Въпрос за Google adsence

V.Andreev

Well-Known Member
Здравейте,

Как да разберем колко може да бъде нашата печалба ако съдим по прогноза на ключова дума "CPC" и направим сайт за нея?
Може ли някои да ми обесни или да прати линк към отговора на въпроса ми.

----------------------------------------------------------------------
Пример : Ключовата дума или самата дума "car" има " CPC " - 1,99лв
Средно статистически взимаме 20-25 процента от цената - това добре.

Ако се направи сайт за тази ключова дума и се въведе информация за нея, и се сложи google adsencе, след като мине бота и по - негова преценка тои слага дадените реклами, до колкото ми е ясно, гледа да бъдат максимално близки с нашата ниша.

Тук идва въпроса ми, цената на тази дума е толкова, но рекламите в Google са най - разнообразни и тяхната цена сигурно е друго или незнам точно как става това отчитане и ми е много интересно ако някои знае да сподели.

Опитах се да бъда максимално кратък и да се разбере знанията ми на какво ниво са за да можете надявам се да внесете лъча светлина по - лесно.

Благодаря на всеки ще помогне.
 
От: Въпрос за Google adsence

Ако излизаш на 1ва позиция вземаш около 40-50% от трафика. Ако локал сърча е Х, по няблюдения на хората Г преувеличава около 3 пъти и става следното: (Х/3)*50%*(CPC*40%)*CTR
Мисля че Г даваше 40% от цената на рекламата, ако се лъжа това 40% да се коригира.
CTR-a зависи вече от сайта ти. Около 1-2% мисля че е нормалното, но може и повече да постигнеш, зависи от много неща.
Сумата която ще получиш е за месец, понеже трафика в кийурд туула е за месец.

Ето ти една примерна табличка за серпа и съответно трафика в проценти къде отива
ctr-impressions-in-google-serp.png



ПП: Аз поне винаги така смятам. Ама да вземеш предвид че CPC-то се променя. На единия рекламодател му свършил бюджета, другия си спрял кампанията, трети решил да се включи и той, един сайт обрал кликовете, някой юзър не харесал 1вия резултат, та цъкнал на последния и т.н. В рекламните карета на Г рекламите са подредени по цена низходящо. най скъпите са най отгоре.

Пък със тия последни промени на Г за следенето и показването на нерелевантни реклами хептен се опетлават нещата вече.
 
От: Въпрос за Google adsence

Благодаря, но мисля, че малко се отдалечи от въпроса ми.
Идеята ми е :
Ако направя сайт за високо платена дума, то това значили ли, че когато вкарам google ще взимам висок клик.
Примерно моята ниша е дума която има средно CPC 50лв, това гарантирали ми висока клик на предполагаемите реклами в сайта?

Просто казано, струва ли си да правиш сайт за дума с висок CPC?
 
От: Въпрос за Google adsence

Ако направя сайт за високо платена дума, то това значили ли, че когато вкарам google ще взимам висок клик.
Примерно моята ниша е дума която има средно CPC 50лв, това гарантирали ми висока клик на предполагаемите реклами в сайта?
Пробвай с FOREX, FINANCE, LOANS, INSURANCE. Означава, да, но не винаги ще се показват скъпи реклами. А пък нишите са мега трудни.
 
От: Въпрос за Google adsence

Пробвай с FOREX, FINANCE, LOANS, INSURANCE. Означава, да, но не винаги ще се показват скъпи реклами. А пък нишите са мега трудни.

Благодаря, за коментара.
 
От: Въпрос за Google adsence

Аз имам такъв сайт, отскоро. Според мен има смисъл, но трябва много СЕО в тези ниши. Защото ти ще се бориш примерно да вземеш 6-12c. на клик, а голямите риби ще прибират от продажба на кола втора употреба по 1-2000 лева/сети се какви инвестиции в СЕО има в тези ниши/. Но въпрос на умения и тактика, добре е да се ориентираш към "високо платена дума". Макар че не знам какво означава термина "високо платена дума" в БГ? Ако някой има идея колко плаща Г за най-високо платената дума, нека да даде мнение.
 
