Гледате ли бокс?

Кой мач очаквате най-много?

  • Уайлдър срещу Ортиз

    Votes: 5 45.5%
  • Джошуа срещу Паркър

    Votes: 6 54.5%

  • Общо гласове
    11

prophet

Active Member
Здравейте, реших да създам темата, за да върнем малко активността във форума. Разбира се, ако имате време и ви е интересна темата може да оставите отговор.

Може да обсъждаме идващите боксови мачове, всеки има свое си мислене и ще ми е интересно да чуя какво мислят другите.

Нека започнем с това:

1. Кой ви е любимия боксьор?
2. Какво мислите за предстоящите мачове - Уайлдър срещу Ортиз и Джошуа срещу Паркър?

Благодаря предварително за отделеното време, надявам се да е забавно на всички тук.
 
Чакам Головкин с/у Канело II.

Тежката категория е на изключително ниско ниво от поне 10 години. Съответно и единствените 2 опции в анкетата не ме вълнуват особено.
 
Еи този ме кефи много :) За да правиш шоу и бокс едновременно трябва да си малко смахнат.
 
Чакам Головкин с/у Канело II.

Тежката категория е на изключително ниско ниво от поне 10 години. Съответно и единствените 2 опции в анкетата не ме вълнуват особено.
Съгласен съм. А какво мислиш за реванша между Канело и Головкин? Кой ще победи? А първия мач според теб кой победи?
Еи този ме кефи много :) За да правиш шоу и бокс едновременно трябва да си малко смахнат.
Страшен е! А сега виждам ли си го на снимка колко кг е качил? :eek:
 
От няколко години насам преминах от бокс към ММА, но иначе и аз чакам Головкин - Канело II :)

Любимият ми боксьор от по-новото поколение е Мани Пакиао, но пикът му отдавна премина.

И двата мача от тежката категория не представляват кой знае какъв интерес за мен, но бих гледал Джошуа - Уайлдър :)
 
От няколко години насам преминах от бокс към ММА, но иначе и аз чакам Головкин - Канело II :)

Любимият ми боксьор от по-новото поколение е Мани Пакиао, но пикът му отдавна премина.

И двата мача от тежката категория не представляват кой знае какъв интерес за мен, но бих гледал Джошуа - Уайлдър :)
Надали ще е тази година. 2019-2020... Което е тъжно, защото най-добрите трябва да се бият с най-добрите. Естествено и Уайлдър и Джошуа имат много важни мачове, ще видим как ще се представят, понеже опонентите им не са никак лоши.
 
В резюмето на Паркър не виждам нищо, което да ме впечатли особено (щеше да е впечатляващо да е победил по-големия Фюри, а не малкия), направо си е шестица от лотарията да станеш световен шампион с победа над Анди Руис :)

Уайлдър също не мисля, че ще сбърка с Ортис. Общо взето и за двамата това са си протоколни мачове, поне аз така ги виждам.

По-скоро с интерес очаквам завръщането на Циганския крал. Ако е в оптимална физическа форма (както срещу Кличко), ако е добре трениран и му е окей главата, е страшен боксьор. Има много талант в него, но и много лудост. Но ще направи категорията много по-интересна.
 
Уважавам всеки един спортист, но имат много да се доказват. Джошуа е играл единствено с 41 годишен Кличко, който беше в отлична форма, но без да се лъжем знаем, че това не беше prime Кличко, ако той беше на 32-35 г в мача с Джошуа тогава всичко щеше да бъде различно. И Такам, който за мен се справи добре, не стоеше на едно място, движеше се, опитваше се да пуска удари, но уви... И все пак спряха мача рано...

Уайлдър има 3-4 впечатляващи мача със средни боксьори. Ако нокаутира Ортиз ще докаже, че има огромни шансове за мач с Джошуа.

Паркър не е лош, но срещу Джошуа, Уайлдър и Фюри не мисля, че има шанс за победа, но всичко е възможно.

Добре, че беше Фюри да разпръска така титлите :D Джошуа направо му я подариха срещу Мартин :D При Паркър същото. Интересно ми е Фюри дали ще си върне същата форма, определено не го слуша главата. :)
 
Фюри в момента тренира усилено и е почнал да смъква килцата, но проблемът е, че не се знае какво ще реши утре, когато се събуди :D
 
Пробвах да гледам малко по- актуални мачове от тежката категория ама нито техника виждам нито особен талант.. Всичките са някаква средна работа - средностатистически индивиди с базово ниво на координация.

Само Джошуа прави по-добро впечатление ама някак като по учебник са му всичките движения.

Кличко с/у Фюри = двама дървени епилептици на средна възраст си правят финтове.
 
