Въпрос относно Adsense плащания

dani88

New Member
Здравейте,

Имам сайт с Ezoic, но медиацията с Adsense е включена. На теория, знам, че това увеличава ePMV-то, но не знам дали трябва да го оставя включен.

Ето я дилемата ми - не съм регистрирана по ДДС и не мога (нито пък желая) да го направя. В Adsense виждам, че валутата е в евро (тъй като съм в България). Въпросът ми е от коя страна биват изпращани плащанията към Adsense? От САЩ? Стига да не е Европейска страна, ме устройва.

Разбира се, питам от счетоводна гледна точка. Работя с Британци и и тях, и мен ме устройва да не съм регистрирана по ДДС, а сайта е просто страничен проект за мен. Който се осчетоводява и не е регистриран по ЗДДС мисля, че знае, че е проблем да получаваш преводи от европейски страни, ако не си регистран по ЗДДС.

Не съм получавала плащане от Adsense и затова питам.

Не мога да намеря никаква информация в Нета. Ако някой работи с Adsense и е получавал банков превод, ще оценя, ако отговори.
 
Google Ireland Ltd
 
Благодарско. Значи ще трябва да го спра. Така и предположих
 
Благодарско. Значи ще трябва да го спра. Така и предположих
Да, ще е нужно регистрация по ДДС, за да може да си осчетоводиш тези догоди. Ако си заслужава, действай, ако сумите няма да ти покрият за момента разходите, ще е добре за момента да не се възползваш или поне да ползваш фирма на познат.
 
едва ли 1% т ползващите тук адсенс са регистрирани по ддс, точат парите и никой не ги търси за глупости
 
Да, ще е нужно регистрация по ДДС, за да може да си осчетоводиш тези догоди. Ако си заслужава, действай, ако сумите няма да ти покрият за момента разходите, ще е добре за момента да не се възползваш или поне да ползваш фирма на познат.
Определено не си заслужава на този етап. Затова и ще ползвам Езоик (хем, че те са една идея по-добре от Адсенс и много по-зле от всички други). Ако сайтовете почнат да изкарват повече, ще ги преместя просто към AdThrive или Mediavine.

едва ли 1% т ползващите тук адсенс са регистрирани по ддс, точат парите и никой не ги търси за глупости
Подозирам, че е така, но аз работя full time за едни британци и се осчетоводявам от години. Въпрос на избор, всеки решава за себе си :)
 
Определено не си заслужава на този етап. Затова и ще ползвам Езоик (хем, че те са една идея по-добре от Адсенс и много по-зле от всички други). Ако сайтовете почнат да изкарват повече, ще ги преместя просто към AdThrive или Mediavine.


Подозирам, че е така, но аз работя full time за едни британци и се осчетоводявам от години. Въпрос на избор, всеки решава за себе си :)
Много зависи на кой колко му се рискува. Чудно ми е тия които го правят за малко пари, както ми е чудно и тези, които не се регват по ДДС, а взимат добри суми, които не само покриват разходите, но и остава добра печалба. И такива имах около мен, сега не знам, не съм се интересувал. Въпрос на избор е наистина.
 
Много зависи на кой колко му се рискува. Чудно ми е тия които го правят за малко пари, както ми е чудно и тези, които не се регват по ДДС, а взимат добри суми, които не само покриват разходите, но и остава добра печалба. И такива имах около мен, сега не знам, не съм се интересувал. Въпрос на избор е наистина.
Подозирам, че всички познаваме хора, които са си в сивия сектор и нямат желание да плащат на държавата. Познавам и такива, които изкарват 30+ хиляди месечно, хващали са ги, налагат им глоби, те плащат глобите и си продължават без регистрация на каквото и да е :D Рискуват си и не им пука. Не го разбирам, но си е тяхна работа :)
 
Много зависи на кой колко му се рискува. Чудно ми е тия които го правят за малко пари, както ми е чудно и тези, които не се регват по ДДС, а взимат добри суми, които не само покриват разходите, но и остава добра печалба. И такива имах около мен, сега не знам, не съм се интересувал. Въпрос на избор е наистина.
Защото никой не иска да пълни дупката, наречена държавна хазна, а и в действителност няма смисъл :)
 
Защото никой не иска да пълни дупката, наречена държавна хазна, а и в действителност няма смисъл :)
За това две мнения няма по въпроса. Лошото е, че пак си подлежиш на санкции. :)
 
Защото никой не иска да пълни дупката, наречена държавна хазна, а и в действителност няма смисъл :)
И аз съм на тва мение ,ако се изкарват малки печалби. Сега, ако си с няколко хиляди поне що па не.
Познавам и такива, които изкарват 30+ хиляди месечно, хващали са ги, налагат им глоби, те плащат глобите и си продължават без регистрация на каквото и да е :D Рискуват си и не им пука. Не го разбирам, но си е тяхна работа :)
Това е , за да има адреналин ... Иначе голяма скука :D
 
Подозирам, че всички познаваме хора, които са си в сивия сектор и нямат желание да плащат на държавата. Познавам и такива, които изкарват 30+ хиляди месечно, хващали са ги, налагат им глоби, те плащат глобите и си продължават без регистрация на каквото и да е :D Рискуват си и не им пука. Не го разбирам, но си е тяхна работа :)
Ще им запука, защото с държавата няма как да се бориш. :) Аз задавах същия въпрос преди време тук и накрая се регистрирах.
 

Горе