Въпрос за Advego

lili

Member
Здравейте, колеги,
надявам се тук да е правилното място, където да задам своя въпрос. Част от задачите, с които се занимавам са свързани с преразказване на текст. Принципно действам така - прочетам целият абзац от дадена статия на английски език и я преразказвам със свои думи, като се стремя да запазя единствено идеята вътре в текста. След което я проверявам, при други програми ми дава уникален ткст, с Адвег се оказва примерно, че уникалността е 50 процента. Колкото и да променям в някои случаи и да заменям думи, не успявам да постигна оригиналността, която искам, а съм убедена, че това, което съм преразказала като текст няма как да се дублира с текст в интернет като цяло. Объркана съм как действа програмата - нея явно я интересуват повтарящи се изрази, а не общата статия. Ще съм благодарна, ако някой ме насочи как да действам спрямо тази програма, защото явно за повечето хора, които поръчват статии, тя е най-добрата за проверка.
Благодаря ви предварително.
 
Препоръчвам ти http://copyscape.com/ - качваш на една страница - тестова текста, с абзаци и всичко и пробваш. След като е преразказан и после заменен с други думи и няма как да е дублициран, то реално тула нещо не е много наред с отчитането. Не съм го ползвал, но съм виждал на някой с уникален текст, който наиситна го няма никъде и специфична тема, и пак получи 90% уникалност. Не си спомням прясно случая, но пак се чудеше защо толкова му дава тула. ;)
 
От: Въпрос за Advego

Програмата си има настройки и засича примерно 4-5-6 поредни думи или повече, това е принципа и на работа, текстове на английски има толкова спиннати и нищо чудно да се дублира текста ако пишеш по-сбито. Разтягай повече "локуми" или виж коя част от текста ти дава дублиран и заменяй думите, които са в средата на дублирания текст
 
От: Въпрос за Advego

Aбе идеята е, че тя хубаво знае, че е уникален жената, само че някой клиент може да направи проблем.
 
От: Въпрос за Advego

http://smallseotools.com/plagiarism-checker/

Адвего отдавна не дава обективни резултати.

Copyscpae също е добър вариант.
Адвего си дава много точни резултати след правилна настройка, брой шингли, премахване на webcache user content ot Google ( игнорира се webcache.googleusercontent.com ) и задължително поне 3-4 пъти се минава един текст, за да намери и това, което е пропуснал :) Версия 1.2.0.93 най-добре се справя след много тестове
 
От: Въпрос за Advego

Ей сега го пробвах с една статия от дир-а.( http://it.dir.bg/news.php?id=16986598 )
Излязоха 15 резултата едно към едно за цялата статия.
И възниква логичния въпрос: Какво прави бат'Гошо в този случай?
Наистина ли има значение чак пък толкоз?
 
То на кой му пука. Някои през просото го карат, а други си ги следят. Но си има значение и то не малко - авторитетния сайт сигурно е най-облажен от това. Или този, които е първи с контента, но малко трудно е този момент. ;)
 
От: Въпрос за Advego

Не ми е било проблем да постигна 95-98 % уникалност при преразказване на тъпа и скучна новина.
Не съм пипал никакви настройки в Адвего.

А за 100% уникалност... клиента би рябвало да се бръкне по-сериозно.
 
От: Въпрос за Advego

Ако говорим за Български език, то постигането на 100% в Адвего е много по-лесно отколкото при английски, но навиждам и смисъл да се търси чак толкова голяма "изкуствена" уникалност и разтягане на локуми за сметка на по-смислово издържаният текст.
 
От: Въпрос за Advego

Аз пък никога не съм ползвал Advego и всякакви такива програми и не виждам смисъл да ги ползвам. Някой хора полудяват в това отношение. Няма толкова голямо значение дали една статия е 50 или 100% уникална, важни са и други неща. А пък и все пак - как няма да е уникална, след като сам си пиша материала? :cry:
А що се отнася до евентуален клиент, когато продавам статии - ако не ми вярва и почне да се заяжда с това, тогава спирам да работя с него, да отива при друг, а и щом се прави, че разбира повече от мен, то нека сам си пише статиите. :)
 
От: Въпрос за Advego

Ами и аз това се изумявам с тази програма, преразказвам статия с абсолютно свои думи, като статията не е спинната, а със съвсем различни изречения и използвани думи вътре. И в крайна сметка ми се случва при някои статии да не се получи тази уникалност, докато при друга програма - която проверява за дблиран текст в интернет изречение по изречение, ми дава сто процента уникален текст на същата статия. Затова се обърквам какви са критериите на тази програма и как да се преборя с нея, когато проверявам статиите на английски език - явно съдържанието на английски е вече толкова необятно, че и 60 процента ще да е постижение :)
 
От: Въпрос за Advego

Ами и аз това се изумявам с тази програма, преразказвам статия с абсолютно свои думи, като статията не е спинната, а със съвсем различни изречения и използвани думи вътре. И в крайна сметка ми се случва при някои статии да не се получи тази уникалност, докато при друга програма - която проверява за дблиран текст в интернет изречение по изречение, ми дава сто процента уникален текст на същата статия. Затова се обърквам какви са критериите на тази програма и как да се преборя с нея, когато проверявам статиите на английски език - явно съдържанието на английски е вече толкова необятно, че и 60 процента ще да е постижение :)

Точно така, на фона на милиони или може би милиарди сайтове, кое ще е това "уникално" изречение или поредица от думи, които няма да ги има никъде другаде. А тези програми работят на един супер тъп принцип, просто механически сканират за съвпадение на определен брой поредни думи - 3, 4, 5 или повече...което мисля че може да се настройва ръчно но нямам намерение да се занимавам.
Така, че според мен обръщайте повече внимание на смислово издържани и граматически правилни текстове, отколкото на проценти уникалност. Читателят го интересува текстът да е полезен и смислен а не 100% уникален.
 
От: Въпрос за Advego

Много благодаря на включилите се с отговор, дадохте ми насоки по какъв начин да мисля, що се отнася специално за тази програма, ако се държи да се проверява уникалността според нея.
 
От: Въпрос за Advego

Коя версия на Advego препоръчвате за проверка аз ползвам версия 1.2.0.93 но доколкото знам не е много обективна ?
 
От: Въпрос за Advego

А някой може ли да каже какви са най-коректните настройки на Advego?
 

Горе