Дизайн

fena01

Active Member
Така вчера се вслушах в думите на 1 потребител който ми каза чети,учисе стани по-добър дизаинер,и аз това направих.Разрових се в от старите ми дизайни (правен някога по урок) и го промених,и вижте какво стана:

Ако може критика по шрифта,цветове,размерти и тн.Само ви се моял без спам,всякаква конструктувна критика приемама но неискам постове от рода на "Тва нества за нищо;почни го отначало и тн."Е можете да ги използвате ако сте изписали 1 страница критика,но целта ми е да разбера къде бъркам.Мерси много предварително.
 
От: Дизайн

Казали са ти "чети", а не "търси си причина да спамиш по форумите".
 
От: Дизайн

Казали са ти "чети", а не "търси си причина да спамиш по форумите".
1 во помолих като човек БЕЗ СПАМ
2 ро човека написа,даже ако искаш ще ти покажа поста "учи, прави, пробвай, събирай мнения, пробвай пак и така." и реших да го послушам.Съвета е от against мерси много за съвета.
http://www.predpriemach.com/member.php?u=4072
 
От: Дизайн

Това трудно може да се нарече дизайн...
Ако бях на твое място бих се опитал в началото да правя страници на HTML само с контейнери и CSS и едва тогава бих посегнал към Paint. При теб обаче явно приоритетите са наобратно...
 
От: Дизайн

Това трудно може да се нарече дизайн...
Ако бях на твое място бих се опитал в началото да правя страници на HTML само с контейнери и CSS и едва тогава бих посегнал към Paint. При теб обаче явно приоритетите са наобратно...
Да попринцип е така,но сега гледам повече да наблегна на Дизайн а като почна училище кодиране(хтмл и цсс ги владея до някъде)но като почна училище ще ги учим там по сериозно.А нещо за дизайна ще кажеш ли?и защо трудно може да се нарече дизайн?
 
От: Дизайн

Еми мене ако питаш на това самата му насока е крива и мно трудно ще го оправиш.
Всмисъл трябва коренно да си смениш представата за тва как трябва да изглежда готин дизайн, а това става най-трудно и за целта трябва мноооого гледане на яки дизайни и крадене в началото.

Почвай ги е тия наред - http://themeforest.net/category/wordpress?sort_by=sales_count&type=files&page=1&categories=wordpress
Много е важно да забравиш всичките мизерии дето си гледал по форуми, безплатни темплейти и тн, и да си го набиеш това за летвата, дето да гониш.
Обръщай внимание на цветове, бекграунди, шрифтове, гъзариики дето ползват - слайдъри, галерии, ала бала.... И цялостна визия и изпипаност.

Почни да ги копираш тия темплейти във фотошопа, едно към едно. Ако искаш после добавяй и нещо от тебе, ама за начало само кради.
Карай така 5-6 месеца и ще видиш мно голяма промяна в дизайните дето правиш.

И чети http://www.smashingmagazine.com/
 
От: Дизайн

1 во помолих като човек БЕЗ СПАМ
2 ро човека написа,даже ако искаш ще ти покажа поста "учи, прави, пробвай, събирай мнения, пробвай пак и така." и реших да го послушам.Съвета е от against мерси много за съвета.
http://www.predpriemach.com/member.php?u=4072
Кой спами? Дизайнът почва с четене.
Айде по-подробни хинтове да ти дам:

Първо, каква е целта на тая картинка?
Какво искаш да постигнеш с нея?


"Да изглежда яко" не е валиден отговор.
Отговори на тоя въпрос, после ще ти задам още. След като изчерпим въпросите, ще ти е ясно какво да промениш, за да стане читав дизайн.
 
От: Дизайн

Запецна нещо? :)
Чакай съвсем да ти помогна и да ти дам примерни отговори:

1) Искам да направя куул геймърски сайт дето да земе акъла на лапетиите.
2) Искам да направя ПСД дизайн и после да пробвам да го продам в Предприемач.ком.
3) Искам да получа някакъв реванш за излагацията си в темата за епилациите и да покажа на тия смърдели че не съм чак такъв тъп келеш и мога да правя и смислени картинки!

В зависимост от отговора ще ти дам подробни съвети как да постигнеш успех (поне в тоя случай).
 
От: Дизайн

Запецна нещо? :)
Чакай съвсем да ти помогна и да ти дам примерни отговори:

1) Искам да направя куул геймърски сайт дето да земе акъла на лапетиите.
2) Искам да направя ПСД дизайн и после да пробвам да го продам в Предприемач.ком.
3) Искам да получа някакъв реванш за излагацията си в темата за епилациите и да покажа на тия смърдели че не съм чак такъв тъп келеш и мога да правя и смислени картинки!

В зависимост от отговора ще ти дам подробни съвети как да постигнеш успех (поне в тоя случай).
Амй несъм писал отговор защото небях тук,а относно самият отговор е че го пуснах тук да ми кажете как съм смеси цветове,шрифтове разположение на картинки,но получих най-адекватен отговор отнов от against за което му благодая.Днес почвам да копирам дизайните,и да е опражнявам.
 

Горе