Гласувайте за лого на форума - част 2!

Кое да бъде логото на форума


  • Общо гласове
    97
  • Poll closed .

ktomov

Premium
Минаха 5те дни през който се гласуваше за първия рунд.

Правилата от горния раздел важат.

Единствената промяна е във втора точка - тази анкета ще се провежда до 22ри Ноември - 18:50 форумно време!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Правилата от първи Кръг

Мина една седмица от както публикувах темата за предложения - ето я и анкетата, която също ще продължи една седмица.
По-долу в това мнение, ще видите всички предложения, които колегите от форума представиха, като идеи за лого на форума.

Ето и как ще се развият нещата:
1. Преглеждате логата, харесвате едно и гласувате за него в анкетата.
2. След точно 5 дни - на 17ти Ноември в 17:58 часа (време според часовника), анкетата ще бъде затворена и 5те лога с най-много гласове ще сформират нова анкета - нещо като балотаж (Благодаря на Test за предложението)
3. Втората анкета също ще бъде със срок за гласуване от 5 дни, в които ще бъде гласуване между 5те най-добри предложения.
4. Победителя ще бъде принуден да ми даде пейпал или банкова сметка в която да му преведа наградата от 50 лева.
5. В анкетата ще може да гласувате, ако сте регистрирани във форума от повече от 10 дни, имате над 10 мнения в теми и положителна репутация (Големи благодарности към Coolice за идеята, а и за реализирането на това). Все пак, целта е логото да бъде избрано от активни потребители на форума, а и да няма "изкуствени" гласове.
6. Анкетата ще бъде публична, за да се избегнат каквито и да е било конспирации и манипулации.


Ето ги и предложенията:
----------------------------------------------------------
Предложение за лого номер 1 от signboard
predlojenie1-signboard.png



----------------------------------------------------------
Предложение за лого номер 2 от signboard
predlojenie2-signboard.png



----------------------------------------------------------
Предложение за лого номер 3 от tomhafner
predlojenie3-tomhafner.png



----------------------------------------------------------
Предложение за лого номер 4 от xopacuo
predlojenie4-xopacuo.jpg



----------------------------------------------------------
Предложение за лого номер 5 от isavkov
predlojenie5-1-isavkov.jpgpredlojenie5-2-isavkov.jpg



----------------------------------------------------------
Предложение за лого номер 6 от signboard
predlojenie6-signboard.png



----------------------------------------------------------
 
Последно редактирано от модератор:
Моя грешка. Извинявам се. Предложение номер 6 е редактирано.
 
От: Гласувайте за лого на форума - част 2!

няма смисъл от гласуване :)

вижда се много добре още от пръв поглед кое лого трябва да спечели.
 
От: Гласувайте за лого на форума - част 2!

Имаше анкета с 46 лога, сега са намалени до 6 (най-убавите), защо трябва да има трета анкета намалени до 5...от 6, какъв е смисълът? Да има трета с битка между 2 разбирам, ама да се прави 3та отново с битка между 5 от общо 6 сега... Ако направите и четвърта с битка между 4 от 5-те ще ви призная вече и няма да гласувам никъде :)
 
Няма да има трета анкета :) Туй е финалната.
Просто копирах от предната анкета правилата, като допълних единствено с промяната в датата за финал на тази.
 
От: Гласувайте за лого на форума - част 2!

Четем това:
2. След точно 5 дни - на 17ти Ноември в 17:58 часа (време според часовника), анкетата ще бъде затворена и 5те лога с най-много гласове ще сформират нова анкета - нещо като балотаж (Благодаря на Test за предложението)
3. Втората анкета също ще бъде със срок за гласуване от 5 дни, в които ще бъде гласуване между 5те най-добри предложения.
гледам че сега са 6 и за това се изцъклих :)
 
От: Гласувайте за лого на форума - част 2!

Искам да обоснова избора си.
ВАРИАНТ 1: посланието е ясно - предприемач; шрифтът е балансиран; цветово е идеално балансирано и подчертано. Недостатьк е червения, несиметричен елемент - нарушава иначе симетричното М и като място, и като цвят.

ВАРИАНТ 2: въпреки идеята за разбирателство, взаимопомощ и бизнес, вкарана в стиснатите ръце (която ми допада много), елементът М в логото е небалансиран и цветово и прекалено детайлизиран и несъразмерен в отделните си елементи (големината на ръцете, телата и главите)

ВАРИАНТ 3: идеята е подходяща - бизнес, успех, напредък. За мен обаче е твърде индивидуалистично, което не отговаря на форума. Цветово не е достатъчно експресивно. Размерьт на шрифта е небалансиран.

