Да споделим бизнес идеи, които няма да ползваме

finty

New Member
Понеже тук се предполага че сме се събрали работещи мозъци :D може да споделяме идеи, за които самите ние нямаме ресурс или интерес, но евентуално биха донесли добра печалба.


Ето аз споделям, че в България няма риселър на домейни втора ръка, а оттук нататък може да има доста пари в тази работа. Наясно съм, че има някои ограничения, но според мен може да е работещ бизнес модел. Трябва да се направи само електронен магазин, проверка на самоличността на собственика. Аз съм юрист и бих помогнала със съвет както по тази, така и по други идеи които се родят тук.

Важното е да има приходи :D
 
ZzZaPyr каза:
IMBD , MySpace На български.

Скоро не съм се занимавал с това навремето имах идея да копирам IMDB за БГ, нооо за съжаление се иска и участието на хората, а нещо поне според мои наблюдения българите рядко пишеме като процентно съдържание спрямо чуждоезичните потребители. А само да се блъска контент който само се чете не ми се вижда смислено.
 
Сайта за поръчка на такси он-лайн за големите градове със всички таксиметрови компании. Може да се направи с разни екстри, като например мнения на клиенти, статус кои коли са свободни и да можеш да си избереш компания и марка автомобил. Да се поръчва не веднага ами примерно поръчваш за след час транспорта и други и други . Това е въпрос на време да се направи от някой - аз нямам техническите умения за това. Наскоро забелязах даже една таксиметрова фирма си е направила сайт и си рекламира услугата да си поръчаш такси он-лайн. Това ще е доста добре с навлизането на мобилния интернет да има такава услуга.
 
Сайт за хобита

Идеята ми дойде от сайта www.prodavalnik.com, който и аз дълго време ползвах. Той е ориентиран предимно към млади майки, но идеята е - да се създадат секции по видове хобита и да има информация с цел размяна или продажба между потребителите. Мисля, че може да се използва същата платформа, тя не е скъпа.

Готова съм да се включа в каузата, ако има желаещи и разбиращи админи. Аз се включвам с идеята, с домейна www.hobito.com и с желание да върша пипкавата работа по търсене на информация за секциите.

Ха да видим сега дали има сериозни :lol:
 
zaaron каза:
ZzZaPyr каза:
IMBD , MySpace На български.

Скоро не съм се занимавал с това навремето имах идея да копирам IMDB за БГ, нооо за съжаление се иска и участието на хората, а нещо поне според мои наблюдения българите рядко пишеме като процентно съдържание спрямо чуждоезичните потребители. А само да се блъска контент който само се чете не ми се вижда смислено.

И на мен ми се въртеше подобна идея в главата за imdb, просто да включва трейлъри, статии за филмите и т.н., не точно копие на imdb, но с подобна тематика.
Но вече има такъв сайт в бг - filmite(dot)com и като гледам за всеки филм как се оставят по над 20 съобщения (относно трейлърите) в стил "защо не мога да гледам целия филм", "къде трябва да цъкна за да изгледам филма", "откъде се тегли филма", "защо няма субтитри" .... е, доста бързо се разубедих.
Масовият бг интернет потребител си е гадна пиявица - влиза за да поосмуче някой фтп сървър или да изтегли някой торент, като междувременно се случва да прочете някоя новина или примерно да играе онлайн игра (през уеб браузъра).
Също така оставам с впечатлението, че 90% от българите посещаващи Интернет са на възраст до 18 години, което не е много добре: 1во - нямат парички; 2ро смятат, че Интернет е място за филми игри и музика... а да, както и за чат и сайтове за запознанства.

Съжалявам за офтопика, но не се сдържах.

Иначе ако има хора, които подкрепят идеята за бг вариант на imdb, да пишат, имам излишни средства този месец и може да направиме нещо... но все още си е клатеща работата
 
angelovarna каза:
Иначе ако има хора, които подкрепят идеята за бг вариант на imdb, да пишат, имам излишни средства този месец и може да направиме нещо... но все още си е клатеща работата

Подобен сайт го дигам за 5 мин точно (имам готов engine), с дизайна 2-3 дена още, но както казах няма такава таргет група потребители, иначе да аз имах същата идея преди 4 години :) и мен точно това поведение на потребителите ме спря.