От: Въпрос за Google adsence

Благодаря и на Вас, нямах много стимол да правя нов сайт, но Вие ми дадахте малко кураж и сега ще го направя.
Бях чувал, или чел някъде, че не е добре да се слага Аdsence на нов сайт.
Вие как мислите.

Поздрави
 
От: Въпрос за Google adsence

Трябва да се направи баланс между скъпите думи и трафика така или иначе. Колкото и да е скъпа ако има търсене от 5 човека месечно струва ли си?
Какво искаш да кажеш с "висок клик" ?
Висок кликрейт или висока цена на клик?
Много зависи рекламодателите какви филтри са сложили за рекламите си. Може да не хванеш от високите цени, ако не попадаш в критериите им. Просто е много относително. Единственото което ти е гарантирано е, че каквото направиш по СЕО-то това ще пожънеш, но не се знае в какви количества.
 
От: Въпрос за Google adsence

Искам да кажа Висока цена на клик.
Както казах в предния пост, ще пробвам, от към СЕО не съм мислил какво ще се прави, първо да се направи сайта, малко информация да се вкара в него и после ще го мислим.
Иначе, вчера направих един тест, бърз сайт, хтмл страница с съдържание на следната дума, обадих се на един американец и му казах да кликне един път.
Резултат = 0,95 евро цента кликът
Добре ми се вижда, като имам един сайт на които клика е 0,01 евро цент?
Трябва да се деиства, с мисленето до тук. :)
 
Последно редактирано:
От: Въпрос за Google adsence

Няма пълно щастие! Ако е висока цената на клик, ще е нисък кликрейта.... Прави експерименти, чети, проучвай, никой няма да ти каже тайната си на успеха просто така във форум. Но имаи на ум две неща - Няма как да станеш милионер с нов сайт, от 5 страници и знай, че за теб това ще бъдат допълнителни доходи, поне в началото, и както каза ThinkFast каквото пожънеш, това ще посееш. Няма как да напишеш 30-40 реда код и да получаваш по 1000$ на месец до края на живота :)
 
От: Въпрос за Google adsence

Благодаря за включването.
Според мен и двамата сте прави, което лично на мен ми харесва, надявам се освен аз темата да помогне и на други хора, все пак кой би отказал малко допълнителен доход.
 
От: Въпрос за Google adsence

Искам да попитам по-запознатите с повече опит.Ако на някоя статия сложа за Thumb някоя по секси еротична снимка, посна тази статия във фейсбук и после веднага разкарам въпросната снимка от сайта ми и я заменя с някоя нормална,дали съм в нарушение и могат ли да ме изхванат от адсенс.
 
От: Въпрос за Google adsence

Искам да попитам по-запознатите с повече опит.Ако на някоя статия сложа за Thumb някоя по секси еротична снимка, посна тази статия във фейсбук и после веднага разкарам въпросната снимка от сайта ми и я заменя с някоя нормална,дали съм в нарушение и могат ли да ме изхванат от адсенс.

Да, ако се случи поради някакво стечение на обствоятелствата точно в този отрязък от време, когато е качена еротичната снимка да мине робота на Гугъл Адсенс.
 
От: Въпрос за Google adsence

То даже снимката не е в самата статия просто се показва като Thumb във фейсбук.... за това ми стана интересно и се зачудих. По ми е интересно дали гоогле може да види примерно какви снимки или статии съм имал преди 2 дена ако вече не са ми на сайта....
 
От: Въпрос за Google adsence

Неведоми са пътищата Гугалови!

youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=m-tnxsY1xhY

Клипчето си е с адсенс, но ако сложиш нещо подобно на твой сайт! Какъв ли ще е резултата?
 

Горе