Герб си назначи напълно неграмотен селянин да управлява АЕЦ Козлудуй

ReminD

Well-Known Member
Счетоводител в детска градина пое ядрената централа в Козлодуй. Опитът му в енергийното запасяване се ограничава до раздаването на десерт в забавачката, преди да стане депутат - коментира Преса. Назначаването на бившия депутат Валентин Николов начело на Първа атомна е тема днес за всички вестници. Според министъра на енергетиката не било нужно шефът на АЕЦ не трябвало да бъде "тесен" специалист.
http://www.capital.bg/politika_i_ik...entin_nikolov_e_noviiat_shef_na_aec_kozlodui/



http://bgvesti.com/index.php?option...58774:2012-05-09-04-49-17&catid=52&Itemid=108
 
От: Герб си назначи напълно неграмотен селянин да управлява АЕЦ Козлудуй

Хаха кви са тези глупости

Ето тук като чета хич не е бил счетовдотел в градина - цък

Само не разбрах закако смениха Николов и сложиха тоз, дето е чел за АЕЦ-и докато е учил за икономическа степен
 
От: Герб си назначи напълно неграмотен селянин да управлява АЕЦ Козлудуй

Хаха кви са тези глупости

Само не разбрах закако смениха Николов и сложиха тоз, дето е чел за АЕЦ-и докато е учил за икономическа степен

Направо си е идеален, само като му погледнете CV и веднага бихте го наели за шеф на АЕЦ :lol:

Според визитката му от сайта на икономическото министерство роденият през 1971 г. в Габрово Николов е завършил Техническия университет в София като магистър в областта на машиностроенето и двигателите с вътрешно горене. Той е и магистър по финансов мениджмънт, СА "Димитър Ценов" – гр. Свищов. Специализирал е "Политически мениджмънт" в Летния университет в Страсбург и в Нов български университет. Притежава диплома за вътрешен одитор от MOODY International. Валентин Николов има дългогодишен опит в областта на мениджмънта, маркетинга и рекламата, пише в биографията му, без да се уточнява къде.
 
От сайта на МИЕТ:
Валентин Николов е роден през 1971 г. През 1995 г. завършва Технически университет - София като магистър в областта на машиностроенето и двигателите с вътрешно горене. Николов е и магистър по финансов мениджмънт, СА "Димитър Ценов" – гр. Свищов. Специализирал е "Политически мениджмънт" в Летния университет в Страсбург и в Нов български университет. Притежава диплома за вътрешен одитор от MOODY International. Валентин Николов има дългогодишен опит в областта на мениджмънта, маркетинга и рекламата.

От 2011 г. е заместник-председател на парламентарната група на ГЕРБ, зам.-председател на Комисията по икономическа политика, енергетика и туризъм и член на Комисията по бюджет и финанси в 41-о Народно събрание.

На 23 март 2012 г. е избран за заместник-министър на икономиката, енергетиката и туризма.

Говори английски и руски език.

междувпрочем аз съм с частно мнение... имам респект от това че е завършил транспортна техника (ДВГ) в Теническия в София... това е много трудна специалност много шеф катедри преподават и имат изисквания все едноче си тяхната специалност по която са шеф катедри... наистина получаваш инженерни умения не се минава туко така това и машиностроенето са специалности в който много ги гърбят студентите... затова мисля че ще се справи...

после икономическото више ти идва туко така торикаджии от тези специланости като идат да учат икономическо минават директно на 5ци и 6 ци без да си дават повече зор :) отколкото си давали в техническия...
 
От: Герб си назначи напълно неграмотен селянин да управлява АЕЦ Козлудуй

which-one-is-the-deploy-button.jpg
 
От: Герб си назначи напълно неграмотен селянин да управлява АЕЦ Козлудуй

Хаха кви са тези глупости

Ето тук като чета хич не е бил счетовдотел в градина - цък

Само не разбрах закако смениха Николов и сложиха тоз, дето е чел за АЕЦ-и докато е учил за икономическа степен


Така става като не гледате Енчев и СКАТ
 
От: Герб си назначи напълно неграмотен селянин да управлява АЕЦ Козлудуй

Само, че този двигател е парен и работи с уран. Назначаването на партийни кадри си е манталитет... Както вика Тиквата - тия предишните са виновни... Как мое се тъпунгери да ни управляват!
 
От: Re: Герб си назначи напълно неграмотен селянин да управлява АЕЦ Козлудуй

междувпрочем аз съм с частно мнение... имам респект от това че е завършил транспортна техника (ДВГ) в Теническия в София... това е много трудна специалност много шеф катедри преподават и имат изисквания все едноче си тяхната специалност по която са шеф катедри... наистина получаваш инженерни умения не се минава туко така това и машиностроенето са специалности в който много ги гърбят студентите... затова мисля че ще се справи...

после икономическото више ти идва туко така торикаджии от тези специланости като идат да учат икономическо минават директно на 5ци и 6 ци без да си дават повече зор :) отколкото си давали в техническия...
16 години трудов стаж. Ако приемем, че е следвал редовно. Задочното учене дава само документ, но не и образование. В тези 16 години е вместил още едно образование, вероятно задочно. Един Летен Университет, една диплома за вътрешен одит. 2,5 години депутатстване. Къде е този "дългогодишен опит"? Май депутатския стаж е натежал толкова.
Отделно: техническо образование плюс икономическо. За мен това винаги е било "Ни риба, ни рак". Един човек по натура или е техничар, или не е!

На времето ДВГ във ВМЕИ наистина бе тежка дисциплина. Точно заради "тежкарлъка" на повечето неосновни преподавания. Спукваха ги от чертане, и горе-долу с това се изчерпваше тежкото. Но не можеше да се мери нито с една от двете технологии във ВХТИ - на черните и на цветните метали. Както и моята специалност - електрохимия. Толкова висша математика нямаше никъде.
 
е той няма да работи директно с реактора ще менажира персонала :)... контролирано делене при което се отделя топлина нагрява се вода създава се пара и се върти парна турбина :) това че е инженер е добре научаваш се да слушаш други инженери експерти в областта си (много голяма грешка на чистите мениджъри не слушат инженерите и така стават грешките)



толкова са го юркали в университета че ще се справи (по принцип ако искате да учите ще препоръчам тези специалности) ама няма да разберете много от студентския живот :)
 
От: Герб си назначи напълно неграмотен селянин да управлява АЕЦ Козлудуй

Той лидерът на Герб е неграмотен... а вие се оплаквате, че били назначили още един такъв.
 
От: Герб си назначи напълно неграмотен селянин да управлява АЕЦ Козлудуй

Аз до вчера не знаех кое е :D може и други споделят подобна съдба - той бойко ако взимаше решението къде къде по добре щеше да е
 
От: Герб си назначи напълно неграмотен селянин да управлява АЕЦ Козлудуй

Всичко си е в реда на нещата - Вие като видите кой е министър председател - като видите кой е президент като видите кой е министъра на икономиката - какъв очаквате да е шефа на атомната централа???

Ето и едно интересно мнение от форума който беше посочен по горе за самият министър.

И защо се чудите, след като самият министър Добрев се оказа абсолютна калинка. Г.Лилов в предаването си и на страницата във "Фейсбук" категорично доказа, че министърът няма никаква, ама никаква диплома от университета в Уеслиън и не е специализирал в Лондон. А у нас е завърлшил дистанционно в Хасковския филиал на УНСС -с маса поправителни изпити и т.н. ликвидационен протокол.
 

Горе