Ефирна телевизии колко на брой са?

leonssss

Well-Known Member
Някой знае ли защо няма пуснати други ефирни програми, доколкото си спомням трябваше до септември 2015 да има в ефира бтв екшън. бтв синема, Кинонова и още някои които не си споням?Сигурно грешно съм запомнил.
 
От: Ефирна телевизии колко на брой са?

Не са измислили начин как да си приберат паричките за тях!
 
От: Ефирна телевизии колко на брой са?

щото говньофикацията струва пари да се качи ефирно
 
Не знам какво е трябвало, но са около 7 май. БНТ, БТВ, ТВ7, БНТ2, Нова Телевизия, Он Айр, Нюс 7. Ако съм изпуснал нещо, допълвайте. Иначе е малко по-трудно от колкото изглежда да се вземе лиценз за национална телевизия. Честото се иска и да отговаряш на някои определени изисквания. Но по-запознатите могат да дадат повече информация.

@stuklen, реклама брат. Ама явно не им е много атрактивна. :)
 
От: Ефирна телевизии колко на брой са?

Незнам колко са. Може би 2. Но по-важното е да се произвежда българско съдържание, като филми или сериали. В Сащ даже и приложенията за стрийминг, като Нетфликс правят сериали.
 
Еми пазара е малък, креативността в тв мозъчетата е никакъв, пари нямат и то в една комбинация не се получава нищо. Ако погледнете последно време от не знам си колко бг сериала може би 2-3 да стават. :) Говоря да стават, стават. Нещо, което като го изнесеш на вън ще е конкурентно. Всички знаем лидерът, просто неоспорим - Под прикритие. Дори щем го продадоха навън. Ако сте гледали Silion Vallie, нищо особено като инвестиция и ресурси, но вижте какъв хит стана. От HBO е създаден. Тук никакви ги няма, супер злета. Нищо лично, но щом вкарват турски, руски и американски и латино сериали, то говори до къде е положението. :) Да, може да са ти плънка, но не са това. Мога да дам и други примери - Дневниците на вампира (не го харесвам, само заради главната актриса ми е симпатичен) е супер хит, който ми кажете колко по дяволите инвестиция? :) Просто тук не м стига акъла, за което си и купуват. Същото е и за ефирната телевизия. Не можели да печелят, това е защото и там толкова ги бива. :)
 
От: Re: Ефирна телевизии колко на брой са?

Еми пазара е малък, креативността в тв мозъчетата е никакъв, пари нямат и то в една комбинация не се получава нищо. Ако погледнете последно време от не знам си колко бг сериала може би 2-3 да стават. :) Говоря да стават, стават. Нещо, което като го изнесеш на вън ще е конкурентно. Всички знаем лидерът, просто неоспорим - Под прикритие. Дори щем го продадоха навън. Ако сте гледали Silion Vallie, нищо особено като инвестиция и ресурси, но вижте какъв хит стана. От HBO е създаден. Тук никакви ги няма, супер злета. Нищо лично, но щом вкарват турски, руски и американски и латино сериали, то говори до къде е положението. :) Да, може да са ти плънка, но не са това. Мога да дам и други примери - Дневниците на вампира (не го харесвам, само заради главната актриса ми е симпатичен) е супер хит, който ми кажете колко по дяволите инвестиция? :) Просто тук не м стига акъла, за което си и купуват. Същото е и за ефирната телевизия. Не можели да печелят, това е защото и там толкова ги бива. :)

не може само с пари трябва и акъл:)
 
От: Ефирна телевизии колко на брой са?

Зависи къде се намираш. Никога не е трябвало да има btv Cinema, бяха обявили че ще пуснат bTV Action, но го свалиха от ефир заедно с другите им канали преди година някъде.

Примерно за София са:
Мултиплекс 2: bTV, Nova, Tv7, News7 и Bulgaria On Air; (общо за цялата страна)
Мултиплекс 3: БНТ 1 SD/HD, БНТ 2, БНТ HD (общ за цялата страна)
мултиплекс София: Европа, Войс, Алфа и май още 2-3 + 1-2 радиа.
 
Re: От: Ефирна телевизии колко на брой са?

