Въпрос относно настолен компютър

CrystalMountain

Active Member
Здравейте. Какво мислите за този настолен компютър? https://www.olx.bg/ad/geymarski-gam...romAd=1&track[message_sent]=1&id_at=856822080

Цената нормална ли е? Тъй като не съм много наясно с хардуерните истории. Само знам, че ми е нужна рам паметта, процесора i7, хардовете и някаква по-читава видео карта (не съм запознат със sapphire)
 
Много зависи за какво ще бъде използван този компютър. С тези 2 видео карти, най-вероятно е бил използван за копаене на криптовалути, което скъсява живота на видео картите значилтено, поради голямото натоварване (извършване на математически операции). За какво са ти 2 видео карти? също 4 TB hard disk е страшно много, ако гледаш много филми и имаш много игри които са по 20-50+ ГБ всяка тогава може и да имаш нужда. 256 SSD (128 са ти напълно достатъчни след като там се инсталира само ОС-то) и на харда се бута всичко друго ( аз съм така) и пак ми зарежда за 5-8 секунди... Този процесор е 5 поколение на i7, моя е ryzen 5 и е физически ядра (6) логически (12) 16MB cache памет и е на 3.60 GHz с турбо то 4.20 GHz и цената му е няма и 300 лева.. лично за мене нямам смисъл да се дават толкова пари за 1300-1500 лева можеш да си сглобиш горе долу същия компютър
 

Горе