Електрически скутер

nortrant

Well-Known Member
здравей,
скоро попаднах на този сайт - http://el-motive.com

предлагат електрически скутери

по около 2900 лв са
http://el-motive.com/mlya.html

Двигател: безколекторен
Мощност: 3000 W
Пробег: 60км.*
Батерия: оловно-киселинна 48V 40Ah
Време за зареждане: 5 - 6 часа
Зарядно устройство: автоматично 48 V 8 A
Спирачки: предни и задни дискови спирачки
Фарове: габаритни, къси и дълги светлини
Гуми/ Джанти: алуминиеви джанти 13", 130/ 60 R13
Окачване: предни и задни хидравлични амортисьори
Тегло: 145кг. / 300 кг. технически допустима маса
Други: възможност за смяна да батерията*, лакирани огледала, регулируемо окачване.
Екстри: Алармена система, радио, алуминиев панел багажник и др.
Цветове: червен/ черен; сив/ черен; зелен/ черен
Гаранция: 1 година за скутер + батерия


Цена: 2890лв. с ДДС

=========================

Според вас - заслужава ли си?
тези 3к се равняват на бензин за 15к км. с кола
 
От: Електрически скутер

Зависи ако си фен на моторите ще се отчаяш :D Смисъл наистина са напълно безшумни карал съм такова, пък и реално караш без пари, а в града със скутер си е къде къде по-удобно. Ама на нагорнищата си е леко мъка, макар че зависи колко тежиш и не знам тоя дето карах каква мощност беше. Един скутер 50 кубика дори, харчи около 3, а моя с двама човека - 150 килограта г/д 80 си ги правеше на равно без да се замисли, нищо че по закон е М категория до 45 км/ч :D Всички са така общо взето. В града лятото скутера си е рай, минават между колите в задръстванията, нямаш проблеми с паркиранията, аз спирам на тротоара до синята зона и тея ме гледат ама шанс :D
 
От: Електрически скутер

То не е за мен, и ще се ползва в град.

Аз съм фен на кросовите мотори - карал съм няколко пъти и по-натък мисля да си купя. И признавам само тях и колите.

Чудя се тези акумулатори колко км издържат и примерно 5к км как им се отразяват.. (колко издържат с едно зареждане)


това най-вече, иначе двигателя ако е добър - ще кара доста :mrgreen:

Сега гледам подобни втора употреба за по 800лв.
 
Последно редактирано:
От: Електрически скутер

Не можах да видя или поне не намерих в сайта какво производство са тези скутери. Ако са някакви китайски шитни, според мен ще береш доста ядове. Особено ако не можеш да си ремонтираш сам и донапасваш "моторчето". Наскоро един познат си внесе от Китай ATV. Ако знаеш колко е готино атв-то на външен вид, направо да ти изтекат очите. Проблема, е че китаеца е сложил всичко друго, но не и "правилните" метали и пластмаси. Всеки ден се ремонтира туй чудо на техниката. Постоянно нещо се разбива, разхлабва, счупва и износва. Всеки ден. Той толкова не го кара, колкото го ремонтира.

Не знам за тези... може би и да са читави.
 
От: Електрически скутер

Наще имат такова чудо. Както каза Димитър ако си фен на моторите и скороста това не е за теб. На километража пише 60 км/ч ама повече от 40 - 50 не може да ги изкара, а пък ако има баири направо си е мъртвец. Напълно безшумно е и на няколко пъти съм се разминавал на косъм от заспали и заблещени шофьори. За малък град става, но трябва винаги да е заредено на макс ако искаш да караш с максималната скорост. Максимален пробег около 50 60 км (0,60 - 0.80 лева) - зависи от теглото на водача, терен, ден или нощ.

И тук идва голямата БГ глупсот трябва да му се прави гражданска, да се регне в кат и винетка ако се излиза извън града. Всичко му е като на скутер. В другите дъргави ги водят за електрически колела и могат да се карат даже и от лица, които не притежават книжка, а да не говорим за регистрации и застраховки (все пак наще застрахователи гладни си умират и не им стига лапаницата от всичко друго, та са взели и това под крилото си)
 
От: Електрически скутер

Аз си карам колело, не виждам смисъл от това чудо :) Какво повече от колелото ще ми предложи, а и тия 60км не са много, с колелото си навъртам повече за ден.
 
От: Електрически скутер

Наще имат такова чудо. Както каза Димитър ако си фен на моторите и скороста това не е за теб. На километража пише 60 км/ч ама повече от 40 - 50 не може да ги изкара, а пък ако има баири направо си е мъртвец. Напълно безшумно е и на няколко пъти съм се разминавал на косъм от заспали и заблещени шофьори. За малък град става, но трябва винаги да е заредено на макс ако искаш да караш с максималната скорост. Максимален пробег около 50 60 км (0,60 - 0.80 лева) - зависи от теглото на водача, терен, ден или нощ.

