Държавата ще плаща 10 пъти повече пари за софт от 2008

Опитвам се да не се изненадвам и да не опитвам да разгадавам как и защо някои правят бизнес без да разбират от това което вършат. Помня как се разплака една "програмистка" която трябваше да си оправя програмата след като я продадоха защото програмата освен да се инсталира на комп. друго не можеше :) Та като видях въпросната дама как работи .... абе програмист който не пипа клавиатурата какво може да направи според вас? Като цяло нямам нишо против да се ползват на M$ продуктите, ама защо на всеки 2 години дават милиони за по-новаи версии? Едва ли имат такива нужди, че да не може да се свърши това което трябва дори и с по-стара операционна система. Ето това не ми е ясно, ама и защо ли трябва да разбирам.

Помня и как преди около 10-ина дни депитатите решиха да си увеличат заплатите защото нещо не им стигали и си гласуваха 350 лева увеличение, ей така, за един ден седнаха и го гласуваха. А учителите им се молиха 2 месеца ...
 
inviSible каза:
Viko каза:
Зависи си от дистрибуцията. Преди около 5 месеца слагах Линукс за първи път - Ubuntu никакви проблеми нямах. Свикнах му за 2 седмици.
Да но аз не мога да разбера на толлкова много места съм ходил дет се искат минимални познания за ПЦ и се гледам някви баби (не че имам нещо против тях) да седат, е кажи ми ти как ще ги научат да работят на линукс като първо никой няма да плати по 1000лв на професионалист да седи в офис като може да дават по 300лв на някой по стар който едвам едвам пише на пц-то
Техна си работа ... въпреки че тия бабки и на windows не може да ги научиш :lol:
 

Горе