И аз sorry за офтопика. :(
 
Това че са по 18 годишни и нямат пари засега означава че пазарът има огромен потенциал за развитие след време :)

Мен преди 7 години някои ми беше казал че ще ползвам легален уиндоус щях да му се изсмея и да му кажа че по скоро ще ползвам линукс отколкото да си платя за бозата. Обстоятелсвата се стекоха така че сега ползвам и двете... Уиндоуса ми е заради някои софтури които нямат линукс алтернатива засега и е легален за да си се ъпеитва като хората.

Друг е въпроса че не бих дал $450 за офис пакет - нещо което ползвам рядко а и има толкова добри безплатни алтернативи като опън офис

Така че преценяваите какво би вървяло и деистваите :)

По темата в един друг форум го бях споменал сайт за ревюта на продукти като epinions.com

P.S - Имам няколко приятелчета които си имат и легални компютърни игри за да могат да ги играят в интернет...
 
coolice каза:
По темата в един друг форум го бях споменал сайт за ревюта на продукти като epinions.com

Тоя се прави :)

Един приятел си е взел и домейн и всичко и баца по него сега. Още преди 3 години се хванахме да го дигаме ама ни завъртя шайбата и така си останахме :(
 
За сайта с филми очаквайте включване. Мой познат работи по въпроса. Мисля, че ще успее. Най-малкото ще направя всичко възможно да му помогна да успее.
 
Кои са тези многото сайтове?
Винаги преди да започна даден проект, си разглеждам евентуалната конкуренция, да преценя - имам ли шанс или се захващам с нещо, което няма да има особен успех.
 
Зад повечето интересни страници се крият малки бюджети. Горе-долу се стартира с около 10 бона, след което бюджет няма и сме що годе в начално състояние.
Нека не забравяме, че България още до никъде не се е развила от към Интернет и те първа, ще има катаклизми. 8)
 
Идея 1: open source проект като wordpess, отделно безплатен хостинг за проекта ( като блоггър.ком )
Идея 2: open source bulletin board написан от българи :p в някой форум някой питаше за български форум
EDIT: и да бъде натъпкан с AJAX / Flash г*зарийки и написан по последен писък на модата в web development-a. Не съм видял форум със събмитване на отговори с AJAX. Опаковката продава :p
 
man0l каза:
EDIT: и да бъде натъпкан с AJAX / Flash г*зарийки и написан по последен писък на модата в web development-a. Не съм видял форум със събмитване на отговори с AJAX. Опаковката продава :p

Зависи каква ти е таргет групата. Аз разни гъзарски сайтченца с 4385904 ненужни глупости рядко ги използвам. А няма да коменитам че AJAX и flash... не дай си боже да искаш да правиш SEO... AJAX(както и флаша междудругото) е супер технология, ама се ползва идиотско и на места където няма нужда. Също така понякога употребата му може повече да пречи, отколкото да помага. Ние примерно много рядко ползваме AJAX, последно ако не греша, единия колега го ползва при писането на уеб чат за едни наши клиенти.
 
MacTeP каза:

Този сърч го направих отдавна и резултатите ги поразгледах - няма такъв, който да съответства на това, което обсъждаме като идея. Единствено filmite[dot]com е съществуващ реален конкурент.
 
@MacTeP
:) Знам ги тия работи да. Казах някои неща където има смисъл да се използват примерно за събмит на коментар/нов пост, или някакви фейд ефекти. СЕО-то за такъв вид проект ще бъде от съществено значение :)
Между другото никак не ми харесва phpBB - веднъж му едитвах сорса, SMF не знам как е откъм код
WordPress долу горе става. PHPBB използва темплейт енджини ама използват и остарели техники, няма такъв проект написан достатъчно съвременно с някой MVC фреймуърк примерно
 

Горе