Време е да отлитам ...

Amigo0o

Well-Known Member
А така, доиде и моето време да отлитам от семейното гнездо. Завърших средното си образование (все още чакам резултатите от матурите де) и преди малко чух от баща ми следното "ти работа търсиш ли си? щотооо трябва вече да си намериш" за момент щях да го :twisted: тези приказки ги очаквам още от преди 4-5 години, но мамка му бързо дойде момента! Смятам да продължа с ученето но трябва да се започне със сериозна работа, а започна ли сериозна работа излизам на квартира докато събера пари за собствено жилище.

За момента изкарвам среден доход с които мога да покрия моите си нужди дрехи, колата, дискотеки и т.н. щях да се поскарам малко с дъртия, защото от близо 2 години не искам пари нито от него нито от майками или ако искам е много рядко той естествено не оценява това и не приема компютъра като "сериозна работа".

Споделете какво се случи с вашият живот след като навършихте 18 години абе въобще как се ориентирахте в живота че в момента ми е пълна мъгла. Няма вече училище няма вече оценки или си намираш работа и работиш, или учиш и работиш. Хайде очаквам да споделите :)
 
От: Време е да отлитам ...

Бе изнасяй се..поне да видиш как е и да се ошлайфаш малко дет се вика..па ако ти хареса - че си ходите на гости :)
 
От: Време е да отлитам ...

То не знам дали някой го гледат насериозно да прави "пари от интернета". Върви обяснявай, че имат живот отвъд фейсбук, уинамп и вибокс...
Аз се бях ориентирал една-две години к'во да уча и сега гледам да ги съвместявам с опитите си за доход от "интернета" :D
 
От: Време е да отлитам ...

Много сте оправни още от малки

На мен бащата ми плащаше квартирата и режийните докато не завърших висшето си образование.

Обаче сега има по една пенсия отгоре от мен, е вярно че е от наем на наследствен апратамент но аз го завърших от шпакловка и замаска че дори и го обзаведох.
 
От: Време е да отлитам ...

Аз като завърших влязах у казармата за 1 година:) Като минеш през това, всичко друго ти изглежда някак лесно... После 4 години пих, е..х, ходих по кръчми.... като ми писна се ожених... нататъка е тъпо:)

Хващай се здраво за нетя не го слушай бащати... основата я имаш, ако се занимаваш само с това и до 3-4 години не си направил нищо значимо, значи не ставаш за тази работа и тогава вече спокойно отиваш на картофите.
 
От: Време е да отлитам ...

Най добрият изход за младите които тамън са завършили е Аерогара София - всичко останало е загуба на време
 
От: Време е да отлитам ...

Автогарата ще е по-добре. На аерогарата я те объркат ръкавите, я РВД-то обърка преференциите... От тази мъглива котловина гарантирано се извисява само Карлсон.
 
От: Време е да отлитам ...

Веднъж дръпнеш ли от вашите, после връщане обранто мноого трудно :)
А иначе кво... най-яко е да студенстваш и чат пат да поработваш да има парички да оползотвориш студентските години :) Па постоянна работа после. Или поне аз така си мисля, макар че аз почнах с постоянната работа още 2ри курс и зарезах всичко, което беше тъпо.

Па ако можеш да си докарваш прилични пари от интернетя, най-добре така, щото постоянната работа много време изяжда.

Иначе и моя дърт така - цял живот ми разправя да не съм си губил времето с тоя компютър, да съм си пишел домашните и каквото и да му разправям, няма млъкване. Тиии търтей - незнам си кво... ма като почнах да правя повече пари от него и млъкна :) Та вече като приказвам и ме слуша :D
 
От: Време е да отлитам ...

@niks бате да не мислиш че искам да съм оправен още на тея години, ако ми предложи да ми плаща квартирата даже и в Перник ще ида да уча ...


Иначе относно аерогара да замина в чужбина и какво ? Никакви връзки нямам, език горе долу, пари за да поживея поне няколко месеца няма ... Отписвам го това поне засега, иначе съм си го мислил хващам някоя нискобюджетна компания и съм там където пожелая но после плана се губи.
 
От: Време е да отлитам ...

аз живея с баща ми. добре се разбираме и не бих се изнесъл. мина ми през ума преди време с приятелката ми по онова време, ама хубаво че работата се разтури и получих едиш шут от нея в седалището и сега си живуркам екстра у нас си :D
за работа - никога повече за някого. някакви некомпетентни имбецили да ми висят на главата, не мерси.
 
От: Време е да отлитам ...

Ами от както навърших 18 започнах сериозно да чета, после да се занимвам с борсово/пазарно анализиране и инвестиране и така вече 5 години. Прекъснал съм висшето, сам се подготвям в моите сфери(бизнес-инестиционите) и като гледам доста добре се справям сравнено със западните ми колеги. Тука познатите ми, на такъв живот са го ударили, че горките не знаят кога са в сесия и кога е чалго-диско-маратона, та не ги бръсна за слива, много тях. Още живея при нашите, и ми е доста добре, отношенията са перфектни. Не смятам да е толкова наложително, веднага си биеш камшика от вас, без да имаш опит. Не че не мисля за това да се изнеса, но по един начин мислих на 18, а сега по-коренно различен, като гледам от преспективата на времето. Смятам да обединия знанията си от инвеситрането и онлайн бизнеса, и се надявам доста добра синергия да се получи. От малък съм знаел, просто какво съм искал да правя и през годините съм се ошлайфлал. Съвета ми е инвестирай в себе си в знания и в личностно развитие, ще имаш безкрайна възвращамост ;)
 
От: Време е да отлитам ...

