Внимание! Опасни чушки на пазара

dalasweb

Well-Known Member
Внимание! Опасни турски чушки на пазара



сега като плъзнат гръцки румънски китайски тайландски тамбуктукски и .тн зарзавати
Не съм икономист и ....
Въпроса ми е ами не може ли да се забрани от вънка да се внасят зарзават и плодове и тук да си ги отглеждаме.Виж колко безработни има!
 
demotivacija.bg_Tpomer-Pone-edin-beshe-schupen-dnes_13245328206.jpg
 
От: Внимание! Опасни чушки на пазара

Далас толкова си тъп че ако отидеш на състезание за тъпанари ще вземеш 2 място.
 
От: Внимание! Опасни чушки на пазара

Далас толкова си тъп че ако отидеш на състезание за тъпанари ще вземеш 2 място.

По скоро ще бъде дисквалифициран .
 
От: Внимание! Опасни чушки на пазара

Въпроса ми е ами не може ли да се забрани от вънка да се внасят зарзават и плодове и тук да си ги отглеждаме.Виж колко безработни има!
Ако можеше да се забрани, нямаше да има чушки на пазара. Ако се изтрае една-две години с такава забрана, ще се появят чушки, но тогава ще викаш: А бе, аз по-добре до Цариград да ида да си купя чушки, че тук цената им е по-висока от агнешкото.
А повечето безработни на две магарета сено не могат да разделят, камо ли чушки през зимата да отгледат...

Забраните в съвременния свят само създават проблеми. А не ги решават.
 
От: Внимание! Опасни чушки на пазара

какво си го му дал жив линк на този кретенски сайт. статии от по 2-3 изречения и натрупан с реклама като новогодишно дърво. срам не само за темата, ама и за ресурса.
 
От: От: Внимание! Опасни чушки на пазара

Второ? Защо го подценяваш?

Щото е толкова тъп че първо място не може да вземе :)
 
От: Внимание! Опасни чушки на пазара

Ако можеше да се забрани, нямаше да има чушки на пазара. Ако се изтрае една-две години с такава забрана, ще се появят чушки, но тогава ще викаш: А бе, аз по-добре до Цариград да ида да си купя чушки, че тук цената им е по-висока от агнешкото.
А повечето безработни на две магарета сено не могат да разделят, камо ли чушки през зимата да отгледат...

Забраните в съвременния свят само създават проблеми. А не ги решават.

чушки зима се не гледат
а когато има много домати цените падат закон!
същото е с агнешкото
с тутуна
със всичко


а по горе доста икономисти се извъдиха! със сигурност дипломирани па макър и неявили се на изпит история на бкп
и знаещи новия рефрен
чавдарчето родината обича
чавдарчето еба си и пича!
 
От: От: Внимание! Опасни чушки на пазара

а когато има много домати цените падат закон!

Гений ... :)

Чакам сега Блинки да се изкаже по темата, защото той учи икономика и е с най-пресни знания. :mrgreen:
 
От: От: Внимание! Опасни чушки на пазара

Гений ... :)

Чакам сега Блинки да се изкаже по темата, защото той учи икономика и е с най-пресни знания. :mrgreen:

Предлагам темата да се направи ВАЖНА! Не само предлагам, а настоявам :lol:
 
От: От: Внимание! Опасни чушки на пазара

чушки зима се не гледат
Гледат сеееееееееееее!
Ето малко образователен мат`риял...

[video=youtube;_wlGuQ94vhY]http://www.youtube.com/watch?v=_wlGuQ94vhY[/video]
 
От: Внимание! Опасни чушки на пазара

[video=youtube;3jH0ZU4jHSU]http://www.youtube.com/watch?v=3jH0ZU4jHSU&feature=related[/video]
 
От: Внимание! Опасни чушки на пазара

Аре стига сте писали глупости. Преди 89-та можеха да се произвеждат и не беше скъпо, а сега трябва да внасяме дори от Франция и Германия. Каква е логиката, дори чушките от Турция да са по-евтини от българските, след като стандартът на живот в Турция (поне за цивилизованата част съм 100% сигурен) е по-висок от този в България? Това го пиша докато хапвам един френски варен картоф. Забраните водели до проблеми, ебати мисълта. На нашата държава и трябва икономически протекционализъм, защото в противен случай ще се (а тя вече се е) превърнала в просто една сергия, в която всеки си внася и продава некачествената стока.
 
От: От: Внимание! Опасни чушки на пазара

Аре стига сте писали глупости. Преди 89-та можеха да се произвеждат и не беше скъпо, а сега трябва да внасяме дори от Франция и Германия. Каква е логиката, дори чушките от Турция да са по-евтини от българските, след като стандартът на живот в Турция (поне за цивилизованата част съм 100% сигурен) е по-висок от този в България? Това го пиша докато хапвам един френски варен картоф. Забраните водели до проблеми, ебати мисълта. На нашата държава и трябва икономически протекционализъм, защото в противен случай ще се (а тя вече се е) превърнала в просто една сергия, в която всеки си внася и продава некачествената стока.
Айде, айде ... нали раздадоха пак стотици милиони субсидии за да правят чушки и домати ... аз обаче не виждам къде са. И щом във Франция са по-евтини аз не искам да ям български ...
 
Дали не може да се забрани на хора, чието IQ е по-ниско от това на средностатистическа чушка да пишат във форума изобщо

Бийте му една червена камба, че чупи тъпомера и темата в кофата, където и е мястото
 
От: От: Внимание! Опасни чушки на пазара

Аре стига сте писали глупости. Преди 89-та можеха да се произвеждат и не беше скъпоççç

чушките си бяха супер, гроздето, ябълките , крушите!
доста от зарзавата и плодовете и изнасяхме.
Спомням си като малък дини по 3 стотинки килото есенно време а сега ко гръцки дини по 70 стотинки!
Сега всичко се внася и затова мутираме.

Трябва да се защитава родното производство и когато има голяма продукция са евтини/а и няма да има безработни/.
Защо примерно Турция при внос на коли таксите стават големи,но ако купиш местна кола на тойота ти е 2 пъти евтино?
Защото има политика!
Мтака и с нашите домати!

пс. Мислим писуищите са родени след 90 и не знаят дори вкуса на кебапчето и хот дога с кренвирш от татово време!
Нека си ядат ГМОта и си коркат метанол!

а забравих и да си хапват 25 годишно месо от Бразилия ли беше Аржентина ли...
 
От: От: Внимание! Опасни чушки на пазара

Айде, айде ... нали раздадоха пак стотици милиони субсидии за да правят чушки и домати ... аз обаче не виждам къде са. И щом във Франция са по-евтини аз не искам да ям български ...
Какви милиони? Дори и да се "раздали", що не се потърси отговорност на тия дето са ги усвоили? Иначе, контролът трябва да е и на границата, и преди всичко държавата трябва да защитава българската продукция. Нормално е като има подбиване на цените с боклуци, родните производители да фалират! Ще ми обясниш ли логиката една страна с по-висок жизнен стандарт да произвежда продукт и да го продава на печалба в страна с по-нисък жизнен стандарт? Това е някакво икономическо чудо!
 
От: От: Внимание! Опасни чушки на пазара

Ще ми обясниш ли логиката една страна с по-висок жизнен стандарт да произвежда продукт и да го продава на печалба в страна с по-нисък жизнен стандарт? Това е някакво икономическо чудо!

Не съм икономист, но определено ти давам + реп
 

Горе