Днешния контрапротест.

devilx

Well-Known Member
Днес бях на контрапротеста на ДПС и БСП и мога да заява че имаше най-малко 45-50 хиляди реални хора без да е преувеличено, като наистина бройката от 60 хиляди да е вярна. И другото което е че са раздави пари не е вярно, всеки отиде с желание без да иска и стотинка.
 
От: Днешния контрапротест.

Снимките не лъжат. Правени са от едно и също място. Снимката на митинга на БСП+ДПС е правена по времето на изказването на Сергей Станишев. А снимката на летния протест обхваща част от протеста (по технически причини).

Сергей трябва да целува краката на Даган и Местан, защото 2/3 от присъстващите бяха техни кадри. Без тях и 1000 души нямаше да има.
 
От: Днешния контрапротест.

Колко плаща за пътя уе?
И нямаше сандвичи и вода?
ахахахахахахахахахахахаха
 
От: Днешния контрапротест.

Това да си мерим *** не го намирам за много смислено действие. Единствената цел на тези събития е да се убедят овчедушните, че ще спечели еди-коя-си партия и за да се почувстват и те победители (а не защото харесват тази партия), трябва и те да гласуват така. Като цяло тези неестествени демонстрации (и на двете групи митингуващи) с транспорт за държавна сметка са нещо крайно непочтенно.
 
От: Днешния контрапротест.

Не се ли замисляте че снимката, която се тиражира е само една, и най-вероятно е снимана преди да почне митинга и да се понасъберат хората.
Чрез медиите много лесно се манипулира всичко.
И само да вметна че съм против комунистите - БСП и ГЕРБ /и двете партии са комунисти от най-долните/
 
От: Днешния контрапротест.

Когато рейсовете идваха и хората се събираха детелината беше блокирана и по нея не се движеха коли. Когато митинга започна и полицията видя, че са малко пусна движението по детелината за да могат колите да се движат (на снимката се виждат движещите се коли). Снимката е правена около 20 минути след началото на митинга.

Ако държиш мога да постна и още снимки, но от това хората няма да станат повече. От другата страна визуално митинга изглеждаше по-добре, но пак си личеше, че е далече от мечтаните 60-70 хиляди.
 
От: Днешния контрапротест.

Какви 60 хиляди бе болни хора ... колко снимки има из нета да не хващам да ви зарина... протеста на БСП и ДПС е малък , платен и основно състоящ се от цигани.
 
От: Днешния контрапротест.

динтроникса, редрума, тест, униуеба, мантата и алана
Това ли подкрепяте бе, антибългари?
Вие нормални ли сте, че даже част от групичката се пишат патриоти...
Безмълвен съм...
Днес София беше омерзена по най-бруталния начин...
Опикаха парка, градинките и околните сгради, браво контри!
След контрапротеста по земята и до кофите имаше изхвърлени БЪЛГАРСКИ знамена!!!!!
Химна го пееше няква кукумявка с английски акцент!?!?!
БЕ ВИЕ НОРМАЛНИ ЛИ СТЕ???
http://vevesti.com/общество/новини/...]&action_type_map=["og.likes"]&action_ref_map
 
От: Днешния контрапротест.

Събота, 16.11.2013 г.
ЦСКА - Левски - 0:0
БСП - Герб - 0:0

две постни "дербита" пред оредяваща публика.

:lol::lol::mad:
 
От: Днешния контрапротест.

Ти си малоумен бе, кой е подкрепял "ТОВА"? Баси спрелите сини покемони. Не подкрепям никой, и едни и другите сте маскари. Едните ми правят влакчета и патешки танци пред парламента, другите карат рейсове с хора приличащи на хероинови наркомани.

1450848_10200794425654809_498765316_n.jpg
 
От: Днешния контрапротест.

А ти па си много умен! :D
Макар и косвено го подкрепяш, не се прави!
Само се чудиш от къде да захванеш протестите срещу правителството...
Дерзай!
 
От: Днешния контрапротест.

