Безплатно софтуерче. Някой иска ли?

garnet

Well-Known Member
Понеже на скоро се чудих как да си пазя версии на кода който пиша с ИДЕ-то, който ползвам (не поддържа субверсия) стигнах до следния извод: да си напиша нещо сам.
След четене на инфо за субвържън в продължение на часове пак не разбрах дали може и как става, при всяко натискане на сейв да ми създава нова версия, го реших твърдо.

Да малко е идиотско, знам че може да стигна да имам 1142135325 версии на един и същи файл с код, но за мен това е ОК.

И така седнах за 1-2 часа и написах програмка която прави следното:

- задава се коя папка да следи за промени във файловете (нови, променени)
- задава се къде да създава копия на всеки файл

при промяна става следното, например, в наблюдаваната папка е променен файла ф1.тхт
- в папката за копия се създава подпапка ф1.тхт и в нея подпапка вер1 като тук се копира файла ф1.тхт

с всяка следваща промяна на ф1.тхт се създава нова папка с версия номер - вер2, вер3 .... и във всяка се копира файла.

Има някой лек бъг - понякога копира файла като 2 версии при една промяна, но това не пречи много.

Горното е подходящо най-вече за код разбира се, но може и за документи и подобни не големи файлове.

Мисля да е безплатно с идеята за дарения през пейпал, кой колкото реши :) да има за бира със солети.

Ако на някой ще му върши работа такова нещо да каже тук и ще го пусна за вин7, хп. По принцип и за линукс може да се портне, но не съм го правил до сега тоя процес.
 
Re: От: Безплатно софтуерче. Някой иска ли?

да създаваш програми, малко хора иа нюх за подобни неща

е тая специално е елементарна, но на мен ми върши работа перфектно.
И ти продължавай....
 

Горе