Емисията за 800 млн. лв. е успешна, доходността е повишена

blackout8

Well-Known Member
"В условията на политическа несигурност в страната, Министерството на финансите пласира успешно шестмесечната емисия ДЦК в обем от 800 млн. лв. при годишна доходност от 1%, с което за пореден път бе потвърдено доверието на инвеститорската общност", се казва в официално съобщение на Министерството на финансите.

Търсенето е било за 1,15 млрд. лв., като банките са придобили 81,3% от пласнираните книжа, следвани от пенсионните фондове с 9,5% и други инвеститори с 9,2%.

Аукционът бе обявен в петък (15 февруари), като тогава се очакваше доходността да е 0,6% годишно.

В абсолютни резултатът означава 1,6 млн. лв. по-големи разходи за държавата, тъй като това е разликата между доходност от 0,6% и 1% при 6-месечна емисия за 800 млн. лв.

Tърсенето в последните аукциони за ДЦК "се клати". В понеделник (18 февруари) имаше аукцион с търсене за едва 77 млн. лв., спрямо за 126 млн. лв. на 23 януари 2013 г. Съответно доходността скочи рязко от 1,66% на 1,99%.

Днес вицепремиерът Симеон Дянков каза по отношение на аукциона „ако тази цена не ни хареса, ще изчакаме и ще вземем друга цена. Резервът е по-висок с половин милиард, нямам никакви притеснения за фискалния резерв, можем да продължим още време“.

Фискалният резерв е близо до разрешения от бюджета минимум, след като в понеделник правителството плати общо 1 млрд. лв. на зърнопроизводителите.

Според Георги Ангелов, старши икономист в Институт Отворено общество, плащанията на пенсиите са след седмица и нямаше да има пари за тях, ако аукционът беше отменен. Според него такава отмяна би фатална грешка, особено за само 1-2 млн. лв. по-голям разход. "По-ниска доходност от 1% едва ли ще има преди нови парламентарни избори", смята Ангелов

http://www.investor.bg/ikonomika-i-...lv-e-uspeshna-dohodnostta-e-povishena,147186/

Аукционът доста добре е минал, очаквах и по лошо да е.
Презаписването и минаването на дълга, е знак на доверие от страна на институционалните инвеститорите!
 
От: Емисията за 800 млн. лв. е успешна, доходността е повишена

Абе ти си много прост?
Ти какво очакваш да ти кажат от МИНИСТЕРСТВОТО? Че са направили фал ли???

Всичко е цъфнало и вързало, затуй нямаме правителство сега, че 4 години ни управляват СУПЕР ПРОФЕСИОНАЛИСТИ в кавички.
 
От: Емисията за 800 млн. лв. е успешна, доходността е повишена

Те от МИНФИН да коментират какви са тея чували http://www.blitz.bg/news/article/183493 ,а да не лъжат народа, че може и до оръжие да се стигне с тея лъжи.

От няколко запазени хартии личат увеличения на заплати и допълнителни възнагражедения
 
От: Емисията за 800 млн. лв. е успешна, доходността е повишена

Алане недей ако обичаш с лични нападки, че показваш колко ти е ниско интелектуално ниво. Имай поне некво себеуважение.
Ясно ли ти е, е че именно защото нямаме правителство този 1% е сигнал че институционалните инвеститори са оптимисити не песимисти. Имаш ли си представа, че този аукцион бе решаваш, ако не бе минал или бе минал с улта висока лихва, положението нямаше да е розово. Мин. на Фин. само трябаше се моли за такъв развои, нищо не зависише от него ако инвеситорите искат 4-5% лихва - реално можеха! Така че в теми, в които не си компетентен моля те не си избивай комплексите!!!
 
От: Емисията за 800 млн. лв. е успешна, доходността е повишена

Добре, извинявам се, но аз съм на мнение, че тоя заем е следствие на некадърна политика, а това какъв е, няма значение.
 
От: Емисията за 800 млн. лв. е успешна, доходността е повишена

Добре, извинявам се, но аз съм на мнение, че тоя заем е следствие на некадърна политика, а това какъв е, няма значение.

