Въпрос относно WP тема elegant и показване на съдържанието в "портфолио"

dnc

Well-Known Member
Здравейте,

надявам се да има някой в неделя, дето да не е пийнал 3 бири :) :beer:

На питанката директно, имам си един сайт и реших да го раздвижа малко, че хич не е привлекателен, нито за бъдещи клиенти, нито за мен....

Горе долу подредих нещата в раздел "портфолио" и към момента изглеждат така ( не се смейте нищо не разбирам от WP сам си се мъча ) http://dommt.com/portfolio-item/kissiz-com/, а ми се ще да изглежда така http://novanym.com/collections/browse/products/chaurus, горе долу ще го докарам на вид, но проблема е когато го отварям през телефона....

Моят сайт не изглежда добре подреден на мобилна версия, визирам постовете от раздел "портфолио", докато другия, данен за приме изглежда доста добре и през телефона.

Всичкоят ми текст е разположен в дясно, а "бокса" с цената в ляво, картинката по средата, как да ги сложа тези неща и да има вид на изглед при всички случай, а именно да следват картинка, бокс с цена, описание и сошъл икони - едно под друго.

Благодаря предварително и хубава неделя, дано да съм описъл нещата що годе разбираемо :)
 
От: Въпрос относно WP тема elegant и показване на съдържанието в "портфолио"

<p style="padding-left: 570px; text-align: left;"><span style="font-size: 12pt; color: #808080;">Flirty, short and easy to build a brand, it sounds melodic and is easy to remember.&nbsp;Sweet premium domain, that can be used to name a dating website….spark an inspiration with kissiz.com</span></p>

Това нещо е писано къстъм и е безкрайно грешно.
 
От: Въпрос относно WP тема elegant и показване на съдържанието в "портфолио"

Пусни @mediquerys на дивове което искаш да са адаптивни? 570 пиксел ще си е 570 пиксел, през каквото и да гледаш. със @mediaQuery на този параграф което искаш да е адаптивен сложи % : ) ако си ем разбрал, или ако аз обесних както трябва. И недей да ползваш инлайн стилове.
 
От: Въпрос относно WP тема elegant и показване на съдържанието в "портфолио"

това са опции от самата тема, просто съм си добавил моя текст и съм се помъчил да ги изместя в дясно, как да го направя че хем да е в дясно текста, хем и на мобилната да изглежда ок.
 
От: Въпрос относно WP тема elegant и показване на съдържанието в "портфолио"

<p style="padding-left: 570px; text-align: left;"><span style="font-size: 12pt; color: #808080;">Flirty, short and easy to build a brand, it sounds melodic and is easy to remember.*Sweet premium domain, that can be used to name a dating website….spark an inspiration with kissiz.com</span></p>

Това нещо е писано къстъм и е безкрайно грешно.
Мхм, не ти е нужно padding. По-скоро нещо такова

HTML:
class="text_right"
/* това е същия ефект каквото си направил със паддинг */
.text_right{
   float:right; 
   width:50%;
}
/*това е: като браузъра ще види че е минимум 480 пиксела, ще апликира нов цсс */
HTML:
@media only screen and (min-width : 480px) {
     .text_right{ 
      width:100%;
          }

    }

Много Грубо казано нещо такова. всичко тва слагаш във css.
 
От: Въпрос относно WP тема elegant и показване на съдържанието в "портфолио"

Момчета благодаря, явно е по-сложно от колкото си мислех, ще се обърна към човек който ми помага в такива случай, просто не ми се щеше да го занимавам.

Мерси за отделеното време
 
Re: От: Въпрос относно WP тема elegant и показване на съдържанието в "портфолио"

<p style="padding-left: 570px; text-align: left;"><span style="font-size: 12pt; color: #808080;">Flirty, short and easy to build a brand, it sounds melodic and is easy to remember.*Sweet premium domain, that can be used to name a dating website….spark an inspiration with kissiz.com</span></p>

Това нещо е писано къстъм и е безкрайно грешно.

Това е шит. Първо за мобайл не знам как ще се отрази и второ, супер зле е да вкарваш параметри в html-а, имаш си специален css за стилизация, но това е отделен въпрос. :)

Така, и аз да се включа. Кажи от къде се настройва, това е боди + сайдбар, нали?Ако темата е риспонсив, няма начин това да избяга, ако се нагласи. ;) Дай повечко инфо да хелпнем тук. ;)
 
От: Въпрос относно WP тема elegant и показване на съдържанието в "портфолио"

Като гледам демо темата всеки 'продукт' има предвидено поле за описание и целия този html е излишен. Иначе Блинки, понякога е много удобно да си слагаш инлайн CSS, стига да знаеш как да го използваш ;)
 
От: Въпрос относно WP тема elegant и показване на съдържанието в "портфолио"

Няма смисъл да се слага, като можеш да използваш клас и да сложиш във отделен css файл. само се разваля структурата на Html така. А да бутнеш нещо със паддинг е диво, :) ако се бута нещо, използвай маргин.
 
Re: От: Въпрос относно WP тема elegant и показване на съдържанието в "портфолио"

Няма смисъл да се слага, като можеш да използваш клас и да сложиш във отделен css файл. само се разваля структурата на Html така. А да бутнеш нещо със паддинг е диво, :) ако се бута нещо, използвай маргин.

Да, това е така. Хората са го измислили да изнасяш, а не да товариш. :) Това е идеята да доброто кодене. Не само във визуализацията, и в програмирането в истинския смисъл на думата. :)
 
От: Re: От: Въпрос относно WP тема elegant и показване на съдържанието в "портфолио"

Да, това е така. Хората са го измислили да изнасяш, а не да товариш. :) Това е идеята да доброто кодене. Не само във визуализацията, и в програмирането в истинския смисъл на думата. :)
мхм. Като влезне Crawler или робот на Google И види инлайн кодове, джаваскриптове във хеадър, х1 тагове многократно,снимки по 3-4мб, лошо ще му стане :mrgreen:
 
Re: От: Re: От: Въпрос относно WP тема elegant и показване на съдържанието в "портфол

мхм. Като влезне Crawler или робот на Google И види инлайн кодове, джаваскриптове във хеадър, х1 тагове многократно,снимки по 3-4мб, лошо ще му стане :mrgreen:

Мда, това пък е другата страна. :)
 
От: Въпрос относно WP тема elegant и показване на съдържанието в "портфолио"

ляляллялялялл стига драска глупости, има теми за WP които го слагат инлине, пък и понякога се налага и не виждам къде е проблема.
 
От: Въпрос относно WP тема elegant и показване на съдържанието в "портфолио"

ляляллялялялл стига драска глупости, има теми за WP които го слагат инлине, пък и понякога се налага и не виждам къде е проблема.
Възможно е да се налага, на някои страници или ситуации. Но не изцяло да се използва във сайта.
 

Горе