До всички Екоталибани - СОЛАРНИЯТ МОДЕЛ НА ГЕРМАНИЯ СЕ ПРОВАЛИ!

redrum

Well-Known Member
Германският експеримент с неефективната соларна технология се провали, пише "скептичният природозащитник" Бьорн Ломборг

Един от най-големите световни експерименти в областта на зелената енергия е към своя горчив край. Той обаче съдържа важни уроци за политиците, пише Бьорн Ломборг в Project Syndicate.

цялата статия тук - Слънчевата мечта на Германия залезе
 
От: До всички Екоталибани - СОЛАРНИЯТ МОДЕЛ НА ГЕРМАНИЯ СЕ ПРОВАЛИ!

Споко. Следващия път ще кажем на гугъл да инвестира в ядрената енергия вместо да плащат по некви 200млн. за вятър
 
От: До всички Екоталибани - СОЛАРНИЯТ МОДЕЛ НА ГЕРМАНИЯ СЕ ПРОВАЛИ!

това да не е някъв стар модел на сео като и самата статия ?
винаги съм смятал че е полезно в офтопика да се влиза ама направо ме изврати с тая стара новина от четвъртък, 23 февруари 2012 18:16


а да като се загледах и в коментарите ми стана ясно :)
 
От: До всички Екоталибани - СОЛАРНИЯТ МОДЕЛ НА ГЕРМАНИЯ СЕ ПРОВАЛИ!

Те фашистите попринцип каквото и да започнат накрая се провалят ( първа световна смешка, втора световна смешка ) - аз затуй не ги вземам много насериозно, а пък някой като каже : вижте ги германците, или пък вижте ги англичаните / американците - те са по-големи мизерници uk/ usa от нас, ама ние сме били в третия свят- нечистоплътни мизерници.

Гледайте си държавата, не слушайте и не се поддавайте на манипулациите на америка / англия / европата - от там добро няма да дойде, не виждам някой реално да се опитва да ни помага по някакъв начин, само ни използват и ни натрапват огризки от салам ( в била се продава германски салам ама само огризки - гъза на салама - пакетиран в Германия ) и другите им ГМО боклуци.
 
От: До всички Екоталибани - СОЛАРНИЯТ МОДЕЛ НА ГЕРМАНИЯ СЕ ПРОВАЛИ!

Moliner
happy teeth whitening cost offers
:lol:
Много сериозен сайт!

Не им знам икономическите резултати на германците от фотоволтаиците, но слънцегреенето в България няма нищо общо с това в Германия.

Иначе - всеки е свободен да си носи вода за воденицата от което дере пожелае. Дерета много.
 
От: До всички Екоталибани - СОЛАРНИЯТ МОДЕЛ НА ГЕРМАНИЯ СЕ ПРОВАЛИ!

Това че някакъв сайт е оспамен, какво променя същността на статията? Бих ти дал материали на английски по темата, ама знам че тоя език не го владееш.
 
От: До всички Екоталибани - СОЛАРНИЯТ МОДЕЛ НА ГЕРМАНИЯ СЕ ПРОВАЛИ!

Наскоро един руснак ни обясняваше, че въобще нямаме нужда от АЕЦ.
Той ни съветваше да се газифицираме.
Защо ли?...


Когато се прави нещо е обичайна практика да се смята и да се гледат числата. Ако излизат числата - добре. Ако не излизат - пак добре. Ако са на кантар - вече се влиза в сферата на допустим риск.

За инжинерни проекти не виждам как хора без такова образование и мислене могат да имат тежест с разсъжденията си.
Все едно аз да давам мнение за работата на лекар неврохирург.
 
От: До всички Екоталибани - СОЛАРНИЯТ МОДЕЛ НА ГЕРМАНИЯ СЕ ПРОВАЛИ!

Наскоро един руснак ни обясняваше, че въобще нямаме нужда от АЕЦ.
Той ни съветваше да се газифицираме.
Защо ли?...
Тоя руснак го доведе бойко и беше доста пиян като говореше пред комисията на ГЕРБ. Румен Овчаров му вика кажи за парите колко струва , 4 милиарда ли е - той мълчи.
http://www.gospodari.com/video/gafove/yadren-skandal


Къде ми сравняваш професионалист като Румен Овчаров с тоя пияница.
 
От: До всички Екоталибани - СОЛАРНИЯТ МОДЕЛ НА ГЕРМАНИЯ СЕ ПРОВАЛИ!