В защита на Дянков и анти ББ - това не трябваше се случи, ако ББ не бе го ударил на мега попилизма. Ако не беше клекнал на земеделците, нямаше да има такъв аукцион и да се радвам, че добре мина. ББ клекна и се осра - тези пари са запланувани в бюджета да се дадът Март месец, той реши да е сега Дянков му е бил вето, а ББ му е бил дузпата! При гласуван бюджет такава дупка не може се вземе, ако няма форсмажарни обстоятелства.

А ако не беше минал този дълг, нямаше да има пари за пенсионерите, учителите и всички социални трансфери щяха да замръзнат! Е тогава, вече ще е сериозно положението!

А че е некадърно спор няма! То май всички от едно котило на некадърността са се пръкнали! Добре, че протестиращите нямат вяра на никой от последните 24 г!
 
От: Емисията за 800 млн. лв. е успешна, доходността е повишена

При гласуван бюджет такава дупка не може се вземе, ако няма форсмажарни обстоятелства.

А да не би да не са знаели, че трябва да дават тия пари, та са ги гласували чак за март? Или си викат:

"Бе я да се правим на луди, те може да не си ги искат."

Като работодателите и те така!

"Я да се правим на луда, па тия като преградят магистралата ще им дадем парите."
 
От: Емисията за 800 млн. лв. е успешна, доходността е повишена

А да не би да не са знаели, че трябва да дават тия пари, та са ги гласували чак за март? Или си викат:

"Бе я да се правим на луди, те може да не си ги искат."

Като работодателите и те така!

"Я да се правим на луда, па тия като преградят магистралата ще им дадем парите."

Това което стана че до края на март трябва си подам ГФО-то и утре иде държавата и казва искаме ГФО-то, ако не го платиш глоба :D

Тези пари са в бюджета и са в срок, но ББ под натиска на земеделците реши да ги даде не когато трябва в срок, а много по-рано. А като нямаш в момента кинти, става такъв батак. Не случайно земеделците в такива времена не са много на почит, в почти всички странни :D
 
От: Емисията за 800 млн. лв. е успешна, доходността е повишена

Да се дават пари на земеделците е икономическо безумие, обаче номера минава, защото повечето от гражданите са невежи и не знаят това.

Твърденията, че българите са по-лоши от гражданите на другите държави от ЕС са доста пресилени. Истината е, че и гражданите на другите държави също нямат достатъчно обща култура по въпросите на икономиката и затова търпят налаганото от Европейската империя на злото (който не знае - така наричам ЕС) планово-пазарно стопанство (квоти, субсидии, екофашизъм, "защита на потребителите", купища излишно законодателство и т.н.).
 
От: Емисията за 800 млн. лв. е успешна, доходността е повишена

Абе земеделието не е ли бизнес като останалите?

Решавам да отглеждам продукт А, за който имам разходи Х, ще го продам за цена Y, като ще имам чиста печалба Z.

Ако реша, че Z е отрицателно число, не се захващам.

За кво са тия субсидии? За да може земеделеца да си позволи да продаде продукта на мутрата - прекупвач за 5 стинки, а докато стигне до мен да е 2 лева а?

Ква далавера имам аз?

Вискяре ти взимаш ли субсидии, или са само за богоизбрани?
 
