Безплатни лога за некомерсиални сайтове.

rujel

Well-Known Member
Планирам да пусна сайт с подобна тематика. Част от причината за точно такъв избор е за да не се конкурира с този форум. След като направя сайта, обаче, ще ми е нужно за него самия подходящо лого. Планирам да пусна тук подобна тема, но преди това трябва да си изясня въпроса какво трябва да съдържа подобно лого като елементи? Давайте идеи, че аз нищо не се сещам в момента.
 
За какво точно искаш идеи? Концепция за логото за този сайт ли? Май ще е нещо, което може да се обвърже с криейтив, идеи, про-дизайн.

Между другото подобни сайтове, ако станат и популярни, генерират не лошо трафик и то директен. Нещо като favicon.cc, например. Само че там можеш да си го къстамайзнеш от към цветове и размери. ;)
 
Точно концепция за логото на въпросния сайт е нещото което питам. По-точно питам според вас какви конкретно елементи трябва да съдържа подобно лого. Защото ако задам задание, без да определям елементите, то има такива (елементи) които със сигурност не бих приел в логото. Най-добре е да си ги избера още в началото в съответната тема която планирам да пусна, за да не се окаже че голяма част от дизайнерите ще работят на вятъра.
 
Работа на дизайнера е да реши какво да има.

Ако юзърът почне да задълбава в детайли и обяснения как да стане, има 2 варианта:
  1. Крайният вариант ще е някакъв шит.
  2. Най-добре сам да си го направи, щом тъй или иначе има визия как да стане (резултатът ще е пак шит).
 
Работа на дизайнера е да реши какво да има.

Ако юзърът почне да задълбава в детайли и обяснения как да стане, има 2 варианта:
  1. Крайният вариант ще е някакъв шит.
  2. Най-добре сам да си го направи, щом тъй или иначе има визия как да стане (резултатът ще е пак шит).
Ама аз точно твоята логика следвам в случая! Не мога да изброя елементите, които трябва да ги няма (защото списъкът е огромен) и затова чакам да чуя нещата, които дизайнерите мислят, че ще ги сложат при подобна поръчка. Не след като го направят и ми хареса начина на изработка, но поради неподходящи елементи да поискам подмята на нещо и така да отидем в точка 1 или пък още по-лошо да подменя всички елементи и така да отидем в точка 2.
 
От участията си в такива конкурси в този сайт съм останал с впечатление, че няма ли някакви предварителни насоки - какво трябва или какво не трябва да съдържа логото, винаги се получава някаква какафония, малко качествени попадения и обикновено има продължаване на конкурса. Докато конкурси с дадени насоки винаги са протичали по-добре, участниците са по-активни и има повече предложения, които да се доближават до изискванията на възложителя.
 
От участията си в такива конкурси в този сайт съм останал с впечатление, че няма ли някакви предварителни насоки - какво трябва или какво не трябва да съдържа логото, винаги се получава някаква какафония, малко качествени попадения и обикновено има продължаване на конкурса. Докато конкурси с дадени насоки винаги са протичали по-добре, участниците са по-активни и има повече предложения, които да се доближават до изискванията на възложителя.
Така е, но и хората, ако знаеха, щяха да се обърнат към някоя агенция за това. Идеята на конкурсите е преди всичко да получат повече криейтив идеи от различни дизайнери, отколкото да платят едни пари за 5 концепции за лого при някой, който е все пак един тип мислене. Конкурсите също така дават възможност на добре представилите се дизайнери да привлекат вниманието на останалата аудитория и да бъдат включени като опция в листа на потребителите. Поне това са моите размисли по темата с конкурсите. Дори големи институции и министерства се допитат до този метод. :)
 
Така е, но и хората, ако знаеха, щяха да се обърнат към някоя агенция за това. Идеята на конкурсите е преди всичко да получат повече криейтив идеи от различни дизайнери, отколкото да платят едни пари за 5 концепции за лого при някой, който е все пак един тип мислене. Конкурсите също така дават възможност на добре представилите се дизайнери да привлекат вниманието на останалата аудитория и да бъдат включени като опция в листа на потребителите. Поне това са моите размисли по темата с конкурсите. Дори големи институции и министерства се допитат до този метод. :)

Да, това за конкурсите не го оспорвам и поддържам тезата ти. Моят пост по-скоро беше насочен към това дали организаторът на конкурса да даде някакви предварителни насоки какво горе долу търси или тотално да остави всичко на въображението на участниците в конкурса. Поне аз останах с впечатление, че върху това разсъждава rujel.
 
Да, това за конкурсите не го оспорвам и поддържам тезата ти. Моят пост по-скоро беше насочен към това дали организаторът на конкурса да даде някакви предварителни насоки какво горе долу търси или тотално да остави всичко на въображението на участниците в конкурса. Поне аз останах с впечатление, че върху това разсъждава rujel.
Да, аз гори се чудя защо някои конкурси нямат дори някаква идея за корпоративна идентичност като цветове, стил. Но какво да се прави. :) Чудех как така хората не си представят дори цвета на визитките си. ;)
 

Горе