Стани студент в друг град. Учи език (здраво). Работи колкото можеш. Ходи на колкото се може повече Work and travel къде може (колкото повече толкова по-добре). Сега се следва 4-5 години май - направи ги 7-8. За тези години ще видиш много неща, ще научиш много за живота, за хората, за всичко. Ще узреееш. И може би ще се ориентираш как да ти мине съзнателната част от живота ти.

Сега си 18. Направи така, че като станеш на 40-50 и се обърнеш назад да се горедееш от постигнатото. Да получиш удовлетворение. Да не съжаляваш за пропуснати неща (не може всичко да се вземе, трабва да се дава).

Млад си, неуверен, плах, объркан, и това е твето предимсво. Възползвай се.
 
От: Време е да отлитам ...

При мен се случи точно това което казва N1ck, след като завърших средното записах 4 години бакалавър бях 3 пъти на бригада събрах пари и отворих закусвалня. Сега съм пред завършване, спуквам се от работа и се радвам на това което СИ изкарвам. Решил съм да се махам от тази шибана смотана държава, все пак живея в малък град и живота в него е меко казано ад.
 
От: Време е да отлитам ...

При мен се случи така, че започнах "работа" на 14 години. На 18 се изнесох от нас и живях вече на квартира. Изпуснал съм доста заради това, че работих от толкова малък (купони, мадами и т.н.) НО станах човек. В момента съм на 25 години вече и имам познати съученици и познати на моите години които още живеят при мама и тати и цоцат от тях парички като не са разбрали какво е работа до сега. Изобщо не се обиждай на баща ти, че ти е намекнал да се изнесеш. Донякъде ти прави услуга. Здрав и прав младеж си така, че се стягай и почвай да мислиш начин да изкарваш пари.
 
От: Време е да отлитам ...

Хубава тема, допада ми. Малко ми липсва ориентация на мен, та моля мнението ми е да се възприеме по-скоро като споделяне, а не съвет. Аз си мисля за отлитане в буквалния смисъл, но сигурно за другото лято ще остане. Живея на квартира и си я плащам сама, никога не съм искала да товаря родителите си, макар че като записах висше в друг град беше ясно, че трябва да ги понатоваря. Винаги съм опитвала различни неща, за да си помагам и да не съм им в тежест. Опитвам се да намеря това, което ще ме удовлетворява, да взимам самостоятелни решения. Както и да е това не е ода за мен:) Моят съвет- отиваш да учиш някъде и си завършваш, работиш си колкото да си помагаш или повече, ако се налага и ако не се реализираш мислиш варианти и отлиташ:)Моите родителите винаги казват, че са до мен и съм сигурна, че с повечето от нас е така. Мисълта ми е гледай напред, мечтай, действай, рискувай, а те винаги ще са до теб, за да ти подадат ръка. Как ми се иска да съм на 18...:) Успех:)
 
От: Време е да отлитам ...

По-добре не се изнасяй още. Прекалено много разходи идват, които сега просто си ги спестяваш. Живей си живота, харчи си паричките и учи. Пък както казаха по-горе. Направи една бригадка в чужбина - work and travel за предпочитане USA, защото езика ще ти трябва и ще видиш и свят. :)
 
От: Време е да отлитам ...

Много сте оправни още от малки

На мен бащата ми плащаше квартирата и режийните докато не завърших висшето си образование.

Обаче сега има по една пенсия отгоре от мен, е вярно че е от наем на наследствен апратамент но аз го завърших от шпакловка и замаска че дори и го обзаведох.

Не можах да разбера защо казваш че е от теб тази пенсия отгоре? Апартамента на кого е ?
И баща ти така ли вижда нещата? че тези пари са от теб?
 
От: От: Време е да отлитам ...

По-добре не се изнасяй още. Прекалено много разходи идват, които сега просто си ги спестяваш. Живей си живота, харчи си паричките и учи. Пък както казаха по-горе. Направи една бригадка в чужбина - work and travel за предпочитане USA, защото езика ще ти трябва и ще видиш и свят. :)

Това с бригадите ми се струва много добре, но не съм запознат много добре с тях. Примерно от всяки висшо заведение ли може да се замине на бригада или само от определени ? Аз примерно смятам задочно да уча и през известно време трябва да се явявам на изпити тогава какво правя връщам се и пак заминавам ?
 
От: От: Време е да отлитам ...

Това с бригадите ми се струва много добре, но не съм запознат много добре с тях. Примерно от всяки висшо заведение ли може да се замине на бригада или само от определени ? Аз примерно смятам задочно да уча и през известно време трябва да се явявам на изпити тогава какво правя връщам се и пак заминавам ?
Уговаряш се да се явяваш на изпити на други дати, когато ще си в България. Щом ще си задочник техните изпити са в началото на сесиите март/април/май така, че едва ли ще имаш проблеми. Или пък на следващата година взимаш изпити. Зависи къде учиш... Може и в крайна сметка да си прецакаш годината, но всеки сам си преценя рисковете ;)
 
От: Време е да отлитам ...

За бригадите е задължително да си студент редовна форма на обучение и да не си прекъснал или преповтарящ годината. Само за Англия има младежки бригади, при които не е задължително да си студент.
Моя съвет: "докато умните умуват, лудите - лудуват".
Дано си го разбрал. като завърших и дойде времето да избирам университет се записах в този, в който най-малко очаквах да уча. Не защото не ме приеха в другите, ами защото беше най-далеч от нас. За мен няма по-хубаво нещо от това да се оправяш сам и да постигаш резултатите без някой да ти помага.

Вярно е и другото - като студент в друг град и ако не разчиташ на вашите, няма да имаш много пари без да си скъсаш задника от работа. Но студентството е и да усетиш от мизерията и кефа на купоните.
 

Горе