Зависи къде се намираш. Никога не е трябвало да има btv Cinema, бяха обявили че ще пуснат bTV Action, но го свалиха от ефир заедно с другите им канали преди година някъде.

Честно казано и аз не съм чувал официално да са излезли с такова съобщение. Може да е имало планове, но като цяло ще им е сигурно доста инвестиция. В интерес на истината, ще е добре да го направят, защото ще имат много още реклама за продаване, а те тия програмки са на автопилот. Зареждат се плей листа и това е. Най-много да имат по 1-2ма редактора да следят, но нито живи предавания има, нито рубрики. Отскоро вкараха Новините си в 9 по bTV Action от 9. За жалост явно имат някакви причини да не го правят, но и това според мен са изгубени ползи. Може би да не отговарят на някакви условия, най-вече около програмната си схема. ;)
 
От: От: Ефирна телевизии колко на брой са?

Зависи къде се намираш. Никога не е трябвало да има btv Cinema, бяха обявили че ще пуснат bTV Action, но го свалиха от ефир заедно с другите им канали преди година някъде.

значи правилно съм го прочел, че ще има bTV Action, а защо ги спряха?
Всъшност защо трябва да плащаме за безплатни канали на кабеларките?Да ги пуснат в ефира.
Повечето държави има толкова много безплатни сателитни твта, а ние май и сателит си нямаме за безплатни програми/
 
Последно редактирано:
От: Ефирна телевизии колко на брой са?

@leonssss питай бТВ-то защо. Екшъна и Ринг.БГ излъчаваха с час назад програмата си (в 15:00 гледаш това което е излъчване в 14:00) заради ШЛ и другите мачове които излъчват.

За какви безплатни канали плащаш?
По кабелната не са ти безплатни каналите ;)

Ако става въпрос имаме немалко безплатни сателитни канали - позиционираш на Хелас (мисля че там бяха родните) и гледаш ~10 програми свободно. Другите не ги помня къде са, но можеш да се поразровиш.

@Blinky къде си спал през 2013 :). Тогава си вървяха ефирно, но както казах с един час разлика заради живото излъчване на мачове.
 
Re: От: Ефирна телевизии колко на брой са?

@Blinky къде си спал през 2013 :). Тогава си вървяха ефирно, но както казах с един час разлика заради живото излъчване на мачове.

Убий ме, не знам. Въобще не съм разбрал, че това е била ефирна. Сигурно е било за месец-два или пак се лъжа? :) Добре, че гледам телевизия. Хаххаа.
 
От: Ефирна телевизии колко на брой са?

@Blinky нямам си идея на за колко време. Аз ги проверих заради мачовете, но единия час разлика ме отказа да следя понататъчното им "развитие".
 
Re: От: Ефирна телевизии колко на брой са?

@Blinky нямам си идея на за колко време. Аз ги проверих заради мачовете, но единия час разлика ме отказа да следя понататъчното им "развитие".

Ама повече ли са били поне от година или там как се води при мачовете - един сезон? Питам, защото не може да съм проспал една година и повече ефирен живот. :)
 
От: Ефирна телевизии колко на брой са?

Аз фащам 9 от скоро на нюз 7 е черен екран. Има сигнал, но няма картина и звук .. нещо са им прибрали сървърите и ся на свободна ..
 
От: Ефирна телевизии колко на брой са?

н7 е свалена от ефир(цифров, кабелен си има) преди 2-3 дни, някой е свършил парите...
 
Re: От: Ефирна телевизии колко на брой са?

н7 е свалена от ефир(цифров, кабелен си има) преди 2-3 дни, някой е свършил парите...

Да, нали се подновява някакъв лиценз или технически ли са увиснали?
 
От: Ефирна телевизии колко на брой са?

за да те предават трябва да си платиш на мултиплекса, свършили са парите...

http://www.avguide.bg/forum/index.php?topic=99.20;wap2

Вярно ли е, че ще таксувате телевизиите по 6 млн. евро годишно, за да ги излъчвате?
- Гарантираме равни условия за всички потенциални клиенти - радио и тв оператори. Таксата зависи от формата на тв канала (HD или SD), броят канали, които клиентът иска да излъчва и добавените услуги (електронен справочник, домашна медийна платформа, брой аудио канали).
 

Горе