Дадоха ми червена репотация,мислите ли че съм виновен?

stelt88

Member
Преди около седмица пуснах тема тук в предприемача,че искам някой да ми направи дизаин и да го кодира.Писа ми едно момче което каза че може да го направи,разбрахме се за цената която е на стойност 50лв. и ако ми сложи един player вътре още 20лв. казано на кратко 70лв.Срока беше до 10 този месец.
Значи проблема е че той наистина направи сайт,но нищо общо с това което аз исках,според мен му обясних достатъчно добре какво искам.В крайна сметка ми заби червена репотация,защото все още не съм му платил.
Искам да се посъветвам с вас вие какво мислите по въпроса и трябва ли да му платя оговорената сума макар,че няма да получа това което искам.

Тава исках аз : http://prikachi.com/images/397/4772397q.jpg
Това ми направи той: http://prikachi.com/images/406/4772406e.jpg

линка към темата която пуснах: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=32766
 
Последно редактирано:
От: Дадоха ми червена репотация,мислите ли че съм виновен?

При положение, че той не си е свършил работата както трябва няма защо да му плащаш. Все едно да си поръчаш мерцедес и да ти доставят москвич :). А за червеното да не ти пука, не е фактор поне за мен.
 
От: Дадоха ми червена репотация,мислите ли че съм виновен?

Много на сериозно си я взел тази репОтация. Работата има значение. Репутацията няма.


Това ми звучи, като изнасилване. :mrgreen:
 
Зависи :) Ако си му казал: "Искам това, това и това..." и той ти е направил това http://prikachi.com/images/406/4772406e.jpg няма какво да се оплакваш. Всеки разбира нещата по различен начин и затова условията трябва да са ясно дефинирани още в началото. Ти може да си го представяш така http://prikachi.com/images/397/4772397q.jpg но не значи, че всички мислят като теб.

Ако, обаче си му казал какво искаш и си му показал това http://prikachi.com/images/397/4772397q.jpg след което той съзнателно е поел поръчката и ти е дал онзи отврат... то няма право да ти дава червено. Точно обратното, ти трябва да му блъснеш червеното и да пишеш за него в "Черният списък".
 
От: Дадоха ми червена репотация,мислите ли че съм виновен?

Че това което е направил той(или поне това което ти си показал, че е направил), има ли дизайн изобщо? Блъснал е някакви картинки, линкове и един плеар, свободно летящи на един фон и това е... За това нещо аз няма да ти взема и 10лв. Според мен си в правото си да не му платиш, но може да му дадеш някаква минимална сума, според това което е свършил и това което е трябвало да свърши.
 
От: Дадоха ми червена репотация,мислите ли че съм виновен?

Кой тоз талантливия десигнер бре?
Дано да има 10 дъщери след време да му наследят таланта
ида му раждат талантливи унучита :)

Абе автора - ти сигурен ли че репуткацията е заради това че не си платил ? да не е заради краснописа ти?
 
От: Дадоха ми червена репотация,мислите ли че съм виновен?

