Въпроси относно закупуване на компютърни компонентни от дистрибутори

Cryo78

New Member
Здравейте,

Отскоро (7 месеца) отворих онлайн страница за ремонт и поддръжка на компютърни системи (ремонт на видеокарти, почистване, софтуерни услуги, диагностика, подмяна на развалени компоненти и т.н).

Тъй като не виждам огромно търсене на тези услуги бих искал да започна да купувам компютърни компоненти директно от дистрибутори като Intel, AMD, Gainward и др., за да започна да предлагам готови компютърни конфигурации.

Въпросите ми са:

1. Какви са средно цените на компонентите, когато се купуват директно от производител/дистрибутор спрямо тези за крайни клиенти? По-ниски или почти равни?

2. Как мога да се свържа с такива дистрибутори в България?

3. Практика ли е дистрибутора да изисква закупуването на някакво определено количество или е възможно да се поръчват единични бройки?

Благодаря предварително.
 
alibaba ще намериш всичко на едро и на добра цена
 
Блгодаря за отговора.

Не съм запознат много с АлиБаба, в този смисъл не съм поръчвал нищо от там, но чувам да кажем “кошмарни” истории особено за фалшиви процесори, видеокарти и т.н.

По какъв начин мога да “проверя” доставчик от там без естествено да хвърля не малко пари за стока и да й правя проверка на място?
 
има рейтинг на продавачите, има защитено плащане и подобни
 
Здравейте,

Отскоро (7 месеца) отворих онлайн страница за ремонт и поддръжка на компютърни системи (ремонт на видеокарти, почистване, софтуерни услуги, диагностика, подмяна на развалени компоненти и т.н).

Тъй като не виждам огромно търсене на тези услуги бих искал да започна да купувам компютърни компоненти директно от дистрибутори като Intel, AMD, Gainward и др., за да започна да предлагам готови компютърни конфигурации.

Въпросите ми са:

1. Какви са средно цените на компонентите, когато се купуват директно от производител/дистрибутор спрямо тези за крайни клиенти? По-ниски или почти равни?

2. Как мога да се свържа с такива дистрибутори в България?

3. Практика ли е дистрибутора да изисква закупуването на някакво определено количество или е възможно да се поръчват единични бройки?

Благодаря предварително.

Според мен, като за начало си разработи пазар, и тогава търси такива партньори
 
Според мен, като за начало си разработи пазар, и тогава търси такива партньори
Точно това си мислех, защото контакта с производителя винаги е обвързана с минимално количество което трябва да се поръчва на месечна база (в редки случаи на 3 месеца).
 

Горе