Екзотично разширение или шантав .сом?

contra

Well-Known Member
Кое бихте избрали:
  • домейн с ключовите думички, които гоните, но с разширение .MOBI или .WS
  • Изсмукано от пръстите на краката име, но завършващо на .СОМ

.. При условие, че основният метод за промоушън няма да е СЕО, но все пак би било добре и оттам да идват разни хорица.
 
От: Екзотично разширение или шантав .сом?

Аз предпочитам Екзотично решение .MOBI или .WS пред шантав .com
 
От: Екзотично разширение или шантав .сом?

Ако кома хептен нема нищо общо ще предпочета по неизвестните разширения
 
От: Екзотично разширение или шантав .сом?

Ако изсмуканото име е кратко, лесно се помни и все пак има нещо общо, бих предпочел .ком
Иначе бих предпочел някакво по измислено, но по-скоро .co, .biz или .info
 
От: Екзотично разширение или шантав .сом?

Сега ме карате да се тормозя да мисля нещо запомнящо се за .ком :)
Отиде вечерта :(
 
От: Екзотично разширение или шантав .сом?

Срещала съм . ком домейни с една и съща повтаряща се дума два или три пъти ...
Дълго , но е запомнящо се :mrgreen:

На пример wetwet или wetwetwet
 
Последно редактирано:
От: Екзотично разширение или шантав .сом?

И аз съм за COM, тия .mobi, .ws са ако чакаш посещения само от гошо.
 
От: Екзотично разширение или шантав .сом?

И аз съм за ком!
Кажи за какво ти трябва и ще ти намеря хубав свободен домейн.
Ключовите думи не е задължително да присъстват в името на домейна.
 
От: Екзотично разширение или шантав .сом?

И аз съм за ком!
Кажи за какво ти трябва и ще ти намеря хубав свободен домейн.
Ключовите думи не е задължително да присъстват в името на домейна.
Според мен си е баш задължително
 
От: Екзотично разширение или шантав .сом?

Според мен си е баш задължително
Отвори Google.bg и напиши "поща", след това ми кажи къде в "abv.bg" видя да пише "Поща" ? В името на домейна или в тайтъла?
 
От: Екзотично разширение или шантав .сом?

Правиш си сметката между брандинг и сео. Много от сайтовете, които разчитат не само на гугъл трафик нямат ключови думи в домейна, а по-скоро нещо което да се помни като име или да има смисъл, ала бала.

Всмисъл от юзърска гледна точка е супер тъпо да отвориш домейн zabavni-klipove.com, обаче примерно mnogozle.com е съвсем друго :)
 
От: Екзотично разширение или шантав .сом?

Отвори Google.bg и напиши "поща", след това ми кажи къде в "abv.bg" видя да пише "Поща" ? В името на домейна или в тайтъла?
Това че абв са на първо място е защото са отдавна и имат голям трафик, но я ми кажи ако целта ти е първа страница по тази дума и нямащ поща в заглавието по лесно ли щеше да ти е ако имаш
 
От: Екзотично разширение или шантав .сом?

оф голям зор - още не съм се спрял окончателно..
Нещо с jobs искам - конкуренцията е ад, ама съм си наумил и такъв сайт да имам..
 
От: Екзотично разширение или шантав .сом?

Това че абв са на първо място е защото са отдавна и имат голям трафик, но я ми кажи ако целта ти е първа страница по тази дума и нямащ поща в заглавието по лесно ли щеше да ти е ако имаш
Какво общо има трафика със СЕРП-а?
Логиката е такава: СЕРП-а носи трафик, но трафика не носи СЕРП. Това че имат голям трафик не е критерий, трафика е резултат. Както и това че са отдавна.
Google не е прост робот, той много добре знае че ако някой купи домейна "поща.ком", няма как друг да го купи отново, но това не пречи да има два сайта за поща. В този смисъл е глупаво Google да дава приоритет на един сайт пред друг само заради едно домейн име. Домейн името може да има някаква роля за СЕРП-а ако се получи объркване в нишата. Примерно има домейн слънце1.ком и слънце2.ком, в единия сайт пише за слънцето, а в другия за пчеличките. Тоя за слънцето ще излиза на първо място. Което пак води до най важното в СЕО-то: съдържанието!
От доста време се занимавам със СЕО, имам сайтове и на първи позиции, просто го приеми че домейн името не е важно.
 
Последно редактирано:
От: Екзотично разширение или шантав .сом?

Току що гледам един друг пример
Google.bg - "хранене"
Първо място: zdravoslovno.com

Хайде сега ми обясни къде в "zdravoslovno" виждаш хранене?
 
От: Екзотично разширение или шантав .сом?

Пфууууу намерих си чудно домейнче ******jobs.com (с 6 букви отпреде само) - странно че беше свободно; сичките производни бяха заети.
даже дабъл и трипъл чекнах докат се уверя че не се бъркам нещо :)
 
От: От: Екзотично разширение или шантав .сом?

Току що гледам един друг пример
Google.bg - "хранене"
Първо място: zdravoslovno.com

Хайде сега ми обясни къде в "zdravoslovno" виждаш хранене?

Всяка баба различно си бае, щом мислиш че не се отразява взимай домейни без ключови думи, аз лично спя по спокойно като в домейна има ключова дума
 
От: Екзотично разширение или шантав .сом?

Не съм казал че не се отразява. Просто домейна е последното нещо което се отразява на СЕРПа, а тука всеки си мисли че домейна е най важното.
Дигал съм сайт на първа позиция без да има ключова дума в името си.

Факт е, че 90% от сайтовете които съм гледал нямат добра оптимизация, въпреки СЕО домейните. Факт е, че сайтове с брандинг домейни се класират по добре от такива със СЕО домейни, заради СЕО-то на сайта.
Винаги съм бил на мнение, че е по добре да брандираш и оптимизираш отколкото само да оптимизираш.

И аз предпочитам домейн с ключова дума, но не заради СЕО-то, а от потребителска гледна точка.
 
От: Екзотично разширение или шантав .сом?

Да прав си но ако даден сайт е имало възможност да му взема домейн с ключова дума а аз съм предпочел бранда и не мога да го изкарам на първо място а все седи на второ след някой с ключова дума в името все ще ме човърка, че това е причината
 

Горе