Дилема за стаж пред един студент

TheEntrepreneur

Active Member
Здравейте!

Днес гледам, че са ме одобрили за държавен стаж в 2 дирекции на първо класиране.

Студент съм, първа година и изучавам Икономика с чуждоезиково обучение в УНСС, като мога да специализирам МИО 3тата година. Като придобихте малка и важна представа за това, което ме вълнува, можете ли да ми помогнете да избера в коя дирекция да си проведа стажа, евентуално, ако бъда одобрен. Дирекциите са следните - "Статистическа и ИТ инфрастуктура, координация и международни дейности" и отдел "Митнически режими и процедури". Надявам се, че ще ми помогнете да направя правилния избор!

П.С. - Клоня към първата дирекция, понеже включва и международни дейности, а човек с моята специалност се занимава в тези отдели на фирмите след като завърши.
 
От: Дилема за стаж пред един студент

то, това първото е ала-бала по метода на Нагласенко и бумащина, по-полезно би било да научиш как се прекарва тир с безакцизни цигари в другия отдел
 
От: Дилема за стаж пред един студент

Хахахха и ти вярваш, че някой ще го научи как се вкарва тир с акцизни стоки без да е обмитен..... и то докато е на стаж.
 
Последно редактирано:
От: Дилема за стаж пред един студент

ти, ако чакаш да те обучат...аз бих се запознал с процедурите и ще намеря дупките, а най-важното - мотай им се в краката, иначе ще те пратят да ксерокопираш...
 
От: Дилема за стаж пред един студент

Като човек завършил финанси и учил статистика не бих ти препоръчал статистиката - доста скучна и суха материя, по добре се насочи към втората дирекция, там поне ще научиш нещо полезно което може да ти свърши работа за в бъдеще.
 
От: Дилема за стаж пред един студент

Вариант - което по-лесно ще ти осигури някаква работа след завършване.
Или е по-лесно за минаване.
В български ВУЗ не мисля че нещо практично може да се научи. Просто влизаш в час с терминологията и се научаваш да говориш 'умно' по темите.

Ученето и кариерата започват после.
 
От: Дилема за стаж пред един студент

В България ученето и кариерата нямат нищо общо.
 
От: Дилема за стаж пред един студент

В България ученето и кариерата нямат нищо общо.
Пожелавам късмет на всички, които искат да направят кариера без да учат.
 
От: Дилема за стаж пред един студент

Пожелавам късмет на всички, които искат да направят кариера без да учат.
Благодаря :)

... Естествено, че митницата.. хващай връзките там, души насам натам, научи, запознай се с правилните хора, и след някоя друга година, си вкарвай хиляди стоки от китай, без да се занимаваш с глупости и направи бизнес(леле бахти схемата, дето измислих за 1 секунда :lol:)

Та по същество.. аз лично бих избрал митницата.. :)
 
От: Дилема за стаж пред един студент

Благодаря :)

... Естествено, че митницата.. хващай връзките там, души насам натам, научи, запознай се с правилните хора, и след някоя друга година, си вкарвай хиляди стоки от китай, без да се занимаваш с глупости и направи бизнес(леле бахти схемата, дето измислих за 1 секунда :lol:)

Та по същество.. аз лично бих избрал митницата.. :)

1. Когато отиде там ще бъде водоноска или кафеджийка
2. Никой от бушоните там няма да е настроен приятелски, по-скоро ще гледа на него като някой, който трябва да се държи настрана. Да души наоколо е най-лошото което може да направи, още на 2-рия ден ще е литнал
3. Правилните хора не стоят в митницата, а извън нея.
4. За да реализира една такава схема, която ти измисли за 1 секунда (колкото е и средната ти продължителност на всяка мисловна дейност) ще му тряват няколко неща:
- някой от правилните хора да го реферира, т.е. да е наш човек
- да оближе толкова задници, че като влезе в обществена тоалетна да си мисли, че влиза в ресторант
- да е готов да плати голяма част от далаверата с китайските стоки, нагоре по веригата
 

Горе