На мен отдавна ми стана ясно, че няма значение кой управлява в България. Изобщо не е важно. Казват - да сложим честни хора в политиката. Ха ха ха! Това е невъзможно. Пълен абсурд е! В политиката има една болест, за която употребяваме събирателното име КОРУПЦИЯ. Да ни е по-кратичко и лесничко. Обаче всеки може да си я кръсти тази болежка както иска. Факт е, че тя е страшно заразна и никой няма имунитет срещу нея. Гарантирам Ви, че и най-големият светец да влезе в политиката, веднага ще се зарази. Какво е обещавал, за какво е мечтал, какви идеали е имал...край. Дотук! Виждал съм десетки хора как влизат в политиката и какво става с тях. Пари, власт, имоти, "приятели", .....но това ли е щастието??? Треперят от страх и съвестта им ги разяжда. Издигат стени и слагат решетки на прозорците, но спасение няма - човек не е създаден да живее в лъжа. Затова най-много уважавам хората, които са осъзнали, че политиката е нелечимо заразена и бягат от нея като Дявол от тамян. Тя е като хазарта, ако щете. Като различните зависимости. Хората, попаднали там не са виновни. Такава е системата. Казват - да сменим системата! С какво бе, джанъм? Как? Тази система да не е от днес или да е само на местна почва. Всичко е измислено от векове и е така навсякъде по света. Вероятно има някакво решение. Кардинално, грубо и изцеляващо, но засега се сещам само за смъртта....:)
 
От: Днешния контрапротест.

На мен отдавна ми стана ясно, че няма значение кой управлява в България. Изобщо не е важно. Казват - да сложим честни хора в политиката. Ха ха ха! Това е невъзможно. Пълен абсурд е! В политиката има една болест, за която употребяваме събирателното име КОРУПЦИЯ. Да ни е по-кратичко и лесничко. Обаче всеки може да си я кръсти тази болежка както иска. Факт е, че тя е страшно заразна и никой няма имунитет срещу нея. Гарантирам Ви, че и най-големият светец да влезе в политиката, веднага ще се зарази. Какво е обещавал, за какво е мечтал, какви идеали е имал...край. Дотук! Виждал съм десетки хора как влизат в политиката и какво става с тях. Пари, власт, имоти, "приятели", .....но това ли е щастието??? Треперят от страх и съвестта им ги разяжда. Издигат стени и слагат решетки на прозорците, но спасение няма - човек не е създаден да живее в лъжа. Затова най-много уважавам хората, които са осъзнали, че политиката е нелечимо заразена и бягат от нея като Дявол от тамян. Тя е като хазарта, ако щете. Като различните зависимости. Хората, попаднали там не са виновни. Такава е системата. Казват - да сменим системата! С какво бе, джанъм? Как? Тази система да не е от днес или да е само на местна почва. Всичко е измислено от векове и е така навсякъде по света. Вероятно има някакво решение. Кардинално, грубо и изцеляващо, но засега се сещам само за смъртта....:)

Силен пост!
Колко взе за него или сам го измисли?
Как в европата може, а само тук не може?
Що не се скриете!
Трябва морал и лустрация за да се отървем веднъж за винаги!
Стига с тия стари к**ви, нещо младо и свежо ни се ***
 
От: Днешния контрапротест.

Силен пост!
Колко взе за него или сам го измисли?
Как в европата може, а само тук не може?
Що не се скриете!
Трябва морал и лустрация за да се отървем веднъж за винаги!
Стига с тия стари к**ви, нещо младо и свежо ни се ***

Сам го измислих. С това се занимавам основно - пиша. Затова съм и тук - за да си предложа услугите най-любезно. В момента чакам в режим "стенд бай" да ми изтече проучвателния период. :) И в Европа е така - чета много денонощно и нямам сметка да те лъжа. Дори в Люксембург, която е една от най-богатите страни и спокойна политически, скоро имаше скандал. Да не говорим за Германия, Франция и т.н. Явно не си чел местни сайтове, но редовно си има скандалчета на всякакво ниво. Разликата е, че стандарта е доста по-висок там и хората не ги дразни толкова. При нас беднотията е до шия и се създава впечатлението, че ти бъркат в джоба директно. Обаче не е така - в смисъл, че дори да осъдят 100 политика и да им вземат 100 милиарда....пак ти лично няма да усетиш нищо. Е, ще се създаде чувство за справедливост, но то е измамно и за пред хората, а зад кулисите нещата са доста по-различни. За лустрация вече е късно, прекалено късно, за равен старт също. :(
 
