Въпрос за Редирект на хакнат сайт

mantaman

Well-Known Member
За пореден път хакнаха един сателитен УП и ми писна да се занимавам и реших да го редиректна така че всички линкове които има към него да прелеят сила към основният сайт - как е най добре да се направи това?
 
От: Въпрос за Редирект на хакнат сайт

Преди да го редиректнеш е добре да го изчистиш, защото редирект на хакнат сайт си е малко рискова стъпка.

Ако ще редиректваш абсолютно всичкo от стария сайт към индекса, най-добре да го направиш директно от панела на регистрар-а, така вече няма да ти трябва хостинг за този домейн.

Ако обаче ще редиректваш отделни страници от стария към новия - .htaccess 301

Както и да направиш редиректа си провери response code-a дали всичко е ок: http://www.redirect-checker.org/index.php Последния път като играх с едни редиректи, чак седмица по-късно разбрах, че единия е оплескан и първо връща 302, а след това 301. (щото панела на татенцата...)
 
Първо го изчисти, остави го да го намер и индексира чист сайта Google и след това действай. Не редиреквай в този му момент и вид. ;)
 
От: Въпрос за Редирект на хакнат сайт

Сайта беше хакнат но до момента за него не са подавани репорти и когато се опиташ да влезеш в сайта не излизат предупреждения от браузъра че е заразен

Релано Г не е разбрал че е хакнат, а в момента е изтрит и на него няма никакво съдържание почти от месец
 
От: Въпрос за Редирект на хакнат сайт

Пренасочих го от панела на Гоудеди с 301 - Не съм сигурен обаче дали линкджуса към вътрешните страници на старият сайт ще се прелее към новият или само тези линкове които са водили към основният домейн на старият сайт.

А татенцата ги отписвам окончателно - днеска ми взеха 10 паунда за подновяване на .сом домейн тия направо ги боли главата - До края на годината ще си разкарам всичките домейни от там
 
От: Въпрос за Редирект на хакнат сайт

Пренасочих го от панела на Гоудеди с 301 - Не съм сигурен обаче дали линкджуса към вътрешните страници на старият сайт ще се прелее към новият или само тези линкове които са водили към основният домейн на старият сайт.

А татенцата ги отписвам окончателно - днеска ми взеха 10 паунда за подновяване на .сом домейн тия направо ги боли главата - До края на годината ще си разкарам всичките домейни от там

Татенцата са за еднодневки и евентуално ако търгуваш с домейни. Всеки би дал 20-30 лева/долара за добър домейн, който си купил за 1.50 - 5.00$ примерно. Разликата не е голяма, но при дневни реализирани продажби на десетки домейни се получава добра сума на месечна база
 
От: Въпрос за Редирект на хакнат сайт

След като подкрепиха СОПАТА си махнах почти всички домейни от при тях - Тези дето ми останаха бяха наскоро подновявани и ги бях оставил за след това и после така си останаха - Тая година обаче като им навреми няма да ги забравя
 

Горе