Въпрос за Footer-а

monefff

Well-Known Member
Здравейте,

Свалих си една тема за Wordpress, ще си правя ново сайтче, и ме интересува едно нещо.

Линковете във футера няма да ги махам, понеже уважавам собствениците и авторите на темите, но линковете във футера са без _blank ... и така малко ми "крадат" трафика(така да го кажа..)

Понеже Footera е криптиран, не мога да го променя отвътре..
Има ли някакъв вариант да се направят _blank ?

Или трябва да пробвам да разбивам кода във футера.. А това ще ми отнеме много време, защото хал хабер си нямам от тея неща..

Благодаря предварително!

Поздрави,
Симеон
 
От: Въпрос за Footer-а

по принцип не е трудно да се декриптира кода.

Дай го тук.
 
Това с "разбиването" на футера е елементарно по принцип.
Примера е за wordpress, понеже не знам какъв темплейт ползваш и за каква система, но нещата са еднакви за повечето.
1. Отваряш файла footer.php
2. Преди криптираната част слагаш <!-- crypted -->
3. В края на криптираната част <!-- end -->
4. Ъплоудваш редактирания файл.
5. Посещаваш сайта и преглеждаш сорс кода.
6. Копираш сорса между <!-- crypted --> и <!-- end -->, в криптирания файл.
7. Качваш вече чистия файл и проверяваш дали всичко работи нормално.
 
От: Re: Въпрос за Footer-а

Това с "разбиването" на футера е елементарно по принцип.
Примера е за wordpress, понеже не знам какъв темплейт ползваш и за каква система, но нещата са еднакви за повечето.
1. Отваряш файла footer.php
2. Преди криптираната част слагаш <!-- crypted -->
3. В края на криптираната част <!-- end -->
4. Ъплоудваш редактирания файл.
5. Посещаваш сайта и преглеждаш сорс кода.
6. Копираш сорса между <!-- crypted --> и <!-- end -->, в криптирания файл.
7. Качваш вече чистия файл и проверяваш дали всичко работи нормално.

Страхотно! Всичко стана Перфектно!
Сложих си _blank и всичко е ОК :)

Благодаря за помощта отново :)!
Доста неща ще науча от теб Колега! :)

+ Репутация :p ( You must spread some Reputation around before giving it to ktomov again. ).. Ее немога да ти дам :(
Нищо.. ще имам 1 наум :p

@тео и @nortrant

Благодаря момчета. :), но вече всичко е ОК :)

Може да заключвате темата :)
 
Последно редактирано:
От: Въпрос за Footer-а

Само внимавай, че в чистия HTML се намира и горната барлентичка на wordpress,аз 1 път така омешах малко кода.
 
Re: От: Въпрос за Footer-а

Само внимавай, че в чистия HTML се намира и горната барлентичка на wordpress,аз 1 път така омешах малко кода.

Ако говориш за администраторската/авторската такава - това не е включено в кода на която и да е било WP тема, в такъв случай проблема ще ти идва от някоя добавка/несъвместима с wordpress 2.9++ тема.

И преди някой да ме упрекне за "разкриването" на публични тайни - платил съм си за всички теми които ползвам, оценявам и вложения труд на авторите им, но да не можеш да сложиш един таргет таг е прекалено голямо ограничение, дори и за "безплатна тема".

С оглед на горенаписаното - винаги ми е било интересно, а и съм го казвал на един човек от форума - wordpress е една от най-популярните системи в момента, безплатна е, има тонове добавки. Когато обаче потърсиш за buddypress интеграция в някоя от платените теми - греда. В гората в момента има само две теми, които наистина са изградени с поддръжка на buddypress, което си е голям минус.
 

Горе