Бял екран - няма оправяне

Firefly

Well-Known Member
На някой случвало ли му се е подобно нещо? Wordpress сайт, до последно напълно работещ отвсякъде, но няколко дена не бях влизал и днес не ми зарежда нищо - само бял екран. И на фронтенда и на админ панела все бял екран, никакви грешки, нищо.

Махнах плъгини, махнах теми, качих наново wordpress-ките файлове за всеки случай да не се е прецакал някой... никакъв ефект. От какво би могло да се получи? Всички други сайтове си ми работят нормално. Нещо по база данни ако се е прецакали (от самосебе си?!) предполагма все ще извади грешка. Пък и какво да се прецака без да е бутано. Сайта нямаше и трафик, все още е нов. Домейна си работи, отварям html файл, който качих за проба.
 
От: Бял екран - няма оправяне

След доста главоблъсканици, стигнах до заключението, че нещо темата се е прецакала някъде, както и един плъгин - как са се працакали докато си работеха последно нямам представа. Реших да инсталирам всичко наново, добре че сайта е нов, че ще пожертвам малко настройки да дооправя.
 
От: Бял екран - няма оправяне

Най-добре се обърни към поддръжката на хостинга, който ползваш. Случвало ми се е и реално това е до правилна конфигурация на сървъра или до неправилно конфигуриран htaccess или config файл на самия WP.
 
От: Бял екран - няма оправяне

в конфиг файла пуснал ли си да ти вади грешките? Я пробвай да видим какво ще излезе.
 
От: Бял екран - няма оправяне

бял екран може да ти извади и при проблем с базата данни. Най-добре накарай WP да си каже сам къде го сърби. Сложи това във wp-config.php

Код:
define ('WP_DEBUG',true);
define ('WP_DEBUG_LOG',true);
define ('WP_DEBUG_DISPLAY',false);
define ('SCRIPT_DEBUG', true);

Всички ползватели на CMS казват едно и също - "нищо не е променяно". Обаче колко хора за замислят защо се нарича "динамичен сайт" ? Променливи много - трафик, обем на базата данни, зареждане на въшни ресурси, CDN, вируси обикновено във wp-content/uploads ......
 
От: Бял екран - няма оправяне

Всички ползватели на CMS казват едно и също - "нищо не е променяно". Обаче колко хора за замислят защо се нарича "динамичен сайт" ? Променливи много - трафик, обем на базата данни, зареждане на въшни ресурси, CDN, вируси обикновено във wp-content/uploads ......


Да, всяко едно от тези нище променя само нещата, без ти да правиш нищо, от там вече може да станат куп грешки.
 
От: Бял екран - няма оправяне

Подобни проблеми съм виждал при неподходящи настройки на кеширащ плъгин. За това винаги съм мислил, че кеширането трябва да се прави ръчно и да се прецизира много внимателно какво и защо кешираш. Не казвам, че това е проблема, само отбелязвам, че може кеширането също да го причини.
 
От: Бял екран - няма оправяне

Подобни проблеми съм виждал при неподходящи настройки на кеширащ плъгин. За това винаги съм мислил, че кеширането трябва да се прави ръчно и да се прецизира много внимателно какво и защо кешираш. Не казвам, че това е проблема, само отбелязвам, че може кеширането също да го причини.

Кеширането е един от основните проблеми(когато го има) за бяла страница, но тогава трябва да работи админ панела, понеже той не се кешира(ако пък се кешира вече ...).
 
От: Бял екран - няма оправяне

Сайтът се намира на ВПС заедно с други работещи сайтове. При активиране на Debug Mode не вадеше абсолютно нищо. Нямаше и кеширащ плъгин. Както казах, при инсталиране на нов wordpress и постепенно заменяне на новите файлове с тези от предишната инсталация се оказа, че има прецакани плъгини, както и темата. Което за мен беше необяснимо, пък и на пръв поглед не можах да видя какво точно не е наред, но нямах и времето да задълбавам много подробно. Дано не се случва отново.
 

Горе