Дизайн vs практичност

От: Дизайн vs практичност

Има някои правилни насоки, но не е точно така. За едно съм съгласен - едно е красив дизайн, съвсем друго е продаващ. :)
 
Re: От: Дизайн vs практичност

Има някои правилни насоки, но не е точно така. За едно съм съгласен - едно е красив дизайн, съвсем друго е продаващ. :)

И съвсем трето - функционален. Но истината е винаги някъде по средата, както са казали хората. ;)
 
От: Дизайн vs практичност

А пък, ако вземем под внимание и потенциалната техническа грамотност на целевата аудитория, работата става майко мила... :)
Истината е, че много добре трябва да се обмисли сайтът от гледна точка на UX. Лошото е, че не един от клиентите идват и казват "Искам сайтът ми да изглежда ей така!" и после се оказва, че е мисия (почти) невъзможна.
 
От: Дизайн vs практичност

А пък, ако вземем под внимание и потенциалната техническа грамотност на целевата аудитория, работата става майко мила... :)
Истината е, че много добре трябва да се обмисли сайтът от гледна точка на UX. Лошото е, че не един от клиентите идват и казват "Искам сайтът ми да изглежда ей така!" и после се оказва, че е мисия (почти) невъзможна.

Няма невъзможни неща. Обаче безмислени ... колкото искаш :)
 
От: Дизайн vs практичност

Истина е всичко се описва в едно изречение: "that form ever follows function. This is the law". Това е. Сайтовете се правят с цел и целта им не е да са красиви, а да дадат определена добавена стойност, на бизнеса, или марката. Да продават, или да дадат повече информация. Когато сайта е проектиран с цел, той е функционален и удобен, а това го прави и добър. Ако трябва да изглежда красив, лъскав и стилен (католг за козметика, фризьорски салон, СПА хотел и т.н.) тогава целта му е просто да е красив и да има удобна форма за резервации например... това е
 

Горе