Аз съм човекът, който трябваше да направи сайта.
Тъй като потребителя, който поръча сайта виждам тук в темата е писал неговата гледна точка ще напиша и аз моята, но и аз ще представя реална хронология от чата ни в Skype:
0. Да започна с това, че той не ми прати .PSD или нещо а просто снимка на сайт, която е взел не знайно от къде.
Може тук да греша и да не е той този който трябва да предостави снимката, която иска, а аз да я потърся, както и да е потърсих я след като се видя, че той не може да я предостави.
Както и да е, при негова неспособност да предостави снимката, на която толкова държи да бъде за background,
аз потърсих в мрежата и открих сайта на студиото направило сайта чийто background той иска, но там връзка към сайта нямаше.
По името на сайта търсих адрес и открих, но такъв сайт на този адрес нямаше.
1во. Разбираме се, че в крайна сметка няма да има картинка за background или ще е някакъв tile (това става преди да започна сайта):
[02:49:31 EEST] IFo: междудругото на сайта държиш ли много background-а да е картинка
[02:50:00 EEST] Салих Бодев: ne
[02:50:00 EEST] IFo: тоест ако е картинка но нещо по-просто което може да се сложи да се повтаря без да се забелязва повторението сайта ще изглежда по-добре и под различни резолюций
[02:50:23 EEST] Салих Бодев: i 6te zarejda po barzo
[02:50:27 EEST] IFo: да
[03:01:02 EEST] IFo: само малко избора ми на фон може да куца, та после ако нещо не ти харесва си кажи и ще го променим
[03:01:39 EEST] Салих Бодев: ti go codirai posle i az moga da go smenq
[03:01:40 EEST] Салих Бодев: spoko
[03:01:44 EEST] Салих Бодев: :D
[03:01:47 EEST] IFo: :D
[03:01:52 EEST] Салих Бодев: 6te si sloja kartinka po moi vkus
[03:02:38 EEST] Салих Бодев: (y)
[03:02:48 EEST] Салих Бодев: dokato ne kaja 4e ne mi haresva
[03:02:55 EEST] Салих Бодев: posle 6te sloji6 po moi vkus
[03:03:09 EEST] IFo: нямаш проблеми :)
[03:03:13 EEST] Салих Бодев: (y)

Сайта го завърших и няколко дни се опитвам да се свържа с него да му го покажа и съответно ако нещо не му харесва да го променим и ето снощи какво ми казва той относно фона:

[02:47:19 EEST] IFo: здравей
[02:47:24 EEST] IFo: та каква картинка да сложа за background
[02:47:37 EEST] Салих Бодев: tazi koqto ti izpratih
[02:48:44 EEST] IFo: ако можеш да намериш само снимката която е за background на този сайт а не снимка на самия сайт, няма проблеми, ще я сложа
[02:49:37 EEST] Салих Бодев: nali celta mi e saita da e sa6tiq kato kartinkata
[02:49:45 EEST] Салих Бодев: ina4e za kakvo mi e
[02:50:08 EEST] IFo: ти каза, че не е нужно да е съвсем същия а за картинката, няма проблеми намери я и ще я сложим
[02:51:46 EEST] * Салих Бодев изпраща файла "dizain.jpg" до събеседниците.
(тук той изпраща снимка на самия сайт, не тази която иска за background)
[02:52:17 EEST] IFo: самата снимка
[02:52:22 EEST] IFo: която е за background на тоя сайт
[02:52:31 EEST] IFo: ти ми изпращаш в момента снимка на самия сайт
[02:52:37 EEST] IFo: не картинката която е използвана там
[02:52:45 EEST] Салих Бодев: taka iskam da izglejda to4no po sa6tiq na4in
[02:53:03 EEST] IFo: добре де, прати ми картинката която те са използвали за background
[02:53:10 EEST] Салих Бодев: ako ima nqkakvi promeni OK no ako q nqma tazi kartinka zna4i nqma da e sa6toto
[02:53:21 EEST] Салих Бодев: nqmam q
[02:53:26 EEST] Салих Бодев: samo tova imam
[02:53:39 EEST] IFo: ами ако успееш да я намериш, няма никакъв проблем ще я сложим
[02:53:53 EEST] IFo: но няма как ей така от нищото да я измисля и да я сложа
[02:55:00 EEST] Салих Бодев: ako si imam vsi4ko i az 6te si go napravq
[02:55:03 EEST] Салих Бодев: nqma da pla6tam

Също когато се опитам да разбера какво точно иска, изглежда, че освен
да каже, че го иска като на снимката не може да обясни по-точно какво иска.
Да, точно като на снимката, има само едно значение, но след като ясно сме се разбрали,
че ще има промени и няма да е същото, и той не може да обясни точно какво иска, ами какво значи точно като на снимката?

