Въвеждат със закон задължителни застраховки на жилища

testkiwi

Well-Known Member
Е за ко, аз като не искам да си застраховам за какво ще ме карат? Може да съм супер гъзар и ако нещо стане, да си купувам направо нов мезонет, що за демокрация ако нямаш право на избор

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4841123

ко мислите?
 
От: Въвеждат със закон задължителни застраховки на жилища

Поредната глупост, застрахователното лоби ще е доволно ...
 
От: Въвеждат със закон задължителни застраховки на жилища

Чудят се откъде да изцоцат още $. Да задължават хората "да вземат мерки за предпазване на имуществото си от вреди и за ограничаване на вредите от бедствие" е пълна пародия...
Вината пак се прехвърля на обикновения българин.
 
От: Въвеждат със закон задължителни застраховки на жилища

Е то най-вероятно е инициирало промените. Чудно направо, поредният данък.

В крайна сметка, ако не взема мерки, проблемът си е мой. Ако искам вляза пиян в жилището си и ще го разбия с чук.
 
От: Въвеждат със закон задължителни застраховки на жилища

В развитите страни хората считат за нещо нормално, да не кажа задължително да си застраховат жилището.
Да не би автомобилите ви да са по-скъпи от жилищата, че само на тях им правите Каско?!? ;)
Държавата не е длъжна да обезщетява хора за повреди по частните им имоти с парите на данъкоплатците. Държавата е длъжна до възстановяване на инфраструктурата.
Колкото по-рано го проумеят драгите сънародници - толкова по-добре.

В момента са евтини имотните застраховки.
Пример: Само ГО на колата ми е два пъти по-скъпа от годишната застраховка на жилището (същата е правена за евентуални кражби, потопи, земетръси и пожари). :)
 
От: Въвеждат със закон задължителни застраховки на жилища

Жилищните застраховки в момента са евтини, защото не са задължителни. Ако станат задължителни цените ще хвръкнат нагоре.
 
От: Въвеждат със закон задължителни застраховки на жилища

Държавата не е длъжна да обезщетява хора за повреди по частните им имоти с парите на данъкоплатците.
Не съм видял някой тук да твърди обратното?

Колкото до КАСКО-то, на едната кола, евтината, нямам. По селата къщите струват по-малко от един нормален автомобил.
 
От: Въвеждат със закон задължителни застраховки на жилища

В крайна сметка, ако не взема мерки, проблемът си е мой.

Не е само твой, защото ако утре стане земетресение ще ревеш държавата да ти помага :)

Жилищните застраховки в момента са евтини, защото не са задължителни. Ако станат задължителни цените ще хвръкнат нагоре.

не е ли по-логично да стане обратното? Това което казваш би станало ако на пазара има само 1-2 застрахователни компании и картел между тях...
все едно да кажеш, че ако авто застраховките (ГО) не бяха задължителни, то цените им щяха да бъдат много по-ниски от сегашните?
 
От: Въвеждат със закон задължителни застраховки на жилища

Не е само твой, защото ако утре стане земетресение ще ревеш държавата да ти помага
Ти вярваш ли си, че ако стане земетресение и се срутят 20 жилищни комплекса, застрахователите ще ги изградят на ново или ще обезщетят всички по пазарни цени? Щото ако падне моя, падат още 100 с него. Въобще не го виждам как ще се случи и пак ще си остана с идеалните части от земята и правото на строеж.
 
От: От: Въвеждат със закон задължителни застраховки на жилища

Не е само твой, защото ако утре стане земетресение ще ревеш държавата да ти помага :)



не е ли по-логично да стане обратното? Това което казваш би станало ако на пазара има само 1-2 застрахователни компании и картел между тях...
все едно да кажеш, че ако авто застраховките (ГО) не бяха задължителни, то цените им щяха да бъдат много по-ниски от сегашните?

Норти, Защо държавата да е длъжна да дава на всички? И изобщо колко е давала и на кои?

По чисто пазарен принцип може да има вдигане на цени просто е при сегашната конкурнеция има 100к застраховки на година, само дето до година няма са 100к а 1 милион застраховки - 10 пъти повече търсене при едно и също предлагане.
 