Нашият има сила, но не е от най - бързите. Кличко много ми хареса срещу Джошуа и все пак мисля, че Фъри в момента е най - добрият стига да влезе пак във форма. Джошуа ми изглежда като боди бюлдърче и няма чак такова кардио, а Уайлдър удря като чобанин без много замисъл какво прави, но пак е добър в това. Засега Фъри ми изглежда като най - скилнатия и реално знае какво да прави.
 
Относно по - долните категории въобще не ги гледам, защото сами видяхте какво стана с Генади-Канело 1. Генади победи просто ремачът ще донесе повече пари.
 
В резюмето на Паркър не виждам нищо, което да ме впечатли особено (щеше да е впечатляващо да е победил по-големия Фюри, а не малкия), направо си е шестица от лотарията да станеш световен шампион с победа над Анди Руис :)

Не си прави изводи от външния вид на Анди Руис. Мачът му с Паркър беше на кантар.

Уайлдър също не мисля, че ще сбърка с Ортис. Общо взето и за двамата това са си протоколни мачове, поне аз така ги виждам.

Ортиз не е случаен боксьор. Бионсето е толкова фаворит срещу Ортиз, колкото Юбенк срещу Гроувс.

Очаквате ли Bellew vs Haye 2?
 
Нашият има сила, но не е от най - бързите. Кличко много ми хареса срещу Джошуа и все пак мисля, че Фъри в момента е най - добрият стига да влезе пак във форма. Джошуа ми изглежда като боди бюлдърче и няма чак такова кардио, а Уайлдър удря като чобанин без много замисъл какво прави, но пак е добър в това. Засега Фъри ми изглежда като най - скилнатия и реално знае какво да прави.

Нашият има техника, като повечето боксьори от източния блок, но точно сила няма. Казано на жаргон, Кубратчо е "slapper" без почти никаква съществена КО сила. Той така и се бие, горе-долу като аматьор, гонещ точките. Което също си е начин да спечелиш, разбира се. Но нокаутьорска сила няма. Има добър ляв прав, но само това не е достатъчно, за да доминира над най-добрите. Боксьор от Топ 10 е, но нищо повече.
 
Последно редактирано:
За мен най-добрия ще се определи между мач с Джошуа срещу Уайлдър. Който победи от двамата ще е новия крал. Разбира се след това е важно по-какъв начин ще се справи със следващите си опоненти. Фюри е добър боксьор, спазва дистанция и има добър джаб, но не мисля, че ще се справи добре с боксьори като Джошуа и Уайлдър, те са твърде опасни, здрави и бързи. Ако Фюри не беше бягал от реванш с Кличко, и го беше победил отново тогава бих го признал, но в момента не. Кличко не беше себе си по-време на мача им. Ако този Кличко, който игра срещу Джошуа беше играл срещу Фюри не мисля, че Фюри щеше да има шанс, но никога не се знае.

Какво мисля за идните мачове?

1. Джошуа - Паркър - Джошуа ще победи или по-точки, или ще спрат мача ТКО
2. Уайлдър - Ортиз - Уайлдър ще победи с нокаут. Ортиз е бавен за него, няма такава сила каквато има Уайлдър. Иначе е техничен, ако вкара удар на Уайлдър тогава нещата може малко да се объркат.

Вие какви прогнози бихте дали за тези 2 мача?
 
И двата мача ми се чини, че няма да завършат, но ако Паркър и Ортис носят много на бой, някой от тях може и да довлачи до края. Пак казвам, сигурно Паркър не е лош боксьор по принцип, но за мен е несериозно да станеш световен шампион с такова резюме и с тези противници.

Иначе как мислите, че Поветкин би се справил с някой от двамата големи негри? Него доста го забравят, но и той си е виновен, при положение, че постоянно гърми с допинг :D
 
И двата мача ми се чини, че няма да завършат, но ако Паркър и Ортис носят много на бой, някой от тях може и да довлачи до края. Пак казвам, сигурно Паркър не е лош боксьор по принцип, но за мен е несериозно да станеш световен шампион с такова резюме и с тези противници.

Иначе как мислите, че Поветкин би се справил с някой от двамата големи негри? Него доста го забравят, но и той си е виновен, при положение, че постоянно гърми с допинг :D
Мисля, че Паркър носи на бой... Но не съм сигурен, защото до момента не е играл с по-добри съперници. Просто вероятно ще тръгне да разменя удари с Джошуа и тогава няма да издържи и вероятно ще спрат мача.

Поветкин е трагедия СЕГА. Откакто спря допинга последните му два мача са ужасни за гледане... Няма я същата сила, агресия, която имаше, когато зобеше. Издръжлив е, има техника, но и срещу Джошуа и срещу Уайлдър ще падне. Той откакто Кличко го би вероятно е започнал да зоби. След това игра с Такам, Дюапа, Вах и ги нокаутира, но ако в този период се е зобил, не бих зачел тези победи.
 

Горе