Гугъл, mail.bg, индийците и блокирана G+ страница

Тези дни се случи да вляза в пряк контакт с Гугъл и неговите индийци, заради блокирана G+ страница.

%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%81.gif


Преди доста време си направих страница към сайта в гугъл+. Местен бизнес. Всичко ток и жица, но удостоверяване - само по пощата. Пуснах заявка за картичка. Но не съобразих за името. Картичката дошла, седяла, седяла, и накрая я бастисали в Български пощи.
Миналата година направих втора страница - за пчелина, . Удостоверяване по телефона и веднага цъфна на картата на гугъл. Опитах да удостоверя и първата страница, но избор за начин по телефон липсваше. Явно - заварено положение. Пуснах пак заявка за картичка и обясних в селската поща. Дойде, написах кода в страницата, и хоп - блокираха я! Изчаках месец, прегледах три пъти нещата... Накрая им писах за проблема. Дълго време ни вопъл, ни стон.
В един хубав ден ми звъни телефона, с някакъв шантав код отпред. Потърсих този код, без да приемам разговора. Оказа се САЩ и Канада. Седмица преди това имах посещение в градината от една калифорнийска мацка - био производител, с фото и кино екип - снимаха в градината ми и обсъдихме някои неща в кадър. Правела някакъв филм за храните.
След минута пак ми звънят от същия телефонен номер. Приех разговора и някакъв мъж взе да приказва. Ама не на шопски.
Помислих, че мацката е дала моя номер на някого, и затова ми звънят.
В крайна сметка се разбрахме по ТодорКолевския начин - да ми прати мейл. Мейл не дойде. Дори в спам папката. По някое време се замислих, че така контакт няма да стане - бях мяркал някъде, че от САЩ мейли в mail.bg не пристигат.
Тъкмо да пратя СМС с мейла ми в gmail, и пак се звъни от същия номер. Този път разбрах, че ми звънят от Гугъл. Уточнихме другия мейл, добавих го в G+ страницата, и тръгна приказката. Оказа се, че ми звънял някакъв работещ в Гугъл индиец, поне така му тълкувам името в мейла, относно проблема с блокираната ми G+ страница.
Индиеца учтив - вече знае, че не знам английски, и ми пише на български. Ама през Гугъл преводача! И като четях превода, ми стана ясно колко знае английски.
Та.
Първо ме накара да преместя географския маркер на гугъл картата. Преместих го.
После се оказа, че трябвало да махна телефонния номер от G+ страницата ми. Махнах го.
Дойде събота и неделя.
Днес страницата продължава да е блокирана.
Отварям си пощата в gmail - ново писмо:
I ескалира вашето искане до съответния отдел и те искат да се вземат определени вашия сайт от вашия сайт . и след като се реши този проблем за вас , можете да добавите сайта си там отново .
Преведох го на английски, и чак тогава разбрах, че искат да си махна сайта от страницата! Е, махнах го. Къде да ходя.
И тъкмо очаквах още изисквания и разпореждания за махане - О, ЧУДО!, получих много бърз мейл, че страницата ми вече отговаря на изискванията и е достъпна.
 
От: Гугъл, mail.bg, индийците и блокирана G+ страница

Баси филма :D
 
От: Гугъл, mail.bg, индийците и блокирана G+ страница

Ама с хепи край! :beer:
 
От: Гугъл, mail.bg, индийците и блокирана G+ страница

Сега отворих пак страницата.
И ме плюе: 90% завършена, добавете уеб сайт!
 
От: Гугъл, mail.bg, индийците и блокирана G+ страница

Защо пък искат да си махнеш сайта?
 
От: От: Гугъл, mail.bg, индийците и блокирана G+ страница

Сега отворих пак страницата.
И ме плюе: 90% завършена, добавете уеб сайт!

Въобще не им обръщай внимание, има грешка в кода, поне при мен това не работи, пълна простотия..
И да сложиш сайт и да не сложиш, все тая…

Да не споменавам че линка с техния бутон от сайта ми към страницата ми в G+/ кода е от тях/ ми го дава като грешка…
 
От: Гугъл, mail.bg, индийците и блокирана G+ страница

знаеш го индийчето ....
:D
Не съм проверявал гошовия преводач как се справя с псувните.
Сткара аксиома е, че един организъм колкото по-голям става, толкова по-неефективен е.
А индийчето е отчел работа - Ето, говорих с българин, и се разбраахме. :lol:
 

Горе