Грешка при опит за ъпгрейд на WP

AMOUN

Well-Known Member
Преди време преместих един wp сайт и от тогава не мога да го ъпдейтна.
Като пусна ъпдейт, ми иска име и парола за фтп. Давам ги но не ми изписва това:
greshka.jpg

Някой може ли да удари едно коляно ? :)
 
От: Грешка при опит за ъпгрейд на WP

Проблем с правата на файловете?
Код:
http://wordpress.org/support/topic/30-issue
 
Последно редактирано:
От: Грешка при опит за ъпгрейд на WP

Проблем с правата на файловете?

Двете папки са на 777 би трябвало да може да си рисува в тях ако иска :)
 
От: Грешка при опит за ъпгрейд на WP

Пробвай да си обновиш сайта ръчно, там не би трябвало да има проблеми :)
 
От: Грешка при опит за ъпгрейд на WP

Пробвай да си обновиш сайта ръчно, там не би трябвало да има проблеми :)

Никога не съм го правил ръчно, трябва да заредя примерно ъпграде.пхп ли ?
 
От: Грешка при опит за ъпгрейд на WP

Код:
http://codex.wordpress.org/Updating_WordPress

Намираш Manual Update и четеш :). Не е сложно а и доста бързо се прави :)
 
От: Грешка при опит за ъпгрейд на WP

Това с четенето и ръчната е интересно, но ме отдалечава от главната цел.
Искам да може да се ъпдейтва през панела, защото от там ми е най-мързеливо и за ъпдейти и за разширения, не искам да ровя постоянно по фтп.

Та така де... целта ми е да се оправи проблема, не да се заобикаля...
 
От: Грешка при опит за ъпгрейд на WP

А пробва ли да му направиш папката ти? И после да тестваш да ъпдейтнеш?
 
ъпдейт ръчно се прави само като качите фалйловете на новата версия и се презапишат върху старите и само влезете в админа нищо сложно ако има нещо друго урдпрес ще си каже при логването в админа... (обинквено с един клик през няколко версии прави примени по бзата но става за секунди)


иска фтп когато правата не са нагласени или php-то ако върви като dso хандлър (мор ruid2 mod itk варияциите му) или като fcgi без suexec... авто ъпдейтите работят само при suphp и при fcgi /fpm със suexec

това не е проблем това е функция :) dso то е бързо, може да се ползва за опкод кеширане и хаби малко рам ... писал съм по тази тема много

е то има разлика и как хедълват php сигурно 85% от хостингите са на suphp то заема малко рам, води се най сигурно е от всички пхп хендълри но яде най много цпу

при преминаване fcgi /fpm php handler се получат до 6 пъти по добра скорост (при мой тестове) на изпълнение на скрипта и от там по ниско цпу цената е повече използвана рам

има вариянт що годе да ги получиш и двете с DSO но пък тогава цената е секюрити понеже пхпто на всички потребители се изпълнява с правата на апача (всяко php може да манипулира други неща по по другите фаилове и директории - не става за шеърд хостинг понеже секюритио е колкото на най слабия скрипт - (има вариянт за работ и около това mod_itk / mod_ruid2) ама пак всякакви автоъпдеитъри за плъгини и тнт не работят (като има ъпдейт трябва да се качва ръчно)

http://www.inmotionhosting.com/support/website/php/choosing-the-best-php-handler

варианта да е относително евтино и бързо и така както искашънменидж ниво иначе ако плащаш за голям хостинг на някакви пари ще си намериш и дост априличен менидж такъв
 

Горе