Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

uni-web

Well-Known Member
Здравейте,

Колеги, срамно или не положението никак не ми е розово последните години.
Майната им на тези проблеми, но това вече си е подигравка с хората.
Майка ми, се хвана на работа преди време да работи на вестникарска бутка, нямам си на идея колко са били до момента, но жената сега след смяна на фирмите ми сервира това:

160 лева, за 4 седмици сутрин от 6 до два на обед.......

Знам някои ще кажат, че аз съм виновен, но и при мен положението не е розово (иначе да виновен съм защото не мога да я предпазя от това)....

Но има и друг казус, може ли фирмите да се гаврят така с хората?

Може ли 6 дни в седмицата да им слугуваш и накрая да се подиграват с теб с 160 лева за 4 седмици?

Къде живеем, и какво се случва. Жалко е, че не мога да помогна на майка си в момента, и ме е срам от това, но това си е жива подигравка.....

Надявам се да ме разберете колеги.
 
От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Уни имам един познат с вестникарски бутки - Оплакваше се че бизнеса много е намалял и накрая ги затвори почти всичките - Вероятно можеше да ги запази ако караше хората да стоят за по 160лв на месец но явно човека предпочете да съкрати бизнеса вместо да се подиграва с труда на хората.

Надявам се да намериш по добро място за нея - Успех
 
От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

По-скоро залагам, че това го правят новите будки. Газят наред и свои и чужди
 
От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Фирмата, се сменила някоя нова табак маркет или нещо от рода, нямам си на идея.
 
От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

За кой град Уни иде реч. И ако е Табак Маркет - това е марката Лафка.
 
От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Това ако е на нова будка дето някой прави дъмпинг с цел пробиване на пазара - а не отчаян опит да задържиш умиращ бизнес - реват много сериозно за проверка от едни органи
 
От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Това ако е на нова будка дето някой прави дъмпинг с цел пробиване на пазара - а не отчаян опит да задържиш умиращ бизнес - реват много сериозно за проверка от едни органи

Няма шанс. Собственост е на булгартабак, който пък е собственост на... сещаш се
 
От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Има шанс няма значение на кой е собственост - Въпросът е че и да ги глобят ще им накривят оная работа

Той и Христо Бисеров беше на някой собственост пък сега е за международно издирване
 
От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Първомай- Пловдив.
За кой град Уни иде реч. И ако е Табак Маркет - това е марката Лафка.
 
От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Значи положението е много по зле от колкото даже и съм си представял - 160 лв месечна заплата за 8 часов работен ден така излиза нали?
 
От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Мдам.

Съобщението,което сте въвели е прекалено кратко.Моля ,въведете съобщение ,което съдържа поне 10 символа.
Значи положението е много по зле от колкото даже и съм си представял - 160 лв месечна заплата за 8 часов работен ден така излиза нали?
 
От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Уни моите уважения ама за 160 цял месец тая мизерия на студа... дърпай я от там и това е, няма сми да се мъчи жената за 7лв на ден като поне 2-3 и трябват нещо баничка да си вземе деба. С тях и без тях същият член. Прибирай жената, да си готви оправя къщата... ще му мислите по-натам, нема си попилява здравето за нема нищо
 
От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Не знам какво е станало, но явно и това което се изсиква е на такава цена. Прибирай майка си, ако се разболее на този студ повече пари ще давате за лекарства. В дома ще е много по ценна от колкото на студа - сигурен съм че може да прави майка ти малки работи - я неща свързани с плетене и декориране я с аржиране. Имам възрастна леля жената плете и ги разменя продуктите. А знаеш нета всичко custom craft made се котира.

Цената да стой на студа за няква мизерно работно място не си струва, а щом го има значи и толкова е оценен труда. Сигурен съм, че майка ти може е в пъти по полезна у вас на топло и съм сигурен, че ще го измислиш, ако не кажи ще помогнем за идея. Но мястото е такова заплащането е такова не случайно - явно има защо да го работи за жалост. Ти като нейн син трябва го измислиш, ако не ще помогнем с измислянето.

Живеем в най-доброто време в нашата цивилизация с най-големите възможности - интернет е неограничен ресурс ти го знаеш изпозлвай го, тогава БГ няма ти е проблем. За наше щастие все още нета е фрее зона, а това е още по-добре и ти добре го знаеш. Използвай го!
 
