Въпрос относно All in one SEO уйджета

advaworx

Active Member
Добро утро,
колеги! :) След като ми препоръчаха, си сложих на wp сайтчето All in one SEO уйджет.
Прочетох разни неща насам натам и му нацъках настройки, но имам един въпрос.

На този скрийншот по долу, защо поленцата SEO Keywords & Seo Description ми стоят празни?
help1.jpg


Ето скрийншоти от настройките:
help2.jpg


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

help3.jpg


Дано не съм ги осрал непоправимо работите :confused:
 
От: Въпрос относно All in one SEO уйджета

На всеки пост можеш да слагаш различни думи и описания. Като въвъдеш на някой пост ще ти покаже отстрани въведенето.
 
От: Въпрос относно All in one SEO уйджета

Уфх, да сега го забелязах това долу. А няма ли начин автоматично да се въвеждат за всичките постове едни и същи? Иии.. настройките как са? Нали не съм объркал там нещо.
 
От: Въпрос относно All in one SEO уйджета

Всеки пост си има различно съдържание и тематика. Ето защо ключовите думи и описание също трябва да бъдат уникални. Защо искаш да бъдат еднакви навсякъде?
 
От: Въпрос относно All in one SEO уйджета

Защото има галерия със снимки и всички са като постове. Не е ли правилно да се въвеждат едни и същи ключови думи? Нали сайта се оптимизира под ключови думи, които сме избрали?
 
От: Въпрос относно All in one SEO уйджета

Да, сайтът се оптимизира по желаните от теб ключови думи. Те обаче трябва да се срещат достатъчно често в съдържанието на страницата. Не бива мета данните(описание и ключови думи) да са еднакви на всяка страница(пост), понеже те са с различно съдържание.

Пример:

Страница с информация за дадена фирма. В нея съдържанието е свързано с кратко представяне на фирмата - как се казва, с какво се занимава и т.н.;
Страница с информация за предлаганите услуги(продукти) на фирмата. Тук съдържанието е свързано с информация за предлаганите услуги(продукти).

Сам виждаш, че не е логично да са еднакви ключовите думи и описание на всяка страница. Не е случайно, че се наричат ключови.

Надявам се съм се изразил максимално ясно и си ме разбрал :)
 
От: Въпрос относно All in one SEO уйджета

Защото има галерия със снимки и всички са като постове. Не е ли правилно да се въвеждат едни и същи ключови думи? Нали сайта се оптимизира под ключови думи, които сме избрали?

Не е правилно да са еднакви навсякъде. Ти имаш много и различни снимки, а не една и съща навсякъде. Все едно да опишеш, че в дадения пост има снимка на кола, а да си сложиш снимка на ракета, море или гора. Къде е приликата?
 
От: Въпрос относно All in one SEO уйджета

Ако снимките са на една тематика, да речем футболисти, ще е добре да ги разделиш на някакви подкатегории и за всяка да отразиш различни ключови. Да речем може да ги разделиш по отбори, първенства и т.н. Т.е. сегментирай малко по-дълбоко и на тази база определи ключовите думи.
 
От: Въпрос относно All in one SEO уйджета

Благодаря ви много на всички! Избистриха ми се много работи : ))
 

Горе