От: Днешния контрапротест.

penman, чудя ти се на акъла. Ако следваме твоята логика, вероятно ще започнем с организирано ритуално самоубийство.
Естествено, че има решение на нашия проблем. Надали ще е идеално, но със сигурност ще е по-добро от това. За момента хората явно трябва да се поизмъчат малко, за да се вразумят и да осъзнаят, че за 20-50лв е крайно малоумно да си продадеш живота. Аз решение виждам в мажоритарния вот. Какъвто си го изберем представителя ни, такъв ще е (читав/калпав, умен/тъпунгер и т.н.). При издънка е много по-лесно и по-евтино да се организират местни избори и да се изгони един, отколкото хиляди хора половин година да протестират пред НС без някой депутат да им обръща сериозно внимание.
А Европа изобщо не е добър пример. Който му е интересно може да потърси информация каква е избирателната активност (т.е. кой изобщо се занимава с демокрация) в европейските държави и ще разбере доколко при тях работи демокрацията. Това, че икономиката е добре не означава, че демокрацията работи.
 
От: Днешния контрапротест.

По целия свят където има демокрация митингите се организират по абсолютно същия начин, както направиха БСП и ГЕРБ. Въпросната партия си плаща масрафа, осигурява транспорт, знаменца, музика и т.н. на симпатизантите. Това че някои хора не са си подавали носа от село и се информират само от "Винету Пикчърс" и Бойко Борисов си е техен проблем. Толкова са им сбъркани представите, че смятат протестите със скрити и анонимни инициатори, които продължават месеци наред, за нормални, а митингите с ясни организатори вече им се виждат странни.
 
От: Днешния контрапротест.

Не знам защо толкова се впечатлявате от организаторите. Дори организаторите да имат лични облаги от това, мен това не ме вълнува чак толкова. Мен ме вълнува по-важен въпрос: "Имам ли аз полза от този протест/митинг?" В случая със студентите отговорът ми е ДА. Смятам, че това правителство е недемократично избрано, а и гафовете ги редят още от първите дни. Ето защо Орешарски трябва да благоволи да си подаде оставката.
Проблемът не е в това дали някой (таен или явен) организира дадено събитие, а начинът по който се организира. В случая с изпълненията на ГЕРБ и БСП просто се организират малко партийни дейци (членове на партията), платени и принудени (най-често принудата е свързана с работата им или нещо, което може и да не получават вече). Дори да са действителни тези "симпатизанти" и дори числото 50-60 хил. да е действително, партия с толкова ниска подкрепа си е за окайване. Все пак от цялата страна само толкова да те подкрепят си е срам за една "голяма" партия.
 
От: Днешния контрапротест.

Аз решение виждам в мажоритарния вот.

Звучи добре и ми се иска да ти кажа, че си прав. Обаче първо помисли добре дали на партиите ще им е изгоден такъв вот? Това ще намали огромната роля на партийните лидери и хората около тях, занимаващи се с редене на партийни листи. Сега за повечето партии всички знаем по 3-4 имена и останалото е послушна масовка. Не забравяй, че правилата за изборите ги определят партиите и в това отношение всички са единодушно против мажоритарен вот. Чисто практически този вот има заложена в себе си жестока несправедливост - губят се огромен брой гласове. Изгарят. Отиват на вятъра. Пример - имаш кандидати Х и У. За Х гласуват 15 000 души, а за У - 15 001. У влиза в парламента с един глас, а гласувалите за Х остават без представител и се чувстват излъгани. При пропорционална система всички ще имат свои представители. Но пак ти казвам - няма значение кой влиза в политиката и как влиза. Пак ще се корумпира и дори при мажоритарен вот ще е още по- лесно да бъде купен, защото няма да го спонсорира партия, а определена фирма или кръг фирми, които после ще искат да си "осребрят услугата". Дълга е темата и не е за "по телефона". :lol:
 

Горе