Германският експеримент с неефективната соларна технология се провали, пише "скептичният природозащитник" Бьорн Ломборг

Един от най-големите световни експерименти в областта на зелената енергия е към своя горчив край. Той обаче съдържа важни уроци за политиците, пише Бьорн Ломборг в Project Syndicate.

цялата статия тук -

Не знам за екоталибаните, но на този сладур Бьорн познанията му са колкото на някой талибан от пещерите Бора-Бора
:rolleyes:

Да видим какви ги говори тоя младеж :
Слънчевата енергия е най-малко четири пъти по-скъпоструваща от енергията, произведена от изкопаеми горива. Друг нейн недостатък е, че не може да се разчита на нея през нощта, когато потреблението на енергия е голямо.
Тук Бьорнчо прави откритие, достойно за нобелова награда - а именно, че потреблемнието на енергия било голямо през нощтта :shock::-o:D:lol:
Вероятно в Германия заводите са минали на работа изключително нощна смяна :lol:

и по-нататък :
Според Германската асоциация на физиците "слънчевата енергия не може да премахне нуждата от нови електроцентрали". Простичко казано, през студените зимни дни 1,1-те милиона слънчеви панели в Германия не могат да произведат никакво електричество
Простичко казано , Бьорнчо изглежда е или много прост , или се прави на разсеян, та да не знае, че фотоволтаиците правят ток не от топлината, а от светлината .

да продължим:
Когато това се случи, страната е принудена да внася значителни количества електроенергия, произведена от ядрените централи във Франция и Чехия.
ти да видиш ..., като погледнем датата на това писание - оказва се, че е писана на 16.02.2012.
Обаче Бьорнчо, очевидно освен всичко друго няма грам идея за фактите, или пак се прави на разсеян, защото фактите показват, че точно в тия зимни месеци не Германия (въпреки спрените АЕЦ) внася ток от Франция, а напротив - страната с най-много атомни централи в Европа - Франция, внася ток от Германия:

Germany powers France in cold despite nuclear u-turn
PARIS, Feb 14 (Reuters) - Germany came to the rescue of France during last week's cold snap by massively exporting electricity to its neighbour, silencing critics who slammed Berlin last year for abruptly shutting down 8 nuclear reactors after the Fukushima disaster.

Вече почвам да се чудя какъв специалист е тоя Бьорн Ломборг ???:rolleyes:
бил ""скептичен природозащитник" - да взема и аз да завърша в някой университет тая специалност, сигурно е нова и много модерна - "скептична природозащита" :lol:
Почвам да се чудя и какво работия тоя юнак - а, накрая си пише - бил "директор на Центъра за консенсус" :lol::lol::D:lol:
Евала на такива директори :D:lol:
 
От: До всички Екоталибани - СОЛАРНИЯТ МОДЕЛ НА ГЕРМАНИЯ СЕ ПРОВАЛИ!

Чета и се чудя... статията ли е зле или превода е калпав... или е някаква платена работа, не знам.

Има си решение за всички проблеми, които тия хорица са описали като "нерешими". Не бойте се от спекулации чужди! :)
 
От: До всички Екоталибани - СОЛАРНИЯТ МОДЕЛ НА ГЕРМАНИЯ СЕ ПРОВАЛИ!

Чета и се чудя... статията ли е зле или превода е калпав... или е някаква платена работа, не знам.

Плънка за сайт. Аз така го възприемам.
В думите на въпросния "скептичен природозащитник" може да има някаква истина, но така поднесени, си губят всякаква ценност.
Сайт, който не е чистен от цяла година, не може да претендира за нищо. След като стопанина му е мърляв, логично е и поднесеното в сайта да е в тази категория.
Независимо, че може да има ценна информация.
 
За 2 статия ама то е ясно че субсидиите ще се режат периода на соларната енергия е само около 10-15 годишен за да се задживи тази индустрия и да се получи икономия на мащаба... и то си се случва

след 2020 почти няма да има субсидии обаче технологията ще е толкова евтина че ще може всяко средно домакинство в ЕС живеещо в къща да си я сложи и да пести 80%-90%-110% консумацията на ток от мрежата от сметката си за ток независимо дали някъде строи ли се аец или не в някоя от по южните и по изтони части на съюза...

