Българска ли е българската музика.

[video=youtube;neHLajCrpKo]http://www.youtube.com/watch?v=neHLajCrpKo&feature=related[/video]

Попаднах на това.
Ще ми е интересно да го коментирате, не само във връзка със заглавието.
Може да заслушате текста...
 
От: Българска ли е българската музика.

[video=youtube;_XP9h3GQuLw]http://www.youtube.com/watch?v=_XP9h3GQuLw&feature=related[/video]

Нещо много близко, да не кажа идентично, с нестинарските танци в Странджа.
 
От: Българска ли е българската музика.

на руски ли е първата? за какво става на въпрос в нея? аз не мога да разбера...
 
От: Българска ли е българската музика.

Доколкото схващам, говорят на руски.
Пее се как българите танцуват най-красиво от всички.
 
От: Българска ли е българската музика.

Доколкото схващам, говорят на руски.
Пее се как българите танцуват най-красиво от всички.

Не, не е така, грешка. Не пеят за България а за Балкария. Заслушайте се внимателно, има разлика!

Ако сте забравили или не знаете, припомнете си и прочетете за Балкария и за балкарците от Уикипедия.
 
От: Българска ли е българската музика.

Вискяр Бг => може, наистина има повече информация, просто не съм търсил това, исках да покажа накратко за тях, както и да спомена грешката - не се пее за България а за Балкария - това са две различни неща!
 
По принцип това е един от маршрутите който прочуваха от къде сме дошли българите на балканите


тук можеше да се включи добре никса ама ни е сърдит за бана, при прекаляването му


има в замундата няколко предавания на тази тема
 
От: Българска ли е българската музика.

Вискяр Бг => може, наистина има повече информация, просто не съм търсил това, исках да покажа накратко за тях, както и да спомена грешката - не се пее за България а за Балкария - това са две различни неща!
Написах БълГария донякъде без да се заслушвам и замислям. Не съм запознат с балкарците, толкова съвпадения ми дойдоха много. По принцип, след като гледах филма "Звуците на Истанбул", намерих страшно много сходства в музиката. И след "Ахмедо" на невероятно талантливата Айнур Доган, когато ми попадне, се ровичкам при кюрди и Кавказ.

Тъй и не знам произхода на думата българ. Как ли е звучала през втори-трети век от новата ера, например.
Руската уикипедия пише за участие и на българи в балкарската народност. Плюс местно кавказко население.
Също както тук, на юг от Дунав - наследници на траките.
 
От: Re: Българска ли е българската музика.

По принцип това е един от маршрутите който прочуваха от къде сме дошли българите на балканите

Ако се замислиш за гара Разпределителна, ще осъзнаеш, че всички сме дошли от няколко основни генофонд-склада..., поне според Посветените (Блаватская, Мулдашев и сие).


тук можеше да се включи добре никса ама ни е сърдит за бана, при прекаляването му


Само от признаването на факта, че балкарите са били тюрки, niks би разперила бели патешки криле.
 
От: Българска ли е българската музика.

Да и в руската Уикипедия пише, че балкарите са смесица от етноси, един от които е:
Булга́ры, болга́ры (лат. Bulgares, греч. Βoύλγαρoί, тат. Болгарлар, совр. болг. прабългари).
 
От: Българска ли е българската музика.

[video=youtube;MrYqFiDY6mw]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MrYqFiDY6mw#![/video]
 

Горе