Гугъл Product snippets рязък спад

Auct

Member
Здравейте, имам едно питане. Ползвам една от най-известните готови платформи за онлайн магазин, забелязах рязък спад на product snippets, след запитванне от моя страна към съпорта ми беше отговорено, че се дължи на последни промени по GDPR, но този отговор ме съмнява и не мога да го приема за реален и адекватен.
Част от отговора:
"Причината за тези промени е свързана с новия европейски закон за защита на личните данни, поради което имаше актуализация на GDPR, и поради това се случиха такива промени. Този проблем не е свързан с нас, а е глобален за всички уебсайтове в Европейския съюз."

Някой изпитвал ли е подобен проблем, има ли изобщо логика в това нещо?

1709060240098.png
 
Пълни глупости, ако питаш мен. Съпорт не пишат подобни читански калъпи.., то се вижда от марс, че е писано в стил "хайде да напишем нещо" ;)
Но пък в крайна сметка наистина може да не е свързан с тях, но явно имат ангажимент да трябва да отговорят нещо ахахах което пък от чисто любопитство ме кара да се зачудя, бе коя е тая платформа, кой е този съпорт, и най-вече "бе кой е този сайт" :)
 
Така, не съм чел много по темата, само ми мина през погледа наскоро:


Реално имате както тул за тестване:


Така и документация за правилното изпълнение:


Честно казано аз лично не намира пряка връзка между снипърите и GDPR. Не съм сигурен, че съпорта го е обяснил много добре, но пък за сметка на това го е загатнал като евентуален проблем. А още по-притеснителното, което и не видях в поста ти, че не са дали решение. А те зависят пряко от вас и бизнеса ви.

Би следвало, а най-вероятно има, някакви логове с повече информация, която да се разчетат в конзолата. Но и дори да е така, платформата е длъжна да предложи вариант за решаването на проблема, а именно някоя добавка в модулите или дори съвет за изключване на някои, които правят този проблем.

Ако е така и правите сравнение с някой WP, Opencart или друг CMS и там всичко е наред, значи регламетна няма отношение, или настройките са ви съвсем различни и реално си с по-лошия вариант в случая.
 
Последно редактирано:
То па верно може и да се окаже така
И да удря първо най-големите..
Но ще е временно.

Направих някакви тестове и наистина почти навсякъде всичко е изчезнало. Има някакви на 30-40 позиция се появяват, но в първите 10 места, по различни ключове, не видях нито един сайт, който е с такава продуктова оптимизация. Един-единствен ми излиза с маратонки адидас, ама те явно нещо блек използват и сигурно скоро ще ги порежат. За бг гледам специално.
 
Да, ето
Амазон са ударени с близо 15%, видях един стат, другите не ги видех, но и ти явно си там някъде.
 

Горе