Бихте ли платили за такъв туул

ilianskim

New Member
Държа темата да остане тук :)
Ето нещо, което ме интересува главно за хората притежаващи сайтове и хората занимаващи се със SEO.
Какво представлява туула?
Туула представлява подобие на google insight и google trend

Какво показва?
Показва за сега какво е съотношението между две търсения примерно между "рецепти с пилешко месо" и "рецепти с пиле"
Може да има и други опции примерно извеждане на всички заявка свързани с дадена дума или фраза пример
думите които са търсени SEO и Оптимизация за търсачки извежда от едната страна фрази с думата SEO в тях, а в другата фрази включващи оптимизация за търсачки.


Защо да ползвам този туул, а не само google insight?
Защото туула дава някой по финни данни т.е. за лонг тейл думи. Примерно доставка на храна -> доставка на храна в София -> доставка на храна Варна и т.н.
И главното предимство ще показва тренд през изминалите дни т.е. още по-прецизно наблюдаване на трендовете при сърч специално в България.

Как да тълкувам показателите?
При даденият пример:хранителни добавки
230+(594)
->230 е коефициент на посещеният при N търсения има 230 посещения а (594) това са фрази, в които присъства думата/фразата т.е. в 594 други фрази при сърчове има хранителни добавки т.е. XXXX хранителни добавки хранителни XXXX , kъдето XXXX е дума или фраза а може и да празно :)

Питам за цена, която евентуално бихте платили и то на какъв режим т.е. брой заявки, месечна такса, еднократно плащане и т.н.
Ето снимка от експеримента ;)
Под инструмента има и графика за търсенето според Google insight search за да сравните правилно ли е отчитането през този туул :)
trend.jpg

Очаквам всякакви въпроси и препоръки.
И за тия, които ще кажат "Защо платено?" Отговор: Платено трябва да е, защото всеки знае какво причиняват заявки в бази данни с милиони редове фуул текст сърчовете и т.н.
Евентуално една част ще е безплатна т.е. в началото за да прецените струва ли си :)
 
От: Бихте ли платили за такъв туул

Аз мисля, че една символична такса от 15$ на месец би била добре :) Хем няма да има ламери, който да го ползват постоянно и хем ще има нещичко за теб, 100 човека ако го ползват 1500$ на месец си е добре според мен, 500$ да отиват за сървър, което се съмнявам, мисля, че си е оферта :)
 
От: Бихте ли платили за такъв туул

:)
Sammy такива сметки направи без кръчмар, че веднага 200 човека се замислиха как да направят туула :)
Благодаря за мнението :)
 

Горе