От: Емисията за 800 млн. лв. е успешна, доходността е повишена

В защита на Дянков и анти ББ - това не трябваше се случи, ако ББ не бе го ударил на мега попилизма. Ако не беше клекнал на земеделците, нямаше да има такъв аукцион и да се радвам, че добре мина. ББ клекна и се осра - тези пари са запланувани в бюджета да се дадът Март месец, той реши да е сега Дянков му е бил вето, а ББ му е бил дузпата! При гласуван бюджет такава дупка не може се вземе, ако няма форсмажарни обстоятелства.
Всички пишещи обсъждате само Дянков и ББ. А прескачате причината да се наложи България да обеднява допълнително, теглейки спешен заем от 800 000. Това не е дребен заем за нова играчка - телефон или лаптоп, а голяма сума със сериозна загуба за страната.
Причината е селския фелдшер Миро грандомана, който отдавна си има търкане с финансовия министър. И този път успя да го подхлъзне, обещавайки на земеделците невъзможното. Ако ББ знаеше докъде ще го доведат протестите за тока, хич нямаше да се напъва с този заем - тъй и тъй се стига до оставка и в двата случая.
Не забравяйте, че политиката се прави от обикновени хора. И те се дърлят и карат помежду си, и се мъчат да го извадят най-големия. Играта "прецакай другарчето" се играе доста по-византийски от големите. И хич не ги интересува дали ще има мнозинство пострадали от техните интриги. Тези излишни лихви, които се появиха, въобще не развалят рахатлъка на фелдшера. В момента той сияе от задоволство, че най-накрая прецака колега министър. Нали няма той да плаща от джоба си тези лихви.
Вискяре ти взимаш ли субсидии, или са само за богоизбрани?
И по-рано съм писал тук, че съм се отказал да подавам документи за субсидии. По-ефтино ми излиза.
Субсидията е социална дейност, и според мен, не е за бизнеса. Но американците, доста преди България да спре да е царство и да стане социалистическа република, въведоха това изкривяване на живота със субсидирането.
Преди седмица ми се обажда една дама, да си поръча семена от някои мои зеленчуци. В разговора ме попита за един български сорт корнишон - откъде може да си купи семена от него. И дали е достатъчно ефтин. Изясни се, че търси семена за половин декар. Обясни ми, че ще го сее при неполивни условия. Което за краставици е пълно безумие! На моето предложение да засее дини или пъпеши, след като не може да осигури поливане, тя ми отговори, че така било предвидено по проекта, по който е кандидатствала за помощ с европари. И не можело по никакъв начин корнишона да се замени с нещо друго.
Ето така се харчат парите на данъкоплатците за подпомагане!

Субсидии се дават за единица обработвана земя. Има и там някои простотии, но почти изцяло е напълно демократично. И достъпно. Нашите чиновници се мешат в тази дейност, но принципните им възможности да пакостят не са големи.
Виж, при проекти за подпомагане и развитие, е пълна идиотия. По-лесно е да построиш космическа совалка, отколкото да изградиш оранжерия.

Янаки Стоилов одеве се изцепи по типично бунашкия начин на розов политик: Въвеждане на таван за субсидиите! Това е пълна глупост, но бедните душици завиждат на хората, обработващи големи площи, и виждат само "огромните" числа на субсидиите. Като че ли тези числа са за един декар обработвана земя, а не за хиляди декари.
Вместо да махнат акциза и ДДС за нафтата, ползвана за обработка на земята, както е в Германия и други страни.
 
От: Емисията за 800 млн. лв. е успешна, доходността е повишена

Вискяре, прав си - не съм го пропуснал - явно беше че заема е последици от некой "умни" политики и обещания. Това което пак казвам добре, че 1% и няма с много се опарим - все още има институционални инвеститори, които са позитивно настриени - ти имаш ли си представа ако вярваха, че ще дойде ултра лево или от сорта, лихвата нямаше в няколко процента и тогава щяхме вържем :)
 
От: Емисията за 800 млн. лв. е успешна, доходността е повишена

Абе земеделието не е ли бизнес като останалите?

Решавам да отглеждам продукт А, за който имам разходи Х, ще го продам за цена Y, като ще имам чиста печалба Z.

Ако реша, че Z е отрицателно число, не се захващам.

За кво са тия субсидии? За да може земеделеца да си позволи да продаде продукта на мутрата - прекупвач за 5 стинки, а докато стигне до мен да е 2 лева а?

Ква далавера имам аз?

Вискяре ти взимаш ли субсидии, или са само за богоизбрани?
Проблемът е, че примерно гърците и всякакви други от ЕС получават големи субсидии. Как иначе си мислиш, че ще ти дойде картоф от Франция до тук и ще е по-евтин от нашите картофи?
 

Горе