Въпрос за канадския iweb.com и защита на whois

TretiKolovoz

Well-Known Member
Имам форум с 2000 уникални на ден и около 20 000 импресии. Искам да го махна от българските хостинги защото разни откачалници пускат жалби, че било незаконно да им трия мненията, други ми гледат адреса в whois-а и ме заплашват и дебнат по улиците и т.н. Имам чувството, че де що има психопати са попаднали във форума ми.

Искам да преместя форума на iweb.com и да защита whois-а на домейна, за да затрудня бъдещите психопати, които предстои да се регистрират. Харесах си този план, но за да ползвам ниската цена трябва да платя за 10 години напред. Става въпрос за $200. Някой има ли впечатления от тази компания?

Домейнът няма да е при тях, само ще пренасоча ДНС-ите. Но къде да преместя домейна? Къде е сигурно, евтино и има добра защита за личните данни на собственика?
 
  • Like
Реакции: Ivo_
От: Въпрос за канадския iweb.com и защита на whois

за пръв път ги чувам.

пълно скриване на лични данни няма, има само замазване.

прекалено се шашкаш мисля от дебилите
 
От: Въпрос за канадския iweb.com и защита на whois

namecheap.com дават и безплатно хуис протект
 
От: Въпрос за канадския iweb.com и защита на whois

В блухост имат безплатно прайвъси, предплаща се за година и е малко над 100 долара. С всяко подновяване на хостинг плана, домейнът е безплатен, както и прайвасито.
 
От: Въпрос за канадския iweb.com и защита на whois

Евтин Whois privacy предлагат:
directnic.com / $15 + $5

Безплатен whois privacy за първата година предлагат:
namecheap.com / $9.69 + $2.88

Безплатен Whois Privacy предлагат:
1and1.com / $6.99 за първата година / за следващите години $8.99
resellerclub.com

Списък с 15700 сайта, които предлагат регистрация на домейни с безплатен whois privacy protection

Не разчитай на GoDaddy за whois privacy, защото скубят пари от клиентите си, ако получат молба за разкриване на данните (ако някой поиска данните ти, GoDaddy ти взимат таксичка за тази "услуга"!).

http://forums.nodaddy.com/index.php?topic=6.0
http://drivelocity.com/on-the-web/godaddys-domainsbyproxy-service-is-bs/

Защо си търсиш хостинг след като whois privacy-то се осигурява от регистратора на домейна, а не от хостинга?
 
Последно редактирано:
От: Въпрос за канадския iweb.com и защита на whois

Благодаря за отговорите! Търся си и хостинг защото не искам да ползвам български, който лесно може да бъде тормозен от полицията и прокуратурата. Искам форумът да е извън юрисдикцията на българските органи. Във форума има регистрирани големи и влиятелни гадове, които няма да се посвенят да вложат усилия да ми отровят живота ако реша да ги изгоня. Искам да се презастраховам.
 
От: Въпрос за канадския iweb.com и защита на whois

Щом е толкова опасно защо не изтриеш целия форум?
 
От: Въпрос за канадския iweb.com и защита на whois

Как ли пък не. Не съм работил толкова време за да зарежа всичко. Мечка страх, мен не страх.
 
От: Въпрос за канадския iweb.com и защита на whois

Търся си и хостинг защото не искам да ползвам български...
Блухост е и хостинг, и не е български :)

В момента хоствам спортбг.ком + бггп.нет, като двата форума правят около 2500 уникални на ден и около 6-7к импресии/
 
От: Въпрос за канадския iweb.com и защита на whois

Аз от iWeb съм патил. Като цена и хардуер са окей, но не очаквай каквато и да е поддръжка, нито софтуерни ъпдейти.
А shared hosting-ът им е брутално oversell-нат, така че ако твърдо си се спрял на тях - ползвай им сървърите. Там са окей, но си наеми sysadmin.
 

Горе