P.S.
Извинявам се за дългия пост, за предполагам многото правописни, граматически и пунктуационни грешки.
Не се опитвам да създавам драма или нещо такова из форума, просто гледам човека е постнал неговата гледна точка по въпроса
та реших и аз да постна моята, но с факти или в случая хронология и да обясня по-точно нещата и доводите ми.
Не съм му дал отрицателен рейтинг заради това, че не ми е платил.
Логично е щом не харесва сайта да не ми плати.
Дадох му отрицателен рейтинг защото разбираме се едно и когато всичко е готово, той решава, че е искал друго.
Изкара мен виновен за това.
На всичкото отгоре накрая отрича, че се е съгласил да не е тази картинка за background:
[16:01:55 EEST] IFo: Разбрахме се, че няма да има картинка за background
[16:02:00 EEST] Салих Бодев: glas naroden glas bojii ako kajat 4e trqbva da ti platq 6te ti platq
[16:02:07 EEST] IFo: Не е за плащането
[16:02:08 EEST] Салих Бодев: ne ne sme se razbirali tova

Да, сайта няма особено мн дизайн (близо до никакъв), но първоначално от обясненията му се разбра, че той общо взето иска само да му се сложат места за елементи, които той в последствие да си сложи, но за да не слагам празни div-ове и т.н. съм сложил примерно съдържание, линкове, background на div-овете и така нататък.

[00:35:45 EEST] IFo: някаква информация вътре ще се слага ли
[00:36:10 EEST] Салих Бодев: ne moje da ima mqsto za opisanie
[00:36:38 EEST] Салих Бодев: tova pod menuto kadeto e

[02:51:39 EEST] IFo: на снимката кояот ми прати, там където пише място за телевизията долния правоъгълник
[02:51:56 EEST] IFo: и това ли ще е място за player-а
[02:52:30 EEST] Салих Бодев: da
[02:52:44 EEST] IFo: а където пише реклама там също да оставя място нали?
[02:52:48 EEST] Салих Бодев: tam kadeto me pita dali iskam da ima slideshow
[02:52:53 EEST] IFo: да
[02:53:00 EEST] Салих Бодев: da ostavi mqsto za nqkoe baner4e
[02:53:20 EEST] IFo: а Лого където пише там също да оставя място или искаш да ти направя някакво лого
[03:04:51 EEST] Салих Бодев: nqkade ostavi i mqsto za nqkakvo menu 4e saita 6te ima nqkolko ezika

ето неговата скица на това какво иска ifo[dot]universe2[dot]us/dizain1.1.jpg

Та както се вижда, той иска да му оставя място за менюта и т.н. а аз му сложих някакви примерни та да не му пратя сайт с едни празни div-ове.
Това, че след като съм направил каквото той е искал и той е видял идеята си завършена и не я е харесал, аз не съм виновен.

Това е от мен.
Моля споделете мнения. :)
 
Последно редактирано:
От: Дадоха ми червена репотация,мислите ли че съм виновен?

Чи как си му сипал кармаза като си 4 мнения?
 
От: Дадоха ми червена репотация,мислите ли че съм виновен?

Да бе, каква репОтация си му дал, след като ти не можеш да даваш? :shock:
 
От: Дадоха ми червена репотация,мислите ли че съм виновен?

Не знам, не ми е правило проблем за това.
 
От: Дадоха ми червена репотация,мислите ли че съм виновен?

Абе пичове, това е някъв таен план за вдигане на трафика на форума :D
 
stelt88 говори за негативен iTrader, не репутация -> http://www.predpriemach.com/itrader.php?u=9645
Що се отнася до темата, според мен Acidcore се е хванал на работа, която не е успял да свърши. В оригиналната тема ясно и точно пише

Имам една картинка която ми харесва много и ми хрумна идеята да се направи дизаин за уеб сайт от нея,за това реших да потърся някои който може да го реализира и ако е по силите му да го кодира.
 
От: Дадоха ми червена репотация,мислите ли че съм виновен?

Не знам за репОтацията, ама това е страшен кривак. Шрифтовете са гадни също. С една дума - нищо не става от тоя "дизайн".
 
От: Дадоха ми червена репотация,мислите ли че съм виновен?

