Въпрос за продажба на сайт.

des1slav

Member
Рейтинг - 100%
8   0   0
Здравейте. Бих искал да попитам специалистите колко би струвал един сайт с подобна характеристика.
Средно печалба на месец от Adsense 50$ и нараства постепенно.
1000 Уникални на ден.
Оригинален Content
Добра позиция в Google приблизително 60% от посещенията са от там.
Пробвах тази формула за последните 3 месеца умножено по 12 но резултата е доста голям сравнение с приходите на месец и ме самнява някой да закупи при такива условия.
Засега неискам да коментирам за кой сайт става въпрос понеже несъм сигурен дали да го продавам.
 
От: Въпрос за продажба на сайт.

Малко информация си дал, кажи още:

1.Домейн: възраст, колко му остава, пр, индексирани страници...
2.Хостинг: какъв, къде, кога изтича
3.Сайт: готова система и дизайн или писани от теб...

Но все пак щом имаш по 50$ приходи месечно и толкова много посещения цената би трябвало да отговаря на формулата, но както споменах в определянето на цената има още доста други фактори, които играят важна роля. :)
 
От: Въпрос за продажба на сайт.

Сайта е готова система за съжаление несъм много добър в тия неща все-още :)
Домейна е на 2 месеца (Което не-трябва да е от значение мисля) дори още няма два.
Самия факт че за толкова малко време сайта е придобъл такъв трафик мисля че говори добре за него. Хостиг-а е в българия. Трафика е 80% процента от българия. Предполагам цената на хостинг-а и за колко време е платен няма голямо значение при развитите сайтове. За PR e 0 все още чакам първия ъпгрейд :) Като развитие мога да кажа че сайт-а се двожи доста добре. С повишение средно около 20 уникални на ден.
Google Indexed 1012
Това е. Ако има нещо друго питайте.
 
От: Въпрос за продажба на сайт.

Абсолютно не го продавай е моето мнение! Иначе може да му вземеш 500-700 лева според мен, но не си струва...
 
От: Въпрос за продажба на сайт.

Ако не ти се дава адреса, то виж по кои точки си наред от тая листа за нещата влияещи при определяне на цена на сайт или домейн и дано да ти помогне :) ако не пускаш търг в седо или насам натам и ще гледаш колко ще даде някой, макар че в бг пазара е малко залежала работа :)
 

Горе