И тук идва голямата БГ глупсот трябва да му се прави гражданска, да се регне в кат и винетка ако се излиза извън града. Всичко му е като на скутер. В другите дъргави ги водят за електрически колела и могат да се карат даже и от лица, които не притежават книжка, а да не говорим за регистрации и застраховки (все пак наще застрахователи гладни си умират и не им стига лапаницата от всичко друго, та са взели и това под крилото си)

Няма винетка, скутерите с М категория нямат, това трябва да мине за такова.
 
От: Електрически скутер

Няма винетка, скутерите с М категория нямат, това трябва да мине за такова.

Да за М категория го водят. Продавача им е казал да си купят, ама те само градско го карат и няма смиъл. Явно и той толкова разбира.
 
От: Електрически скутер

Да 100% съм сигурен че няма, то като цяло за моторите май няма дори и големите, даже не май ами съм сигурен.
 
От: Електрически скутер

И аз съм се замислял за такова нещо.
Някой с впечатления за живота на акумулаторите? Щото това е най-важното.. дадат ли фира си мъртвец.
 
От: Електрически скутер

Подкрепям mvmrik. Повечето неща от Европа, макар и със закъснение идват при нас, а там доста се използват велосипедите.
 
От: Електрически скутер

И аз съм се замислял за такова нещо.
Някой с впечатления за живота на акумулаторите? Щото това е най-важното.. дадат ли фира си мъртвец.

За сега 3 месеца не е мръднал, уж има и някаква гаранция до колкото знам.

@nortrant ако си към София и искаш да го видиш, драсни може да се разберем нещо
 
От: Електрически скутер

За градски условия, според мен, колелото е много по-удачно.
Смятам, че акумулатора ще е доста повече от споменатите 80 лв.

3000 вата/48 волта = 62,5 ампера
Това е доста як ток!
40 амперчаса/62,5 ампера = 0,64 часа работа
Нещо не е в ред с данните...
 
От: Електрически скутер

3000 вата/48 волта = 62,5 ампера
Това е доста як ток!
40 амперчаса/62,5 ампера = 0,64 часа работа
Нещо не е в ред с данните...

А като сложиш и фаровете и още по-криви стават сметките :)
Забравих да спомена, че за София при пътуване от Дружба до Пирогов и обратното една марля става мръсна - можете да си представите какво се диша
 
От: Електрически скутер

И велосипедите и тези скутери си имат предимства - няма смисъл да спорим кое е по-добре...

При избора на таква нещо май най-важните неща са батерията и двигателя - компромиси с китайски буклуци не бива да се правят :)
 
От: Електрически скутер

предлагат електрически скутери

по около 2900 лв са
Как пък ще дам 3 бона за китайски боклук и то електрически, живота им е 2 години:). Вземи си японски, някой запазен 2-ра употреба бензинка. Аз съм карал Yamaha Cygnus X 2003 125кб и Yamaha Magestic 250кб нема трошене:). 2-ма си ги дърпа нанагорнище с над 100 без проблеми.Големият ако не го юркаш разхода ти е 2/100, обаче ка сметнеш че не стоИШ на задръствания си е евтино, а и багажника е голям:)
 
От: Електрически скутер

Аз първо мислих да си правя електромобил, но за целта ти трябват мин. 5к лв. и то за нещо което ще си направиш сам. Иначе трябва да идат над 10к лв. След това се ориентирах към електропед. Обаче пак ми се вижда скъпо. Аз с тези пари ще карам на бензин ще карам поне 2 години, на метан още повече, а и електропеда немога да го карам през студените месеци. Та не ми се вижда оферта да ти кажа. Наистина по-добре е с колелото през лятото.
 
От: Електрически скутер

Мисля, че цените на батериите са 300-1000 лева, в зависимост от вида.
Специално батерията на този модел е оловно-киселинна, т.е. като на автомобилите и това е най-евтиния и некачествен вид за електирчески скутер.
Според мен батерията струва около 300 лева и издържа около 200 цикъла x 50 km = 10 000 km максимум.
Не съм специалист по електрическите скутери и може и да бъркам.
 
3 бона са много няма да се избие от каране

има китове за колело да стане електрическо за под 500 лв, акумулатора му е 55 лв

http://scoot.bg/ekologichen-transport/bulgarsko-elektrichesko-kolelo/51-2011-02-10-11-25-30.html

регенриращите енергия спирачки са 29 лв за колело
http://scoot.bg/eco-kolela-komponen...age=flypage.tpl&product_id=319&category_id=27

тази технология трябва да е евтина за да се наложи
 

Горе