне Янев "той е гей" а оня му вика "доведи жена си и вземи фенерче"
Това на дипломатични хора ли ви мязат?
 
От: Ами честито на "демокрацията"

Предлагам да ми следят и какво си пиша в скайп с абонатите ми, каква музика слушам,откъде я свалям, кога си включвам компютъра, колко време стоя пред него, в колко сайта влизам, защо точно в тези сайтове влизам, дали някой роднина ползва интернет и т.н.
Не става, криптирано е доста:)
 

Горе