При положение, че и двамата не сте доволни, трябва да направите компромис и да се задоволите с нещо малко. Примено Стелт88 да плати част от договореното за работата на човека. От постнатия чат, според мен и Acidcore е в прав донякаде. Разберете се сами, големи хора сте :)
 
От: Re: Дадоха ми червена репотация,мислите ли че съм виновен?

stelt88 говори за негативен iTrader, не репутация -> http://www.predpriemach.com/itrader.php?u=9645
Що се отнася до темата, според мен Acidcore се е хванал на работа, която не е успял да свърши. В оригиналната тема ясно и точно пише

Аз пък изчетох цялата конференция и тъй-като съм имал и продължавам да имам клиенти които не знаят реално какво точно искат, но го искат подкрепям другия колега. Защо? Защото мисля че в конференцията ясно е обяснено, че въпросния бекграунд, е собственост на друг сайт, и въпросния бекграунд не е предоставен на кодера, като и самият поръчител се съгласява в началото на самия разговор, че може да се използва и друг. Следователно след като е така наистина от къде кодера да нарисува сам произведение на Леонардо?
 
От: Дадоха ми червена репотация,мислите ли че съм виновен?

Аз съм съгласен на компромис, но той се сърди и общо взето не може да се говори с него. Друго освен чети по темата не ми пише :D
Както се вика ако иска сайта и безплатно мога да му го пратя в крайна сметка може да му свърши работа и без тва player-а е писан за него специално, че да може да си добавя линкове към телевизии. :)
 
Re: От: Re: Дадоха ми червена репотация,мислите ли че съм виновен?

Аз пък изчетох цялата конференция и тъй-като съм имал и продължавам да имам клиенти които не знаят реално какво точно искат, но го искат подкрепям другия колега. Защо? Защото мисля че в конференцията ясно е обяснено, че въпросния бекграунд, е собственост на друг сайт, и въпросния бекграунд не е предоставен на кодера, като и самият поръчител се съгласява в началото на самия разговор, че може да се използва и друг. Следователно след като е така наистина от къде кодера да нарисува сам произведение на Леонардо?

Гледай сега, заглавието на темата е "Изработка на дизаин и кодирането му.", след като acidcore не е дизайнер и не може да го докара до подобие на предоставената картинка, защо изобщо се е захващал да кандидатства за работата?

Изработването на дизайн не е да плеснеш един бекграунд с 5 линка и 1 видео плейър.

Разговора им не ме интересува, как и за какво са се разбирали си е техен проблем. Обявата е написана ясно и точно. След като не отговаряш на изискванията не кандидатстваш, за да не се налага след това да обясняваш, че не можеш да го направиш.
 
От: Дадоха ми червена репотация,мислите ли че съм виновен?

по подредба Acidcore го е докарал
само един бекграунд намерете

един черен фон със 5 векторни изображения ?
само ги намерете, подредете и готово, дори ще стане по-добре
 
От: Дадоха ми червена репотация,мислите ли че съм виновен?

Напълно съм съгласен с ktomov:

Обявата е написана ясно и точно. След като не отговаряш на изискванията не кандидатстваш, за да не се налага след това да обясняваш, че не можеш да го направиш.

Има много хора, които не си разбират от работата, не могат да изпълнят дадено задание, които се правят на "всичколози". Въпросният човек, който се е заел с работата и не я е извършил както трябва, и е направил това недомислие да помисли над това - да бъде коректен в бъдеще време!
 
От: Re: От: Re: Дадоха ми червена репотация,мислите ли че съм виновен?

Гледай сега, заглавието на темата е "Изработка на дизаин и кодирането му.", след като acidcore не е дизайнер и не може да го докара до подобие на предоставената картинка, защо изобщо се е захващал да кандидатства за работата?

Изработването на дизайн не е да плеснеш един бекграунд с 5 линка и 1 видео плейър.

Разговора им не ме интересува, как и за какво са се разбирали си е техен проблем. Обявата е написана ясно и точно. След като не отговаряш на изискванията не кандидатстваш, за да не се налага след това да обясняваш, че не можеш да го направиш.

Абе и ти си прав, но по същата логика пък защо се дава работата на @Acidcore, след като @stelt88 се съгласява че няма да е точно същото. :) Винаги има две страни на монетата, мен ако питате нека си се разберат двамата, малко от единия малко от другия и да се оправят нещата, все пак нали за това сме хора!
 

Горе