Икономически изгодно е за всички по веригата на продукта соларни панели в дългосрочен план... )

лошото е че европейските фирми загубиха този от китайците ама икономика ама за крайния потребител е добре... кофти е само за старите монополисти собственици на централи и енергопреносна мрежа
 
От: Re: До всички Екоталибани - СОЛАРНИЯТ МОДЕЛ НА ГЕРМАНИЯ СЕ ПРОВАЛИ!

след 2020 почти няма да има субсидии обаче технологията ще е толкова евтина че ще може всяко средено домакинство в ЕС живеещо в къща да си я сложи и да пести 80%-90%-110% консумацията на ток от мрежата от сметката си за ток независимо дали някъде строи ли се аец или не...

Това изобщо не е сигурно. Пазарната ефективност на соларния ток се определя от цената на панелите, а каква ще е тя след време не се знае. Най-евтините панели са китайски, но забраниха вноса им в ЕС, защото подбивали цените на европейските, които са много по-скъпи. Има борба на енергийни лобита и не се знае докъде ще стигне. Няма как един соларен панел, произведен в Германия или България да струва толкова, колкото такъв от Китай. Развитието на соларната енергия не се ръководи от пазарни принципи и съответно няма как да се предвиди какво ще стане.
 
На мен последната информация ми е от края на миналата година и ги имало 60-70 цента в ротердам от склад

а има и по ниски вече в германия и са листвани и китайци ....

http://www.solarserver.de/service-tools/photovoltaik-preisindex.html

цените на технологията падат докато тези на аеца за да се направи така че да отговаря на съремените изисквания сигурност цената му нон стоп върви нагоре...
 
От: До всички Екоталибани - СОЛАРНИЯТ МОДЕЛ НА ГЕРМАНИЯ СЕ ПРОВАЛИ!

Тези цени сигурно се докарват с помощта на огромни мита върху китайските панели. Няма как Германия да произведе нещо такова по-евтино от Китай. В Германия заплатите са 10х спрямо китайските, а производителността в най-добрия случай е същата. Няма как да излезе сметката чудо да стане.
 
От: До всички Екоталибани - СОЛАРНИЯТ МОДЕЛ НА ГЕРМАНИЯ СЕ ПРОВАЛИ!

http://www.nytimes.com/2012/09/07/b...chinese-solar-panels.html?pagewanted=all&_r=0
"The European Commission, which is leading the investigation announced Thursday, said the Union accounted for 80 percent of Chinese solar equipment sales worldwide."
Там пише, че Европа е внасяла 80% от соларните панели за износ на Китай. Прави си сметката кое е по-изгодно.

Solar panel spat threatens trade war between China and Europe
"Leading European solar panel manufacturers complained in July that China was demolishing competition by exporting the panels at a loss."
Даже на загуба уж се мъчели да ги продават, ама аз не вярвам. Просто по-ефективно производство от китайското няма в света.
 
От: До всички Екоталибани - СОЛАРНИЯТ МОДЕЛ НА ГЕРМАНИЯ СЕ ПРОВАЛИ!

Само скептичните природозащитници могат да бъдат природозащитници. Тези, които не са скептични са си най-обикновени (еко)фашисти и/или религиозни фанатици.

Да си скептичен (в контекста по-горе), означава да можеш да мислиш критично и да прилагаш научния метод.

Интересни неща за екофашизма можете да прочетете в книгата на Йордан Янков "Глобалната лъжа". Може да се изтегли от е-книги.нет след безплатна регистрация. Може и да си платите, ако желаете.

Защо е опасна политизираната наука ("Доброжелатели" са докладвали сайта като съдържащ вируси.) Статията може да се прочете и тук.

За "енергоспестяващите" компактни луминисцентни лампи излязоха твърдения, че изпускат опасни вещества (не само живачни пари!).

Икономичните крушки пускат отрови

Енергоспестяващите крушки излъчват канцерогенен фенол, докато светят.

Разследване на обществената телевизия А Ер Де изправи на нокти потребителите в Германия - доказа, че енергоспестяващите крушки излъчват канцерогенен фенол, докато светят, пише Труд.

Честито на поробените от европейската империя на злото.
 
Последно редактирано:
От: До всички Екоталибани - СОЛАРНИЯТ МОДЕЛ НА ГЕРМАНИЯ СЕ ПРОВАЛИ!

За крушките и аз разбрах наскоро, че били доста отровни. За щастие в DX.com вече има прилични LED на приемливи цени и постепенно минавам на такива. Тъй наречените компактни луминисцентни лампи, които имам ще ги ползвам само в коридори, тераси и на открито.
 

Горе