Гласуване за фирмен слоган!

Кой слоган ти допада повече?

  • Ние продаваме/създаваме красота!

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    20

Frik

Active Member
Здравейте, господа!

Реших да пусна една анкета за да ми помогнете при избора на слоган за моята малка фирма. Фирмата се занимава с озеленяване и подръжка на градини, ако това би ви помогнало в избора.

Няма да отхвърля и ваши лични предложения! :)

Надявам се да ми помогнете да избере! Благодаря Ви предварително!
 
От: Гласуване за фирмен слоган!

Дай нещо по-хард да се набива в главите на хората, тези не че са лоши, но ми изглеждат доста постни.
"Ще Ви назеленим двора"
"Ще Ви прекопаме градинката"
примерите са тъпи да, но аз по цял ден си припявам тая малоумна реклама на снакса "иииииииииииии с кашавааааааааал" :)
 
От: Гласуване за фирмен слоган!

Зависи каква ти е клиентелата. Ако са народни хора нещо по-народно, по-скоро забавно и запомнящо се или пробвай фрази преди-след. И още едно или :) създай доверие, чрез слогана.

Вашата градина е наша отговорност!
, не е зле но непълно, ако заложиш на него със сигурност ти трябва и поясняващо изречение.

Вашата градина е наша отговорност! - бързо и качествено озеленяване - прост пример. Може да заложиш и на нещо предизвикателно. Важното е да действа.
 
От: Гласуване за фирмен слоган!

Когато избираш слоган, не бива, според мен, той да е съвсем повтарящ дейността ти. По-скоро трябва да е мото, призив, твърдение, което поражда идеи, свързани с бизнеса.

На пръв прочит предлагам "Дишай с пълни гърди" или "Дишай дълбоко".
А, ако вляза в идеята на xopacuo - "Зелено морето, зелено небето... зелено в твоята градина" :D
 
От: Гласуване за фирмен слоган!

Или да сме по прями :)
От вас парата от нас тревата...
Ама като се позамисля то това май ще е по удачно за девиз ентусиазиран на нарко дилър след Джулая Морнинг...



М.Д.
3 пъти се опитвам да си насея райграс и гълъбите изяждат семената... надушват ги гадовете и на ята се събират...
Викам къш и пляскам с ръце като ненормален... ама те наглииииииииииии като врачански гарги...
 
Последно редактирано:
От: Гласуване за фирмен слоган!

М.Д.
3 пъти се опитвам да си насея райграс и гълъбите изяждат семената... надушват ги гадовете и на ята се събират...
Викам къш и пляскам с ръце като ненормален... ама те наглииииииииииии като врачански гарги...

Не знам как точно го сееш, но ще ти кажа нещо, което работи. Намери си нещо с което да покриеш площта, върху която си засял семената (има специално покритие, но може с найлон или каквото намериш), та покриваш я за първите 5 дена, като я отвиваш за да я полееш и после пак я покриваш... и така 5 дни, след това тя започва да се показва и да пониква на всякъде... би трябвало да не я закачат вече... :)
 
От: Гласуване за фирмен слоган!

Ето ти и няколко весели идеи от мен:

Озеленявай смело!
Ужасно добри озеленители
Правим зелено навсякъде!
Истинските озеленители


Успех!
 
От: Гласуване за фирмен слоган!

Гласувах за други и сега ще дам и аз някои предложения:

За по генерално:

Върни природата с <име не фирма/сайт/нас>

Райската градина е реалност с озеленителите от ...

Нещо по комично:

От нас семето, от Вас градинката :)
 
От: Гласуване за фирмен слоган!

Теоретично:

Зависи какво искаш да постигнеш с тоя слоган. Слоганът може да служи за СЕО, за брандинг, да предизвика интерес (нещо catchy), или просто да запълне малко празно място на страницата.

Практично:

Пример за слоган от последния тип:
133094311v7_480x480_Front_Color-Khaki.jpg

И пример за нещо средно м/у втория и третия тип:
funny-ads-18.jpg
 
От: Гласуване за фирмен слоган!

озеленявай смело! най ме кефи :D

другите са много прости - като реклама на прах за пране
 

Горе