Забележка!

darkenergy_

Active Member
Колеги, налага се да отправя остра забележка към онези от вас, които публикуват безразборно обяви.

Без значение дали търсите или предлагате нещо, благоволете да отговаряте на изпратените към вас лични съобщения. Набелязал съм няколко души, които редовно публикуват теми, писал съм им - за партньорство, сътрудничество, да предложа цена за услуга, която търсят, а аз предлагам - никакъв отговор. Като поискам да купя нещо и те го предлагат - веднага отговарят.

Моля ви, не така, не е възпитано!!! Ако обичате, вземете си бележка. Ако ли пък не... (довършете изречението сами).

Благодаря за вниманието.
Прохладна и спокойна вечер на всички.
 
От: Забележка!

Ти като кандидатстваш за работа очакваш ли да ти се обадят, че си отхвърлен след като изпратиш СВ?
 
От: Забележка!

Да, трябва да знам дали да чакам или да си опитам късмета другаде. Най-малкото - от уважение към питащия, трябва да му се отговори.
Но примерът ти не е подходящ.
Целта ми беше да подчертая вродената арогантност на мнозина и да се разгранича от нея!
 
От: Забележка!

Ти като кандидатстваш за работа очакваш ли да ти се обадят, че си отхвърлен след като изпратиш СВ?

Има големи компании, които пращат майл в които благодарят за интереса, но за сега са са спрели на други кандитати!
 
От: Забележка!

Преди 2 години някъде кандидатствах за съпорт в Automattic (WordPress). Сега като се замисля не знам с какъв акъл съм го направил, но както и да е това не е важно. Важното, е че получих отговор от личния мейл на Matt Mullenweg. Смешно е нашенските фирмички да се правят на много заети.
 
От: Забележка!

Ти като кандидатстваш за работа очакваш ли да ти се обадят, че си отхвърлен след като изпратиш СВ?

Има си eдни такива авт отговори при пускане на CV, по принцип ;)
Thank you for your application for ......... at .......... We will process this within the next 7 days. Due to the large response of CV's we normally receive for our vacancies we are not able to get back to each and every candidate if they are not successful in their application. If you do not hear from us within 14 days please presume you have been unsuccessful on this occasion. However please feel free to apply for any other vacancies you think you could be suitable for.
Regards
 
От: Забележка!

Ние хора ли сме, или добитък? Трябва да се отговаря!!! Като нямаш интерес, връщаш на човека "благодаря ти, предложението ти не е изгодно/получих по-добро" или "ще го премисля и ако реша, ще ти се обадя". Но не и да мълчиш, обикновено от арогантност или "заетост" ... грубо е - говори за лошо възпитание и отвратителен подход в бизнес условия.
 
От: Забележка!

Ние хора ли сме, или добитък? Трябва да се отговаря!!! Като нямаш интерес, връщаш на човека "благодаря ти, предложението ти не е изгодно/получих по-добро" или "ще го премисля и ако реша, ще ти се обадя". Но не и да мълчиш, обикновено от арогантност или "заетост" ... грубо е - говори за лошо възпитание и отвратителен подход в бизнес условия.

Никой не е длъжен да отговаря на всеки, който му е писал и това няма нищо общо с арогантност.
 
От: Забележка!

Момчета, нямате аргументи срещу мен. Пишете заради самото писане.

Не сте длъжни да отговаряте на това :)
 
От: Забележка!

Що пък да не отговоря на културно запитване (става въпрос за форума).
Разбира се че културата задължава отговор, сега ако някой е тъпак, няма да отговори, което означава за питащият да има едно на ум, че този не е читав и няма да се работи по други проекти лесно и коректно.
 
От: Забележка!

Кире, когато не ти отговарят, отговора е ясен, просто са избрали друг, или това което предлагаш не ги устройва, защо се дразниш не разбирам? :) Прав си, че е възпитано да се отговаря на всяко запитване и т.н., но когато нямаш секретарка е трудно! :)
 
От: Забележка!

О, не, грешиш :) Аз го разглеждам като липса на възпитание :)
 
От: Забележка!

"Липса на време?"

О, не, това не е никакво оправдание, не е сериозно.

Ако някой от изпратилите съобщение се окаже представител на голям инвестиционен фонд, изведнъж всичките "ангажименти" ще изхвърчат през прозореца, цялата "заетост" ще се изпари, нали? :)

Ето какво - тук не сме се събрали да се питаме "ще дойдеш ли на кафенце?" и да капризничим. Работим, изпълняваме задачи, развиваме проекти - ако искате към вас да се отнасят сериозно, отвръщайте със същото. И не забравяйте, че колелото се върти.

Много се разводни темата.
 
От: Забележка!

"Липса на време?"

О, не, това не е никакво оправдание, не е сериозно.

Ако някой от изпратилите съобщение се окаже представител на голям инвестиционен фонд, изведнъж всичките "ангажименти" ще изхвърчат през прозореца, цялата "заетост" ще се изпари, нали? :)

Ето какво - тук не сме се събрали да се питаме "ще дойдеш ли на кафенце?" и да капризничим. Работим, изпълняваме задачи, развиваме проекти - ако искате към вас да се отнасят сериозно, отвръщайте със същото. И не забравяйте, че колелото се върти.

Много се разводни темата.

Търся човек, пишат 50, аз преглеждам първите 10-ма и избирам от тях един (офертата му ми допада) защо да губя време да пиша и чета всички останали?
 
От: Забележка!

Интереса клати феса, много ясно, че ако човека Х за който знаеш, че важната клечка, ще искаш да поддържаш някакви отношения, несериозно е да очакваш в някакъв си форум, колкото и сериозен да е той, всеки да ти отговоря вежливо и т.н.. Изивнявай ама, ако знам че си сериозен и с теб мога да правя пари, бих ти върнал 2 реда, но проблема е че не знам, времето е пари и няма как да го губим в излишни писаници. Това е, приеми го, че е така, защото това е жалката истина.
 
От: Забележка!

В този форум се запознах с човек, който управлява фирми с около 50 милиона годишен оборот. Той ми писа - можех и да не му отговоря. Ако желае, може да се обади в темата :)

Не се знае от кой храст ще изскочи заекът.

И все пак - става дума за бизнес култура, възпитание.

:)

Хубав ден ви желая, колега.

П.С. Замалко да забравя да отговоря на uphero :) Опитай се да разглеждаш разговорите си с хората като инвестиция във време. Тя се отплаща, стига да знаеш как да говориш :)
 

Горе