От: Въвеждат със закон задължителни застраховки на жилища

В развитите страни хората считат за нещо нормално, да не кажа задължително да си застраховат жилището.
Да не би автомобилите ви да са по-скъпи от жилищата, че само на тях им правите Каско?!? ;)
Държавата не е длъжна да обезщетява хора за повреди по частните им имоти с парите на данъкоплатците. Държавата е длъжна до възстановяване на инфраструктурата.
Колкото по-рано го проумеят драгите сънародници - толкова по-добре.

В момента са евтини имотните застраховки.
Пример: Само ГО на колата ми е два пъти по-скъпа от годишната застраховка на жилището (същата е правена за евентуални кражби, потопи, земетръси и пожари). :)

Цитирам извадка от статията:
В закона изрично е записано още, че възстановителната помощ "не може да превишава стойността на данъчната оценка на жилището". "С предполагаемата данъчна оценка, хората не могат един курник да направят. Тези хора живяха месеци наред в детската градина в Мизия - 100 човека в едно помещение, а мъжете и жените бяха разделени с едно перде", възмутен бе Георги Божинов.
В развитите страни няма да ми се подиграват, ако стане нещо с дома ми, както се подиграват на хората в Мизия! Какво повече да кажем, освен, че преди мутрите задължаваха за застраховки, сега правителството и резултатът ще е същия - чист обир на хората..
 
От: Въвеждат със закон задължителни застраховки на жилища

Дупки, дупки, има да се пълнят много дупки. Много ясно, че ще вземат от нямащите. И хората с незаконни постройки ще се отърват от още един данък!
 
От: Въвеждат със закон задължителни застраховки на жилища

Не е само твой, защото ако утре стане земетресение ще ревеш държавата да ти помага
Ще рева защо да не рева. Държавата защо събира данък сгради ? Някой може ли да обясни за какво се ползва този данък ?
Който ползва кредит, всички банки го карат да застрахова имота си, останалите е въпрос на личен избор.
Какво правим със сградите като БНБ, народно събрание нали и те са имущество на гражданите....
 
От: Въвеждат със закон задължителни застраховки на жилища

Данък сгради не се събира и харчи от държавата, а от общината. Използва се за облагородяване на цялостната местна инфраструктура и за другите нужди на региона.
 
От: От: Въвеждат със закон задължителни застраховки на жилища

Данък сгради не се събира и харчи от държавата, а от общината. Използва се за облагородяване на цялостната местна инфраструктура и за другите нужди на региона.

За 20 години между моя блок и съседния направиха единствено една детска площадка около 150 квадрата която не вярвам да е струвала повече от 6-7 хиляди. Къде отиват тогава останалите пари?
 
От: Въвеждат със закон задължителни застраховки на жилища

Щом българските граждани са длъжни
да вземат мерки за предпазване на имуществото си от вреди и за ограничаване на вредите от бедствие
, това значи, че трябва да започнат да протестират за да им даде държавата право сами да си чистят коритата на реките и да им дава разрешителни по облекчен режим (само с 10 печата и срещу скромна такса).

Сега ако някой тръгне да чисти реките безплатно ще го арестуват за самоуправство. Защото трябва задължително да се мине през обществена поръчка, която да я спечели определена фирма.
 
От: Въвеждат със закон задължителни застраховки на жилища

Гнусни пиявици, мамичката ви противна...
 
От: Въвеждат със закон задължителни застраховки на жилища

Помощ при бедствия вече ще се предоставя на физически лица при необходимост от основен ремонт на жилищата им, засегнати от бедствие, ако лицата отговарят на критерии, изготвени от Междуведомствена комисия за възстановяване и подпомагане към Министерския съвет. Занапред Агенцията за социално подпомагане ще преценява кои лица трябва да бъдат подпомогнати чрез индивидуална преценка за това, доколко лицето не е могло заради социалния и икономическия си статус да застрахова само имуществото си срещу съответния риск.

Нова вратичка за точене на средства!
 
От: Въвеждат със закон задължителни застраховки на жилища

да вземат мерки за предпазване на имуществото си от вреди и за ограничаване на вредите от бедствие
Ами аз ако взел мерки за моето жилище, каквито и да са. Примерно някой стопанин на язовир, не го поддрържа къса се стената, отнася къщата ми, после пак ли аз няма да съм взел мерки?
 
От: Въвеждат със закон задължителни застраховки на жилища

С три думи ще кажа:
Нема таква държава..

П.С: Каквито и закони, да се приемат, те не са в полза на обикновения човек. Жално ми е вече.. ;(
 

Горе