От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Мдам, така е братле прав си, няма оправдание за мен.
ама и ти си за бой :evil:
 
От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Здравейте,

Колеги, срамно или не положението никак не ми е розово последните години.
Майната им на тези проблеми, но това вече си е подигравка с хората.
Майка ми, се хвана на работа преди време да работи на вестникарска бутка, нямам си на идея колко са били до момента, но жената сега след смяна на фирмите ми сервира това:

160 лева, за 4 седмици сутрин от 6 до два на обед.......

Знам някои ще кажат, че аз съм виновен, но и при мен положението не е розово (иначе да виновен съм защото не мога да я предпазя от това)....

Но има и друг казус, може ли фирмите да се гаврят така с хората?

Може ли 6 дни в седмицата да им слугуваш и накрая да се подиграват с теб с 160 лева за 4 седмици?

Къде живеем, и какво се случва. Жалко е, че не мога да помогна на майка си в момента, и ме е срам от това, но това си е жива подигравка.....

Надявам се да ме разберете колеги.

Странно защо пък не каза как така, аджеба, майка ти е работила на 8 часов ден, пък са и платили 160 лв при положение, че при минималната работна заплата от 320 лв би трябвало да и платят чисто около 190-200лв?? На трудов договор ли е работила или на граждански? На договор ли е работила въобще? Ако е работила на договор, трябва да и е било пределно ясно колко пари ще вземе чисто след 4 седмици и не виждам от какво и кого се оплакваш?? Ако пък е работила на "честна дума" без договор и са я излъгали накрая, пак не виждам защо се оплакваш като горд пролетарийй срещу капиталиста-изедник?? Ти хубаво ревеш и плюеш тия , за които е работила без пари, ама само те ли са виновни в конкретния случай , а и за това къде живеем и какво се случва, а? Сигурно си умираш от яд що не е герб на власт сега, че да направиш "логичния" извод, че те са виновниците, а? ;) Ама като си давате халките да ви яхат здраво дпс-то и гея, че и грачите хонорарно по форуми и социални мрежи в тяхна подкрепа, сега ще си слагате вазелина и ще си мълчите ;)
 
uni-web предполагам ходи на работа заради осигуровките, понеже наближава възрастта за пенсия....

Като временно възможно решение, най тънките възможни осигуровки мисля са за земеделски производители, (някой счетоводител да каже но по спомен беше така)
мисля че се плаща на 50% (демек около 60 лева ще и вървят на месец със всичко и ще осигурена на 420 а не на минимума) да се регистрира като такъв при това ще и върви и стаж... на пролет предполагам имате къща с градина ще влезе в ролята на ЗП... просто да се захване да отгледа каквото може да ти помогне с храната... незнам колко харчиш за храна на месец но в София отиват доста като пари... а ти част от парите който даваш за храна ще и ги даваш на нея.... (както сметнаха излизат че работи за 7 лева на ден)

това решение не иска наличието на допълнителни пари в системата а по нататък като си по добре ще измислиш нещо по добро...
 
Последно редактирано от модератор:
От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Нали уж има минимална работна заплата?
 
От: Re: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Не братле, ходи защото момента е труден, преди нямаше нужда и го правеше само за да е сред хората.

Осигуровки и нищо не и се плащат, това са си пари така да се каже дадени на ръка, за труд както обясних.

uni-web предполагам ходи на работа заради осигуровките, понеже наближава възрастта за пенсия....

Като временно възможно решение, най тънките възможни осигуровки мисля са за земеделски производители, (някой счетоводител да каже но по спомен беше така)
мисля че се плаща на 50% (демек около 60 лева ще и вървят на месец със всичко и ще осигурена на 420 а не на минимума) да се регистрира като такъв при това ще и върви и стаж... на пролет предполагам имате къща с градина ще влезе в ролята на ЗП... просто да се захване да отгледа каквото може да ти помогне с храната... незнам колко харчиш за храна на месец но в София отиват доста като пари... а ти част от парите който даваш за храна ще и ги даваш на нея.... (както сметнаха излизат че работи за 7 лева на ден)

това решение не иска наличието на допълнителни пари в системата а по нататък като си по добре ще измислиш нещо по добро...
 

Горе