Въпрос за онлайн игра и награди

mvmrik

Well-Known Member
Става въпрос за една онлайн игра, която още не е готова, но ме интересува следното. Ще има VIP профили, които се активират с SMS и се чудя, ако има награда за победителя на края на месеца, това води ли се хазарт? Наградата може да не е материална, а например 1-годишен VIP да речем. Какво ще кажете, може ли да има награда или да си стои така без награди?
 
От: Въпрос за онлайн игра и награди

Не съм сигурен но мисля че имаше някакво мъгляво определение че може да има награда стига тя да не превишава многократно стойността на закупеният продукт което ще рече че ако даваш едногодишен ВИП ще превишава 12 пъти - предполагам че това няма да е проблем особено когато става въпрос за неща под 100лв. Идеята е да не се обявяват за награди коли, яхти и тн.
 
От: Въпрос за онлайн игра и награди

Един ВИП ще струва 2.40 и ще важи за 1 месец, та мислех например на края на месеца който е победител да получи едногодишен ВИП безплатно.
 
От: Въпрос за онлайн игра и награди

Не би трябвало да имаш никакви проблеми защото същността му не е хазарт. Ако наградата беше например автомобил се приема че хората изпращат СМС заради колата, а не заради услугата която им предоставяш срещу този СМС
 
От: Въпрос за онлайн игра и награди

И според мен е така, но от някъде бях чул, че ако потребителите плащат, за да получат каквато и да е награда е хазарт.
 
От: Въпрос за онлайн игра и награди

Чл. 2. (1) Хазарт е всяка игра, в която има залог и може да се получи печалба или да се загуби залогът.

Това мисля че ти върши работа след като не може да се загуби залогът
 
От: Въпрос за онлайн игра и награди

Как да го разбирам сега това, по принцип VIP профила не е залог, играта може да се играе напълно безплатно, просто VIP абонамента дава някои допълнителни функции.
 
От: Въпрос за онлайн игра и награди

Може да се приеме че СМС е залог защото останалите участници които не са ВИП не могат да участват в получаването на награда. Но дори и да се приеме че е залог пак не би трябвало да се изтълкува че е хазарт защото независимо от това дали ще спечелиш или не ти си ползваш това за което си заплатил - Тоест щеше да е хазарт ако например потребителите изпращат СМС и един от тях получава ВИП профил, а останалите духат таратора
 
От: Въпрос за онлайн игра и награди

Ами тук малко бъркаш, защото ВИП наградата ще може да получи всеки, дори и да не е ВИП. Просто ВИП статуса му дава по-подробни статистики и някои благинки, но не му дава предимство в играта, така че спокойно може да спечели някой който не е плащал и той да грабне наградата.
 
От: Въпрос за онлайн игра и награди

Ами тогава въобще нямаш проблем след като може да спечели и човек който не е изпращал СМС - тоест печелбата не е обвързана с покупката на определен продукт и тн.
 
От: Въпрос за онлайн игра и награди

Точно, ВИП просто дава някои допълнения, но не и предимство в играта и всеки може да спечели. ОК, тогава друго да питам - ако наградата е материална - например някакъв предмет или парична?
 
От: Въпрос за онлайн игра и награди

Няма значение щом има награден фонд или както и да се нарече по друг начин е се тая това си е печалба важното е че няма вторият елемент на хазарта залог - защото за да се приеме че дадена дейност е хазарт трябва да има залог и печалба
 

Горе