ВАРИАНТ 4: идеята не е достатьчно дълбока. Няма ги хората.

ВАРИАНТ 5: много добре изпипано и изчистено. Идеално балансирано. Модерно. Елементът V символизира победа, успех. Единствената причина да не гласувам за това предложение е идеята за индивидуализъм - липсата на хората зад форума.

ВАРИАНТ 6: гласувах за това лого. Изчистените недостатъци на вариант1 + ясно изразеното множество го правят да отговаря напълно на представите ми.

Поздравления за всички финалисти и успех.
 
От: Гласувайте за лого на форума - част 2!

:D аз няма да обосновавам защо ще гласувам за мойто си :D
 
От: Гласувайте за лого на форума - част 2!

Гласувах за 6. Ще се радвам авторът да обясни концепцията, за да могат тези, които по-трудно схващат, да я разберат :)
 
От: Гласувайте за лого на форума - част 2!

Номер 6 кърти миФки, видно е че ще е ТО :)
 
От: Гласувайте за лого на форума - част 2!

За лого номер 1 и 2 няма да коментирам нашироко, идеята за първото е че предприемача върви напред с книга под ръка символ на неговите знания, а за лого номер 2 е че предриемачите винаги си подават ръка и се подкрепят.

След това разбрах че имам по-добра идея. В едно лого важна е идеята и какво послание носи, ако няма нито едно от двете, колкото и да е красиво, то е безлично. Затова направих лого номер 6.
--------------------

С две думи, за логото с номер 6 и каква беше идеята ми да го направя така:

Предприемач е този който има кураж да предприеме действие преди другите, (този в оранжевото), той е предприемчив по дух, затова и по цвят е различен, той не е като другите бизнесмени (сиви на цвят, това са хората които искат да правят бизнес, но внимават какво правят и как, всичко при тях е премерено).

Всеки от тези фигури на бизнесмени, по нищо не се различава от другия, затова и са еднакво представени в сиво. Тези сиви фигури са зад текста "предприемач", защото точно този текст, е идеята ми за тънката линия, която разделя премерените бизнесмени от предприемача в оранжево който е пред текста.

Предприемача е изобразен със стилизирана буква "М" по средата на логото, не желаех да слагам знак в началото или над текста, както е прието при логата, все пак предприемача не винаги се съобразява с нормите, ако го правеше, нямаше да се нарича така.

Предприемача е винаги напред със своите идеи и дух, прекрачил границата (образно казано, става дума за това че е пред текста) за да бъде наречен предприемчив, тънката нишка която те отличава от всеки друг бизнесмен ( тази нишка се символизира от текста).

Оранжев е да, защото има енергия в него и дори и за това е по-голям по размер от текста (не е изравнен) и е по-голям от другите фигури отзад, те са зад гърба му, и зад границата на предприемчивостта.
 
От: Гласувайте за лого на форума - част 2!

Да, и моят лидер изостава. :)

Като гледам не само изостава ами и грам шанс няма. :(

Номер 6 не е лошо логото ама лично на мен (надявам се да не ми се обиди дизайнера не го казвам с лоши чувства) ама това оранжевото малко ми навява незнайно защо някакви асоциации с онези от пътното. :mrgreen:
 
Re: От: Гласувайте за лого на форума - част 2!

Като гледам не само изостава ами и грам шанс няма. :(

Номер 6 не е лошо логото ама лично на мен (надявам се да не ми се обиди дизайнера не го казвам с лоши чувства) ама това оранжевото малко ми навява незнайно защо някакви асоциации с онези от пътното. :mrgreen:

Моят фаворит отпадна още на предния кръг :)
За това се радвам от резултатите от тези гласувания - мнозинството печели, както и всички останали ;)
 
Re: От: Гласувайте за лого на форума - част 2!

Като гледам не само изостава ами и грам шанс няма. :(

Номер 6 не е лошо логото ама лично на мен (надявам се да не ми се обиди дизайнера не го казвам с лоши чувства) ама това оранжевото малко ми навява незнайно защо някакви асоциации с онези от пътното. :mrgreen:

е то може и генгста асоциация да навява :D в добрия смисъл на думата да не се разсърди диайнера с генгстар си пиша :)

akonjobforjoe1.jpg

от там е тръгнал а къде е стигна всички знаят ...
akon-akon_.jpg
 
От: Гласувайте за лого на форума - част 2!

Такива съм ги виждал облечени в оранжеви екипчета да чистят магистралите :lol:
 
От: Гласувайте за лого на форума - част 2!

е то ако тръгнем да търсим асоциации на оранжевото много неща ще излязат :) екстра си е според мен .....................за мен това си бяха лидерите и от първата класация 1 и 6
 

Горе