Германия плаща 2,5 милиона евро за извършване на компютърни престъпления

happyslacker

New Member
Германското правителство е взело решение да закупи за 2,5 милиона евро крадена информация за банкови сметки на стотици вложители в швейцарски банки. Германия прави подобен гаф за втори път - през 2008 г. Германия закупи крадена информация за вложения в лихтенщайнската банка LGT.

В резултат на престъпната сделка, германци, укрили данъци, започнаха масово да правят самопризнания пред данъчните служби.

Най-много разкаяли се има Бавария, където само за една седмица самопризнания са направили 291 нарушители на данъчните закони. В Хамбург те са 88, а данъчните определят допълнителните приходи в хазната на повече от 20 милиона евро. В Долна Саксония броят на призналите си нарушители е 174, в Хесен повече от 110 души са побързали да признаят укритите си доходи. В Берлин техният брой също надхвърля 100.

Свежо: Германия плаща 2,5 милиона евро за извършване на компютърни престъпления
Източник: Дир.бг
 
От: Германия плаща 2,5 милиона евро за извършване на компютърни престъпления

Яко са ги наиграли. Браво на немците, показват че знаят как да се борят с престъпността. А и винаги могат да се оправдаят: "Еми те тъй, тъй я имаха, ако не им бяхме платили щяха да я пуснат публично и да стане много лошо. То ние правителството направихме услуга на всички, че платихме тия пари."
 
От: Германия плаща 2,5 милиона евро за извършване на компютърни престъпления

Браво на немците, показват че знаят как да се борят с престъпността.

Значи борбата с престъпността трябва да се извършва посредством извършване на престъпления?
 
От: От: Германия плаща 2,5 милиона евро за извършване на компютърни престъпления

Значи борбата с престъпността трябва да се извършва посредством извършване на престъпления?
Еми май така излиза по тяхната логика. :)
 
От: Германия плаща 2,5 милиона евро за извършване на компютърни престъпления

Е тази информация ме потресе.
 
От: От: Германия плаща 2,5 милиона евро за извършване на компютърни престъпления

Значи борбата с престъпността трябва да се извършва посредством извършване на престъпления?

Не съм аз човека, които трябва да ги решава тези неща. Аз лично си мисля, че добре не са направили кои знае какво. Истината е че границата между това какво е престъпление и кое не е доста размита и всичко е въпрос на интерпретация. Ето едно клипче за размисъл, пича е комик, ама задълбава много сериозни теми. Някъде към средата клипчето става по-интересно. YouTube - YOU HAVE NO RIGHTS - George Carlin
 

Горе